ZALOGUJ SIĘ

Unowocześnienie nauki na Etutorze...

zmodyfikowany: 10 miesięcy temuostatnia aktywność: 10 miesięcy temu
Pod względem liczby słów i zwrotów, zwłaszcza zwroty są ważne w języku obcym, Etutor bije swoich konkurentów.
Te głupie zdania, tłumaczenia na język jak widzę u swojej żony w Duolingo to jest masakra.

Ale Etutor tak jak ja, trochę się zestarzał i brakuje temu portalowi innowacyjności...
Np. może jakaś nakładka na YouTube'a i dodawanie słów i zwrotów bezpośrednio z YouTube'a z uatrakcyjniło by ten portal.

Kolejna rzecz, proces nauki jest trochę nudny i brakuje rywalizacji tak jak jest np. w Duolingo.
Cały kurs powinien testować wiedzę uczącego się zwłaszcza słówka i zwroty i aby powtarzał częściej te których nie zna.

Może taka funkcja jak testowanie "random words and phrases" - "słówka z kapelusza" z całej bazy Etutora było by ciekawym pomysłem...

Mnie przydzielona określona liczba elementów do powtórek na Etutorze bardzo demotywuje, stresuje, nawet kiedy mam ich bardzo mało np. 30 na dzień.

Wolałbym nie wiedzieć ile mam powtórek i wyciągać jak fiszki z kartonika parę razy dziennie...

System lig jaki jest w Duolingo jest bardzo interesującym pomysłem.
piotr.grela
j_pawlowski - Piotrze, to Ty jesteś przeciwnikiem Duolingo czy jego zwolennikiem? - 10 miesięcy temu
piotr.grela - Testowałem wszystkie dostępne aplikacje do nauki angielskiego. Każda ma wady. Wartość merytoryczną Duolingo w porównaniu do Etutora uważam za średnią ale cała koncepcja nauki w formie gry jest niesamowita...

Myślę, że Duolingo jest lepsza dla początkujących, którym nie zależy jakiego rodzaju angielskiego się uczą, na liczbie idiomów, kolokacji...

Próbowałem różnego rodzaju programów do nauki angielskiego i w porównaniu do Etutora każda z nich oferowała narzucone z góry słownictwo.
W Etuorze sam decyduje jakich słówek i zwrotów, będę się uczył.

100 dziwacznych zdań w Duolingo
https://duoplanet.com/100-of-the-best-and-weirdest-duolingo-sentences-ever/
- 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

"random words and phrases" - też jestem za taką opcją :-)
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do jednego wątku - powtarzanie trudniejszych słówek - to jest taka możliwość na etutorze. Co prawda trzeba samemu to wyklikać, etutor nie zasugeruje, ale taka zakładka istnieje i faktycznie są tam słówka, w których często robię błędy:).
A
AgataO94
hotaru85 - ta zakładka jest trudno dostępna, powinna się pojawiać taka propozycja od razu po ukończeniu powtórek - 10 miesięcy temu
abmmichal - ta zakładka powinna być łatwa do korzystania z niej. popiera. - 10 miesięcy temu
AgataO94 - No, byłoby to duże ułatwienie, bo teraz nawet jak chcę tylko zmienić typ zadania to muszę caly proces przeklinania się przez wszystkie zakladki powtórzyć. - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Generalnie są różne opcje na eTutor, włącznie z powtarzaniem trudniejszych słówek. Główny hamulec ograniczający ich użycie to fakt, że zwykła nauka na eTuror zabiera tak dużo czasu, że już trudno wykrzesać energię i robić dodatkowe opcje, trudno tez wygospodarować na te dodatkowe opcje czas.

Chyba najważniejsza jest systematyczność. Więc nawet jak się ma kumulację w powtórkach - to warto codziennie dłubać i robić przy nich, nawet gdy wszystkich się nie zdoła zrobić. Po dłuższym czasie przyniesie to korzystny efekt w postaci zwiększenia kompetencji językowych. Tak to widzę. Sam mam na teraz 1250 powtórek w nawiasie (pierwszy raz wykonane elementy). Codziennie robię przez 10-15 minut te nowe elementy powtórkowe. Jednak też codziennie staram się robić nowe lekcje biznesowe na poziomie c1, stąd dynamika na razie sprzyja wzrostowi skumolowanej liczby powtórek. Zobaczymy jak to potem będzie, np. za pół roku. Generalnie lepiej robić coś niż nie robić nic, lub lepiej robić nawet więcej niż przeciętnie. Z czasem to zaprocentuje :-)
Marcin48
piotr.grela - Tak się zastanawiam czy na siłę powtarzanie tego samego ma sens? Nie znam się na tym jak mózg się uczy ale wydaję mi się, że najchętniej się koncentrujemy na czymś nowym...
Ale jak powtórki są ustawione optymalnie jak w Etutorze to naszy mózg się nie męczy...
- 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu
abmmichal - potrzeba przerw. Piotrze. Wracanie do sprawy po dłuższej przerwie jest bardzo owocne. - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim pomysłem są randomowe teksty z użyciem słów z naszych powtórek. Mamy co prawda funkcję zdań z lukami, ale to jest "puste", pozbawione sensu i emocji. Chodzi mi o krótkie historyjki, które przez to, że będą miały jakiś sens, to ułatwią zapamiętanie elementów w tych tekstach występujących. Oczywiście wiem, że trochę fantazjuje, ale przy dzisiejszej technologii nie jest to jakieś SF. Inna kwestia, że eTutor nie potrafi wprowadzić dużo prostszych rozwiązań, a nawet czasem usuwa te przydatne...
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trochę mnie dziwi kiedy piszecie, że macie po 1000 powtórek. Dla mnie to wiele za dużo. Ja robę regularne powtórki co dzień od prawie 900 dni, dzień w dzień. wystarcza po 40 minut dzienne i mam ich od 60 do 80 dziennie i pomaga powtarzanie. To o mnie ale wiadomo można wszystko dostosować do siebie. Wg mnie jest tu za dużo pochowanych i mało intuicyjnych opcji. Szkoda że nie ma gier z innymi użytkownikami.
Majon115
darkobo - Jak się przerabia dużo lekcji, dodaje dużo nowych elementów do powtórek, a jednocześnie nie dba o to, aby na bieżąco je wykonywać, to szybko można dojść do tysiąca. Samoograniczanie się przychodzi z czasem i po nieco lepszym poznaniu portalu.
Ważna jest też regularność. Jak sobie kiedyś zrobiłem dłuższą przerwę, to nagle (?) miałem do powtórzenia wszystkie powtórki - wtedy było coś koło 5 tysięcy. Po kilku dniach (tygodniach? nie pamiętam już) dałem radę wyjść "na bieżąco" :) Od tamtej pory staram się nie dopuszczać do zaległości.
- 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

powtórki, eTutor od początku mnie niszczyły. Zaległości mam dużo. dzisiaj, się tym nie przejmuję.

Powtórki wykonuję bardzo systematycznie ( i długo oraz intensywnie pracowałem nad tym by odpowiednio zapisać i opracować dane hasło, opracować dla mnie hasło - wymowa, akcent; wybór synonimów, antonimów, tak korzystać z opcjii poor by hasło się szybciej powtarzało,| gramatyka, countable or not| transitive or not| teraz nie wprowadzam wszystkich danych na raz, tylko daję oznakowanie to continue). jest tego masa, nie przy każdym haśle tak szeroki opis jest sensowny.

Dzisiaj jestem zadowolony z tego co wykonuję + zdania przykłady. Naprawdę widzę owoce tej pracy. Było się warto długo męczyć.

Dzisiaj muszę zacząć wykonywać tę samą pracę bez Diki i jego zasobów, ale nie mam dobrego konceptu jak się za to zabrać.


Proszè o proste wytłumaczenie jak usuwać hasła z logu moich powtórek. Jestem powolny w usuwaniu haseł, ale po zmianach i chwaleniu się przez tutorową ekipę jak to jest proste, dla mnie ta funkcja stała się ukrytą. To przeszkadza w nauce.

pozdrawiam,
M
abmmichal
10 miesięcy temuzmieniany: 10 miesięcy temu
adrianna.wu - @abmmichal, podczas realizacji powtórek hasło jest widoczne w ramce, a w jej prawym górnym rogu widoczne są dwie ikony:
- dymek - umożliwia dodanie notatki,
- symbol minusa - pozwala usnąć element z powtórek.
- 10 miesięcy temu zmieniany: 10 miesięcy temu
piotr.grela - Mi by się marzyły powtórki w Etutorze bez pokazywania mi ilości przydzielonych na dzień powtórek.
Tylko mam raz, trzy, pięć razy po 10 minut czasu wolnego to robię powtórki a tak się stresuję.
- 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki