ZALOGUJ SIĘ

System powtórek - Nie rozumiem.

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Nie mogę zrozumieć tego algorytmu.

Mam ponad 2000 słówek w bazie i wszystkie włączone do powtórek.
Na dziś mam zaplanowanych 80 powtórek, codziennie dodaje średnio 20-30 słówek. Częstotliwość mam ustawioną na częstą. Gdy nie pamiętam w danej chwili jakiegoś słówka daję 1, gdy pamiętam daję 3. I tu pojawia się problem. Słówka, które pamiętam i oceniam na 3 powtarzają się codziennie (niepotrzebnie), a te które już dawno nie były i chciałbym sobie je powtórzyć zaplanowane są na za miesiąc. Jak mam oceniać, albo coś ustawić, żeby słówka które znam powtarzały się co jakiś czas, a te co nie pamiętam powtarzały się częściej? 80 powtórek dziennie to dla mnie za mało, chciałbym około 300-400. Pozdrawiam.
M
miskovic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Tu masz opisane jak działa algorytm powtórek: https://www.etutor.pl/pomoc/powtorki.php
Ewelina79
msonika - Algorytm powtórek nie jest tu w żaden sposób wyjaśniony. Niedawno zaczęłam w większym stopniu korzystać z etutora. Program jest fajny, ale system powtórek jest zniechęcający. W supermemo jest opisany algorytm powtórek w ten sposób, że 1wsza powtórka jest następnego dnia, druga za tydzień, trzecia za miesiąc a potem chyba po pół roku. A tu po wprowadzeniu sporej ilości słów część z nich przeskoczyła mi od razu do powtórki za 1,2,3,czy 4 tygodnie. Pierwsza powtórka za 4 tygodnie? To chyba przesada. Nie wiem czy tak długo będę pamiętała nowo nauczone słowo. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, system automatycznie ocenia odpowiedź na 1 lub 4 i wystarczy nacisnąć enter. Ja z tego korzystam i rzadko oceniam inaczej. To zmniejsza czas potrzebny na powtórki. Po drugie na początku nauki wpisywałem całe zdania razem z brakującym elementem wymaganym w danej powtórce. Teraz wpisuję tylko brakujący element. A jeżeli masz za mało powtórek to zamiast dodawać do powtórek 20-30 słówek, dodawaj 200-300 słówek dziennie. Z czasem ilość powtórek będzie dużo większa.

Pozdrawiam.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
DAD - Jak też wpisywałem tylko brakujący element. Później doszedłem do tego, że widząc element który doskonale znam, wciskałem enter bez udzielania odpowiedzi.
W końcu przecież znam odpowiedź.

Doszło do tego, że nawet przy małej pomyłce, mówie sobie że przeciez wiem jak sie to pisze, a "tylko" się pomyliłem. Niestety oszukuje sam siebie. Walcze z tym aby tak nie robić, ale robie to z uwagi na czas jaki mi to zajmuje. Błędne koło...
- 11 lat temu
Gość - Też próbowałem różnie, ale ostatecznie doszedłem do wniosku że nie warto się oszukiwać i każdy błąd uznaję za błąd. Nie warto dopuszczać do zbyt dużej ilości powtórek bo wtedy chcąc wszystkie powtórki wykonać trzeba częściowo błędy tolerować itd. - 11 lat temu
Ewelina79 - Co masz na myśli mówiąc, że nie warto dopuszczać do zbyt dużej ilości powtórek? - 11 lat temu
Gość - Jeżeli zbyt dużo słówek się nie zna, to powtórek w kolejnych dniach nie ubywa lecz przybywa. Mając 200-300 powtórek w miarę szybko można je powtórzyć. Natomiast mając już 800-1000 powtórek wymaga to dużo więcej czasu i zaczyna to być uciążliwe. Był czas że miałem już ok. 6000 zaległych powtórek. Z tak dużo ilością powtórek nauka przestała być przyjemnością. Doszło do tego że zresetowałem wyniki nauki i zacząłem od zera.

Pozdrawiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Masz rację, też uważam, że zbyt duża ilość powtórek nie jest dobra, a wręcz zniechęcająca do nauki. Uważam, że nie jest to efektywna nauka. Ale ja teraz tak mam, że powtórek mam ok. 100 dziennie i chciałabym dalej robić lekcje na bieżąco, ale czasem się wstrzymuję, bo będę miała więcej powtórek więc skupiam się na powtórkach i jak się ich robi mniej, to znowu przerabiam jakąś lekcję. Jak dla mnie to 70 powtórek dziennie jest ok. Nie znam innego lepszego sposobu na naukę tu. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - Bardzo słusznie. Ja mam chyba więcej czasu, ponieważ jestem już na emeryturze i dlatego przyjąłem normę powtórek 200-300.

Pozdrawiam.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ewelino, zapoznałem się z tym i dlatego tu piszę, bo nie rozumiem. Nie chcę powtarzać codziennie słówek, które już umiem, tylko te, które są zaplanowane DOPIERO na za miesiąc. Jeżeli oceniam jakieś słówko na 4, to powinno się pojawić za kilka dni żebym sobie je utrwalił, a nie codziennie. Większe jest prawdopodobieństwo, że nie zapamiętam słówek, które będę powtarzał dopiero za miesiąc.
M
miskovic
Gość - Słówka oceniane na 4 będą stopniowo pojawiały się coraz rzadziej, trochę cierpliwości. A częstotliwość powtórek mam ustawioną na normalny.

Pozdrawiam.
- 11 lat temu
Ewelina79 - Dokładnie tak jak pisze sskorupski - trochę cierpliwości, algorytm działa jak trzeba :) 400 słów na dzień? Podziwiam :) - 11 lat temu
chinyere - hmmm... a ile razy powtarzales dane slowko ze przeszlo juz na za miesiac? ja mam ustawiona rzadka czestotliwosc a i tak slowka ktore zaznacze na 4 pojawiaja sie za kilka dni, dopiero jak powtorze je poprawnie 4-5 razy to przejda az tak daleko... jezeli przy czestej czestotliwosci slowko przeszlo u Ciebie az na nastepny miesiac to gwarantuje Ci ze je pamietasz :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki