ZALOGUJ SIĘ

Gdzie można ustawić ilość wykonywanych powtórek dziennie?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam

Jestem tu nowy. Gdzie można ustawić ilość wykonywanych powtórek dziennie? Mam codziennie 20 ale to chyba zbyt mało.
elber

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ilości powtórek się nie ustawia. To zalezy od tego jak dużo słówek do powtórek dodasz. A później algorytm "decyduje", które słówko jakiego dnia będziesz powtarzał. Algorytm jest po to, byś powtarzał słówka w odpowiednich odstępach, odpowiednich- czyli tak, żeby słówka zapadły Ci w pamięć. Jeśli zależy Ci by mieć więcej powtórek dziennie, dodawaj po prostu więcej słówek każdego dnia. Ale ja bym się tym na Twoim miejscu nie przejmowała. Sam zobaczysz, że z czasem ta ilość powtórek będzie rosła, bo będzie też rosła baza słówek, których chcesz się nauczyć
G
Gevelka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Prawdopodobnie chodzi o to, że za mało dodałeś jeszcze słówek do powtórek, tak ogóle to jest wyliczane automatycznie, ale tu: https://www.etutor.pl/statystyki/kalendarz/rozplanuj.php można wprowadzić pewne zmiany.
Można słówka dodawać poprzez słownik, jeśli Cię jakieś interesują.
K
Kardamon
Gevelka - Ale ten sposób, który podajesz "psuje" cały algorytm powtórek. Bo zamiast powtarzać słówko w ten dzień, który wynika z krzywej zapominania, to powtarza się w jakiś inny dzień i cały proces zapamiętywania bierze w łeb. Tak najlepiej rozkładać powtórki, jeśli się ich nazbierało za dużo, bo np przez kilka dni się nie wchodziło na etutora (pod warunkiem, że ma się wykupiony abonament na jeden język, przy dwóch rozkładanie powtórek aktualnie nie działa poprawnie) - 10 lat temu
Kardamon - To tylko możliwość, nie ma konieczności z niej korzystać, jeśli nie odpowiada.
Ostatecznie każdy indywidualnie dostosowuje do siebie to, co mu najbardziej odpowiada.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki wlielkie
elber

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki