ZALOGUJ SIĘ

w jaki sposób działają powtórki?

4 miesiące temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
dlaczego niektórzy mają ich np.200 dziennie a mnie pyta o max 20 słówek dziennie mimo że na mojej liście jest ich powiedzmy 100?
A
allthecolours6

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
W zależności od tego jak ocenisz dane słówko w trakcie powtórki (znam, znam średnio, nie znam) system automatycznie zaplanuje datę kiedy najlepiej będzie to słówko powtórzyć w następnych dniach. Jeśli masz 100 słówek dodanych do powtórek, to nie będą one się pojawiały w powtórkach codziennie, ale niektóre częściej (te, które znasz słabiej), a inne rzadziej (te, które ocenisz, że znasz dobrze). Można też wybrać opcję częstotliwości powtórek w ustawieniach. Większość ma ustawioną normalną częstotliwość, ale można zmienić na częstsze albo rzadsze. To wpływa na planowanie twoich powtórek przez system. Te osoby, które mają 200 słówek dziennie, prawdopodobnie dodały już ich bardzo dużo do swojej bazy.
M
Magdalenatoja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Też mnie to irytowało. Pomimo że ustawiłam maksymalną częstotliwość nie była ona zadowalająca. Rozwiązałam to w nast sposób: tworzę sobie listy sówek (nazywam je Lista1, Lista2, itd), tak do 50 słówek i wyrażeń. Można oczywiście mieć więcej elementów na liście. I sama sobie robię powtórki niezależnie od tego co system mi podpowiada.
W prawym górnym rogu klikam: Menu (te poziome kreseczki) --> Słówka -->Powtórki specjalne --> i wybieram jedną z moich list
I
ikal1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki