ZALOGUJ SIĘ

Jak wykonać wszystkie powtórki na raz?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Chciałabym wykonywać codziennie wszystkie powtórki a pojawia mi się ich tylko kilka dziennie.
W
weronka05.2002
parseq - A ile masz elementów dodanych do systemu Powtórek?
Czy obok nazwy zakładki "Powtórki" jest rano jakaś liczba przed oraz po znaku plus?
- 5 lat temu
weronka05.2002 - Na dzisiaj system wyznaczył mi tylko 6 powtórek. Nie ma za to nic po znaku plus. Chciałabym żeby było ich więcej na jeden dzień :( - 5 lat temu
parseq - A ile masz wszystkich elementów dodanych do systemu Powtórek? Ile do tej pory dodano elementów na dzień?
Zobaczyć to można wchodząc w menu z ustawieniami, tzw. "hamburger", czyli trzy poziome kreski po prawej stronie u góry strony etutor.pl (po zalogowaniu).
(być może zadziała też ten link: https://www.etutor.pl/user/weronka05.2002 )
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
weronka05.2002 - Na dzisiaj mam wyznaczone 54 powtórki. Wszystkich elementów dodanych do powtórek mam 566. 47,2 elementy/dzień - 5 lat temu
parseq - Sadzę, że ostatnio nie dodałaś wystarczająco dużo nowych elementów do Powtórek. Te, będące w karuzeli, w miarę nauki i dawania im przez Ciebie oceny "świetnie" (bądź przez dłuższy czas "średnio") są przekazywane do powtórzenia coraz rzadziej. Z czasem dzienna porcja się więc zmniejsza.
Jednak Ty dodałaś swoje elementy w 12 dni. System chce Cię ich nauczyć trwale. Między powtórkami są więc przerwy. Nazywa się to "spaced repetitions" i ma naukowe podstawy.
Ja mam w bazie ok. 3600 elementów, dodawanych w tempie 100/tydzień (porcjami). Jak ilość dziennych powtórek przekraczała 120, to pauzowałem z lekcjami. Do dodawania nowych słówek wracałem po spadku ilości dziennych powtórek poniżej 100.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Jeśli chcesz powtarzać częściej tylko te dotychczas dodane, to trzeba sięgnąć do Powtórek specjalnych ( https://www.etutor.pl/special-repetitions ). Można tam "ręcznie" wejść w powtórzenie tzw. trudnych elementów albo stworzyć sobie tzw. "własne zestawy list elementów do powtarzania". Opis jak tego dokonać znajdziesz w dolnej części strony z powtórkami specjalnymi. W razie kłopotu, napisz gdzie nie wiesz jak dalej. :-) - 5 lat temu
weronka05.2002 - Dziękuję za pomoc :) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Nie da się. Ilość słówek do powtórzenia w danym dniu dobiera algorytm na podstawie poprzednio udzielonych odpowiedzi.
Jeśli to za mało, możesz skorzystać z powtórek specjalnych, ale i tak masz tam góra 200 słówek do powtórzenia, a po ich przejściu już tylko najwyżej 100.
darkobo
parseq - Powtórki specjalne można odpalać dowolnie często.
Tak naprawdę nie wiemy ile słówek i w jakim tempie dodała sobie do Powtórek weronka05.2002
Bez tej wiedzy nic mądrzejszego jej nie podpowiemy...
- 5 lat temu
darkobo - Odpalać można dowolnie często, ale liczba słów w powtórkach jest ograniczona do 200, a przy następnych do 100 i gdy je robiłem, miałem wrażenie, że przy kolejnych powtórkach danego dnia były to wciąż te same słówka, albo prawie te same. Przynajmniej kiedyś tak było, może coś się zmieniło, dawno już specjałów nie robiłem. - 5 lat temu
parseq - Przy drugiej i następnych powtórkach specjalnych do zrobkenia jest połowa danej listy. Podsuwane są te elementy, których średnia ocena jest najsłabsza. Dlatego przy ponownym odpaleniu tego samego dnia część będzie się powtarzac. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki