ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego w słowniku Diki nie ma teraz linku do edycji notatek do słówek?

7 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
To już nie pierwszy mój post krytykujący ostatnio eTutor i sądzę że nie jestem z tym problemem odosobniony.
Nie chce wyjść na jakiegoś strasznego marudę, naprawdę, ale seria i przede wszystkim SKALA (nieudanych) zmian jakimi w ostatnich trzech miesiącach uraczył nas eTutor jest żenująca. Z każdym dniem z coraz mniejszym zapałem zabieram się za pracę z ta platformą.
Rzeczy z których korzystałem od lat są nam zabierane, przemieniane, nikt nie pyta nas o zdanie, nie mówiąc nawet o tym że przydałoby się informować nas o wszystkich zaistniałych zmianach. Codziennie znajdujemy coś nowego - NIESTETY
>>Kolejna "NOWOŚĆ" po usunięciu strzałki BACK w słowniczku, to brak możliwości DODAWANIA NOTATEK w Diki. Od początku mojej przygody z eTutor było to możliwe. Zawsze było. Nie rozumiem jak coś mogło działać dobrze przez lata i nagle co... okazało się bezużyteczne? Tylko ja tego używałem? Strzałka BACK także działała wyśmienicie i była od zawsze obecna w słowniczku. Teraz nie dosyć że jej nie ma, to do tego program się całkowicie wysypuje przy używaniu BACK w przeglądarce. I proszę nie piszcie mi już że "strzałka" powodowała zawieszanie się platformy albo że miała wpływ na wybór Donala Trumpa w Stanach. Już to słyszałem.
Mamy za to jakieś monety, grywalizacje i inne (sorry...) pierdoły.
Wygląda to tak, jakby ktoś na siłę próbował nas zniechęcić do platformy. :(

>> Oddajcie nam STRZAŁKE BACK i NOTATKI w słowniku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
H
halkins
mlesniewska1 - To jest po prostu niesłychane. Robi się już wręcz żenujące. I to nieustanne tłumaczenie, że czegoś tam nie można w aplikacji mobilnej. Jeszcze raz powtórzę co już kiedyś napisałam: aplikacja mobilna nie może być powieleniem aplikacji na PC!! To jest kompletnie nieprofesjonalne podejście. Dla mnie możliwość robienia notatek w trakcie dodawania słówka była podstawą nauki (w notatce dodawałam inne, najważniejsze znaczenia słowa, żeby niepotrzebnie nie wprowadzać kilku "identycznych" elementów do powtórek).
>>Oddajcie nam strzałki back (w słowniczku i w lekcjach), notatki w słowniku i możliwość wpisywania w 'lupę' szukanego słowa bez ciągłej konieczności kasowania poprzedniego wpisu !!!!!<<
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
jfifielski - nie chce pisać!!!!!<< - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 28

uniemożliwienie robienia notatek na etapie słownika jest dla mnie niezrozumiałe, to było ogromne udogodnienie, mam tych notatek całe mnóstwo i świadomość że mam wpływ na swój własny tryb nauki dodatkowo zawsze mnie motywowała - wpisywałam sobie krótkie ciekawe zdania i zwroty z czytanych artykułów czy prostych książek i wklejałam do podobnych słówek w słowniku tak żeby jak najczęśćiej wracały w powtórkach - taka personalizacja sposobu nauki była ogromnym plusem etutora więc kto to psuje i dlaczego?
ewaho
halkins - Dla mnie dodawanie notatek od razu w słowniku to była podstawa. Już myślałem, że rozszerzą o dodawanie notatek na wersję mobilną, a nie że usuną ją z wersji na PC. Nie wyobrażam sobie, że teraz będę musiał najpierw dodać każde słówko do powtórek, a potem jedno po drugim je gdzieś tam odnaleźć, albo może czekać aż pojawi się samo w powtórkach, potem kliknąć na odpowiedz żeby być pewnym ze akurat o to mi chodzi, a dopiero potem wpisać notatki. Masakra. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W związku z przebudową Serwisu, wynikającą z wprowadzenia nowych funkcji oraz standaryzacją desktopowej i mobilnej wersji Serwisu, funkcja dodawania notatek zniknęła ze Słownika, ale w dalszym ciągu można dodawać notatki do słówek w Powtórkach za pomocą klawisza = lub przez menu hamburgerowe (3 poziome linie nad okienkiem z powtórkami).
Dlatego najkorzystniej dodać interesujące nas hasło do modułu Powtórek w serwisie eTutor i wówczas dopisać notatkę, gdy mamy dostęp do konkretnej bazy słówek z własnymi notatkami w eTutorze. Dodatkowo podgląd do dodanych przez nas notatek zapewnia nam narzędzie z tego linku:

https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/my-notes
dawidturek
mlesniewska1 - To co Pan proponuje z dodawaniem notatek do samodzielnie dodawanych do Powtórek słówek to istna "droga przez mękę". - 7 lat temu
jfifielski - Droga przez mękę...Droga przez mękę...Droga przez mękę... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szanowny Panie Dawidzie.
Tylko po co? Przecież to było dobre i działo super. Naprawdę to strasznie głupie z tymi notatkami. PRZEDE WSZYSTKIM właśnie w słowniku, kiedy pokazuje nam się dwadzieścia rożnych tłumaczeń, to właśnie to jest miejsce i czas na wpisywanie notatek.

Proszę bardzo o zgłoszenie tego problemu do DZIAŁU TECHNICZNEGO i PREZESA.
B A R D Z O P R O S Z Ę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem że przebudowa przebudową, ale musi być jakiś project manager który nad wszystkim czuwa. Ta osoba jest nieodpowiedzialna i rozwala wam cały serwis. Czy wy tego tam nie widzicie?

Panie Dawidzie. To co robi ten człowiek w dziale technicznym to czysta arogancja. Tak samo było z firmą NOKIA. Była tak pewna siebie i nadęta, że przestała słuchać swoich klientów. Widziała lepiej, co klientom potrzeba. W ciągu 2-3 lat z giganta z 60% udziałem w światowym rynku telefonów komórkowych spadła do 2%, a potem ogłosiła bankructwo.
H
halkins
mlesniewska1 - Bardzo dobre porównanie z tą Nokią !! Ja czegoś podobnego doświadczyłam jakiś czas temu na własnej skórze. Do nieźle prosperującej firmy, w której byłam kiedyś zatrudniona przyszło na najwyższy szczebel kilku "młodych, gniewnych z niesamowitymi, nowatorskimi" pomysłami. Tak przemodelowali czołową w kraju firmę, że dziś jest zupełnie nie do poznania, potraciła wieloletnich klientów i ledwo zipie. Czyżby podobnie było w etutor? Czyżby jakiś nowy szef informatyki z wizją zmian? - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
kgolebiewski - Z tą Nokią -toście moi mili poszli po bandzie kompletnie nie znając branży ani rzeczywistych danych.
Nokia nadal jest największym graczem na rynku telekomunikacyjnym z udziałem pow 40% po zeszłorocznym merdżu z Alcatelem (kupiony za cash!!!) i bije się jedynie z Huławejem teraz o dominację w 5G na świecie, koncentrując się na rozwoju rozwiązań sieciowych (infrastruktura) i obsłudze telecomów.
A telefony -czytaj aparaty -to robią już wszędzie, nawet w Polsce ale i tu coś Nokia robi przez spółkę zależną HMD.
Szukajcie a znajdziecie -świat się zmienia :)
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie. Jeszcze rano jak @halkins zasygnalizował ten problem to łudziłam się, że jest to tylko jakiś przejściowy błąd. Ale niestety po Pana wpisie z całą stanowczością stwierdzam, że to jest niestety GWÓŹDŹ DO TRUMNY !!!!!!
To co mnie zafascynowało jak rozpoczęłam z etutorem w 2015 roku po wielu latach powrót do nauki języka angielskiego zostaje systematycznie odbierane mi w ostatnich miesiącach. I to w imię jakiejś nowej aplikacji mobilnej, która powinna być UZUPEŁNIENIEM, a nie powieleniem dotychczasowej, która w ogóle mnie nie interesuje (ściągnęłam ją tylko z ciekawości żeby porównać). Zaczęło się od nic nie wnoszącego podziału lekcji na małe bloki z obcięciem ilości pytań w kończących testach, zlikwidowano możliwość powtarzania nowych elementów póki "nie zaliczy się pozytywnie starych", pousuwane zostały w lekcjach strzałki back i forward pozwalające szybko znaleźć właściwy fragment podczas powtarzania materiału, usunięto strzałkę back w słowniku Diki, wprowadzono dziwne udogodnienie podglądu ostatnio wpisanego słowa w wyszukiwarce (lupa) co powoduje irytującą konieczność permanentnego kasowania poprzedniego wpisu (konia z rzędem temu, kto poda inny przykład tak funkcjonującej wyszukiwarki), a dziś usunięto możliwość robienia własnych notatek do zapisywanych (proszę mnie nie przekonywać, że ta możliwość jest gdzieś tam wewnątrz, po przebiciu się do listy słówek). Pewnie wielu innych „pseudoudogodnień” nie wymieniłam, jak choćby drobiazgów typu forum czy słówko dnia, a było ich jeszcze sporo. Co jeszcze usuniecie???
Moja cierpliwość się niestety wyczerpała. Ja już chyba niestety, ale bardzo dziękuję za naukę tutaj. A jeszcze kilka miesięcy temu zastanawiałam się nad Business English.
M
mlesniewska1
halkins - Najgorsze jest to że cieszyłem się kiedyś ze znalazłem dobry, łatwy i przyjazny program. Krótko mówiąc znalazłem idealny produkt w dobrej cenie. Czy jest coś lepszego w biznesie niż zadowolony klient który przychodzi, płaci i wychodzi zadowolony? Jakbym miał restauracje i 100 klientów dziennie którzy kupują kaczkę, to przecież nie zacznę im serwować pewnego ranka bananów. Trzeba być kompletnym idiotą żeby tego nie rozumieć. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety, ktoś w eTutorze chce na siłę mówić nam co jest dla nas najlepsze. Dużo zmian jest argumentowanych dobrem uczniów i tym, żeby się uczciwie uczyli a nie przeklikiwali materiał. Ale Szanowni Państwo, my nie jesteśmy w szkole. Płacimy za dostęp do serwisu. Jesteśmy tutaj z własnej i nieprzymuszonej woli. Jeśli ktoś będzie chciał, to się będzie uczciwie uczył. Naszym dobrem była argumentowana m.in. zmiana polegająca na likwidacji strzałek w lekcjach a także usunięcie na listach słówek możliwości przejścia do kolejnego słówka bez podjęcia decyzji czy chcę je dodaj do powtórek czy pominąć. W obu przypadkach Państwa argumenty za zmianą nie były przekonujące i podawaliśmy sporo kontrargumentów.

Co do proponowanego przez Pana "obejścia": Czyli co? Mam rozumieć, że teraz jeśli w słowniku wyświetlają mi się pod danych hasłem 4 odrębne punkty i chciałabym je okomentować rozszerzając ich definicję (bo nie oszukujmy się często definicje w DIKI nie są idealne) to mam je najpierw dodać do powtórek, a potem wyszukiwać je w tych powtórkach wśród innych zwrotów (np. 100) mając nadzieję, że żadnego z tych 4-ch nie przeoczę i potem dodawać notatki znowu mając nadzieję, że spamiętam jak dokładnie mam sformułować daną notatkę biorąc pod uwagę tłumaczenie pozostałych 3-ch zwrotów. W ten sposób prawidłowe sformułowanie notatek będzie wymagało przynajmniej kilkukrotnego przebicia się przez te słówka. BEZNADZIEJA. Dotychczas dodanie takiej notatki zajmowało chwilę. Zgodnie z nowym pomysłem zajmie co najmniej kilkanaście minut jak nie więcej.
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
halkins - Po prostu zamiast 30 minut na wpisywanie nowych słówek teraz spędzisz 2 godziny.
Super !!! Przecież wszyscy mamy tak dużo czasu do zmarnowania.
- 7 lat temu
Jamz - Dodadzą parę monet za czas spędzony w serwisie i będzie ok. ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@barbara.m @mlesniewska1
Nie zdziwcie się drogie panie, kiedy jutro włączycie komputer, a tam okaże się że od dzisiaj słownik Diki jest dostępny tylko w formie "papierowej" wysyłanej do domu pocztą w formie paczki, bo akurat ktoś tam "mondry" na górze stwierdził że tak nam będzie wygodniej np. będziemy mogli robić zakładki z serwetek, a notatki możemy przecież robić ołówkiem z gumką na tychże serwetkach.
Dla mnie sprawa jest prosta... to jest biznes, to jest produkt za który PŁACĘ i chce dostać to, co zamawiałem, a nie jakiś szajs... Tylko czekać aż pojawi się jakiś konkurent eTutor który będzie szanował i słuchał klientów. Nie będę miał żadnych skrupułów żeby się przenieść, bo to mnie olewają. Szkoda tylko naszych wysiłków z nauką.
H
halkins
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba powiedzieć sobie jasno i nie bójmy się tego, w końcu to my jesteśmy klientami.
Osoba (Project Manager) która jest tam odpowiedzialna za wprowadzenie tych wszystkich koszmarnych ostatnich zmian NIGDY, ALE TO PRZENIGDY SAMA NIE KORZYSTAŁA Z PLATFORMY E-TUTOR JAKO STUDENT. NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Ona zapewne zapoznała się z platformą, ale nigdy nie była studentem.
Nie twierdze że osoba ta jest niewykształcona, pewno ma 3 fakultety z IT, programowania komputerów i lotów kosmicznych. Została zatrudniona tylko ze względu na swoje kwalifikacje w zakresie programowania, ale nie ma zielonego pojęcia o nauce języka. Przeprowadza swoją chorą rewolucje nie słuchając nawet jaki negatywny jest feedback. Przecież od trzech miesięcy czytam co chwilę dziesiątki postów, że coś komuś zniknęło, coś innego pojawiło się gdzie indziej, coś nie działa, coś piszczy, coś świeci w nocy itd.

>> Jeszcze raz powtórzę. NIE BÓJMY SIĘ PISAĆ CO JEST ŹLE I RÓBMY TO.
>> To my płacimy pensje każdemu pracownikowi w eTutor, od pani sprzątaczki poprzez customer service aż po prezesa, więc mamy prawo wyrazić nasz sprzeciw. I mam w nosie czy się tam na mnie obrażą czy nie.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie własne notatki są bardzo ważne, po wpisaniu w słowniku danego słówka wyskakuje nieraz dużo tłumaczeń. W tym momencie jestem w stanie łatwo dodać dodatkowy tekst aby łatwiej mi było określić o jakie słówko chodzi np. szczęśliwy -> joyful, dodaję notatkę z synonimem happy bo normalnie jest to pierwsze skojarzenie, ale nie to oczekiwane. Tak samo czasami może być istotny kontekst użycia danego słowa. Z poziomu słownika jest to znacznie prostsze.
Nie idźcie drogą zmieniania wszystkiego według swojego widzimisię. Macie sporą grupę zapaleńców językowych (w pozytywnym znaczeniu) wokół swojej strony i takimi zmianami zniechęcacie ich.
Burkat137
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kto wymyślił w tej firmie że wersja mobilna ma być równa wersji PC i dlaczego (oprócz tego że jest dużo smartfonów i że pewne osoby pisały wam sugestie w mailach)? Wersja PC jest coraz bardziej obcinana a nic nie słychać o tym że w wersji mobilnej coś zniknęło. Korzystam z wersji na PC i czuję się że mam płacić coraz więcej (bo o podwyżce nie zapomnieliście) za coraz mniej. A tłumaczenie żeby wejść gdzie indziej, przez inną funkcję co wcześniej można było można zrobić jednym kliknięciem jest delikatnie mówiąc głupie.
J
Jamz
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czytam i jestem zdumiony. Rozumiałbym, gdyby standaryzacja polegałaby na polepszeniu wersji mobilnej. Standaryzacji polegającej na kastrowaniu wersji desktopowej nie rozumiem. To równanie w dół znacznie ograniczające użyteczność programu. Możliwość dodawania notatek była jedną z najważniejszych funkcji w słowniku. A poradę dotyczącą przedzierania się przez menu w celu dodania notatki uważam za jakiś smutny żart.
J
jpaprocka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, przed wszystkim dziękujemy za wszystkie głosy i opinie. Rozumiemy, że usunięcie notatek w Diki mogło być dla Was zaskoczeniem i dlatego zmiana spotkała się z negatywnym odbiorem. Zawsze staramy się z wyprzedzeniem informować o ważnych dla Was zmianach. Być może tym razem takiej informacji zabrakło.

Zauważyliśmy, że moduły notatek w Diki i eTutorze dublują się ze sobą. Po obszernej analizie tematu uznaliśmy, że głównym celem notatek jest ułatwianie nauki słownictwa, a nic tak skutecznie tego nie robi, jak powtarzanie słówek. Dlatego doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli notatki będą znajdować się tylko w module "Powtórki" w eTutor - to właśnie w tym miejscu Użytkownicy utrwalają poznane słownictwo i co pokazały statystyki, najchętniej korzystają z notatek.

Obserwując Państwa dyskusję, widzimy, że część Użytkowników może czuć się lekko zagubiona po tej zmianie, w związku z czym Waszą argumentację i kwestię powrotu do notatek w Diki i strzałek w lekcjach przekażemy osobom decyzyjnym.

Pozdrawiam.
dawidturek
futbolowa - Trochę słaba postawa. Nagle uważacie, że wiecie lepiej, co jest dla ludzi bardziej skuteczne? Nie bawcie się w polityków i tę decyzję jednak pozostawcie nam. To nie była funkcjonalność, z której nikt nie korzystał i która tylko wadziła, ale naprawdę ważny element indywidualnego systemu nauki.

Jakby ktoś chciał, żeby inni za niego decydowali, toby się do szkoły językowej wybrał.
- 7 lat temu
Jamz - Ale u Was często ostatnio się zdarza brak informacji o zmianach.
Zrobicie niespodziewaną zmianę, później tłumaczycie że zabrakło informacji, parę dni jest informacja o zmianie na blogu ale gdzie to można przedyskutować, później zapowiedziana zmiana parę dni spokoju i znowu niespodzianka - zmiana bez zapowiedzi.
I po mojemu nie brak informacji a brak dyskusji o zmianach jest problemem, odpowiednie do tego forum zniknęło bo za dużo miejsca na pasku zajmowało. Ograniczyliście przesyłanie sugestii do maili bo tak Wam pewnie wygodnie. A my mamy siedzieć najlepiej cicho i zgadzać się by psuć coś co fajnie funkcjonowało.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@dawidturek
(...) Zauważyliśmy, że moduły notatek w Diki i eTutorze dublują się ze sobą. (...) uznaliśmy, że głównym celem notatek jest ułatwianie nauki słownictwa, a nic tak skutecznie tego nie robi, jak powtarzanie słówek. Dlatego doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli notatki będą znajdować się tylko w module "Powtórki" (...)

Panie Dawidzie.
Notatki się nie dublują tylko "uzupełniają", wręcz pracują razem i to że są widoczne w trakcie powtórek jest wręcz nieodzowne. Notatki kiedyś łatwo przygotowane w słowniku Diki, pełnią potem bardzo ważną rolę przy powtórkach. Zaznaczam to dobitnie, aby komuś nie przyszło do głowy np. schować widoczne teraz notatki gdzieś w menu albo w osobnym oknie. Błagam. Nie ruszajcie tego co jest, przywróćcie notatki w Diki i wszyscy będą szczęśliwi...
Jak ktoś chce się tam bardzo wykazać, to popracujcie żeby dopasować wersję mobilną do PC, a nie odwrotnie. Już nie kastrujcie wersji desktopowej, bo za niedługo nic nie zostanie oprócz gier, pieniążków i punktów. Zrobicie z tego playstation, a nie poważny portal do nauki. To na wersji PC zbudowaliście swoją firmę, a mobilna aplikacja była dopiero potem. ....
-
H
halkins
mlesniewska1 - Ja nie czuję się Panie Dawidzie "lekko zagubiona". Po tej zmianie jestem już po prostu wściekła. Notatki należy dodawać na POZIOMIE NAUKI a nie podczas POWTÓREK. Taka jest po prostu logika nauczania! Czy ktokolwiek słyszał, żeby student zaczął sobie robić notatki z wykładów w trakcie powtarzania materiału do egzaminu? Przecież to absurd.
Strzałki, lupę, testy itd. jakoś przeboleję, ale
>Bardzo proszę o przywrócenie możliwości robienia notatek z poziomu słownika<
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
ewaho - tu nie chodzi o "lekkie zagubienie" ale o zmianę sposobu/trybu nauki. To co było "sercem" etutora zostało tak sobie z dnia na dzień usunięte przez kogoś, kto jestem tego pewna nie uczy sie tutaj. Jeżeli ktoś przez kilka lat uczy się na tym portalu i wypracowuje sobie styl pracy a potem zostaje bez słowa pozbawiony możliwości korzystania z własnej kreatywności w ramach kursu to to jest zwykły brak szacunku dla "starych" studentów - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I jeszcze jedna moja uwaga, którą gdzieś już sygnalizowałam. Wiele Państwa argumentów decydujących o usunięciu dotychczasowych funkcjonalności opiera się na sugerowaniu, że "coś tam nie pasuje do aplikacji mobilnej" (wg mnie to raczej czytaj: rozmiar ekranu). A dlaczego nie pasuje? Proszę spojrzeć i porównać sobie najpopularniejsze aplikacje mobilne z tymi na PC: aplikacje bankowe, Skype, booking.com, OneDrive, Linkedin, Google Maps itd. Różnice widać gołym okiem. Wersje mobilne są zwykle nieco uboższe, ale przystosowane do ekranów dotykowych poprzez np. duże przyciski czy kafelki. Menu rozwijalne to nie wszystko. Nie da się na zasadzie lustra przenieść interfejsu starego oprogramowania na Androida. I stąd jest obcinanie funkcjonalności w celu dostosowania do wersji mobilnej. Błąd w fazie projektowania architektury.
M
mlesniewska1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@dawidturek

Ale w czym konkretnie ma się przejawiać to "lekkie zagubienie" niektórych z nas? W tym, że wyrażamy swoje niezadowolenie z faktu, że nauka zajmie nam teraz więcej czasu? Bo nie oszukujmy się dodawanie notatek wyłącznie na etapie powtórek dokładnie to spowoduje. Dotychczas system był elastyczny i notatki można było dodawać albo w powtórkach albo w słowniku - w zależności od tego w którym momencie doszliśmy do wniosku, że taka notatka jest potrzebna. Teraz mamy stosować jakieś wygibasy aby przestać popełniać błędy w powtórkach wynikające ze zbyt wąskich definicji wyrażeń w słowniku.

My podajemy bardzo konkretne argumenty dlaczego ta zmiana jest według nas złym pomysłemi w jaki sposób utrudnia nam naukę (co chyba jest głównym celem serwisu). A w odpowiedzi otrzymujemy informację, że jesteśmy zagubieni i że zmiana jest podyktowana dostosowaniem do smartfonów oraz standaryzacją funkcjonalności oraz dublowaniem się modułów.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co jest (....) z tym dodawaniem notatek do slowek z Diki!? Wlasnie teraz jak przedluzylem abonament!
Juz nigdy nie polece nikomu Etutora!
Jestem bardzo zdenerwowany i niezadowolony!

Szef informatyków z Etutora lub project manager to moim zdaniem też powinien być użytkownikiem tego portalu, wtedy wiedział by co by pomogło użytkownikom tej platformy a co im przeszkadza w nauce.

Aplikacja Etutora, ktora nie dziala offline to kolejne przegiecie Etutora.
Brakuje wielu czestych i bardzo czestych angielskich kolokacji oraz jest niewlasciwa wymowa wielu slow w Diki :-/
Wielu angielskich kolokacji nie można dodać do nauki!!!

Jak nie macie co robić to stworzcie np. listę 50.000 angielskich słówek według czestotliwosci ich występowania, potem możecie stworzyć np. listę najczęstszych 200.000 angielskich kolokacji ( związków wyrazowych) i wraz z notatkami :-) Było by się co uczyć!

Kto jest prezesem LangMedia? [usunięte przez administratora]
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brak możliwości dodawania notatek do słówek ze słownika Diki również zniechęca mnie od nauki na tym portalu.
Katarzyna.Bienko
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Próbowałem dodawać notatki z poziomu POWTÓREK i po prostu się nie da... Nie da się bo nie widzimy odpowiedzi. Niektóre słówka mają ponad 15 rożnych tłumaczeń, a z poziomu powtórek ich nie widzimy, wiec trzeba kliknąć na odpowiedz, a dopiero potem wpisać komentarz, i tak w kółko z każdym słówkiem osobno. Musimy dosłownie "strzelać w ciemno" aż natrafimy na te słówko które potrzebujemy.
Zamiast spędzić czas na utrwalaniu materiału, to spędzamy na grzebaniu w programie.
H
halkins
Barbara.m - No niestety to jest właśnie to o czym pisałam wcześniej :-( Dać się to się da wpisać notatki w ten sposób ale traci się na to duuużo czasu, który mógłby być przeznaczony na powtórki albo lekcje. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo proszę o zapoznanie się z powyższymi opiniami użytkowników, przeanalizowanie jeszcze raz tej decyzji i przywrócenie notatek do słownika Diki.
J
jpaprocka
Marg0 - popieram prośbę, niemożność dodawania notatek jest bardzo uciążliwa. To była bardzo przydatna funkcja, proszę ją przywrócić !!! - 7 lat temu
Jamz - Napiszą że sprawa została przekazana do osób decyzyjnych i sprawa załatwiona. Zawsze tak piszą i chyba tylko jedna sprawa (powtórki) została pomyślnie załatwiona dla użytkowników (edit: po komentarzu mlesniewska1 jednak sprawa powtórek nie została rozwiązana). A tak każda sprawa zostanie przekazana do osób decyzyjnych i słuch o niej znika. To jest kontakt z użytkownikiem albo proszę kliknąć tam przez tamto i klikaj i się "przeklikaj". - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
mlesniewska1 - do @Jamz - Sprawa powtórek nie do końca została załatwiona - nadal bowiem nie można wykonywać nowych powtórek (tych z + w nawiasie), póki nie zaliczy się pozytywnie wszystkich dotychczasowych.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Jamz - No właśnie nie byłem pewny bo ostatnio nie dodaje nowych słów bo muszę się odkopać z zaległości. Dziękuję za poprawienie:). - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli dla moderatorów strony ważna jest ilość osób zgłaszających dany problem, to też chciałbym podkreślić, że brak możliwości dodawania notatek już na etapie słownika ogranicza skuteczność nauki, gdyż zamiast skupić się na wykonywaniu powtórek musimy się dekocentrować i pamiętać, że do danego słówka postanowiliśmy wcześniej dodać jakąś własną notatkę.
munk2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Prezesem firmy LangMedia jest Pan Paweł Kowalczyk
założyciel Diki.pl i eTutor.pl i może do niego, bezpośrednio trzeba pisać skargi na pracowników, managerów Etutora?!
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, po raz kolejny dziękujemy za wszystkie głosy i opinie. Państwa przemyślenia i argumenty zostały przekazane do osób decyzyjnych, tak jak Państwu wspominałem w swoim ostatnim komentarzu.

Negatywny odbiór ostatniej zmiany w Serwisie, skłonił nas do przyjrzenia się tej kwestii bardziej od strony zwykłego Użytkownika. Przeanalizowaliśmy jeszcze raz w jaki sposób były dotychczas wykorzystywane notatki w słowniku Diki.

Nasi testerzy dokładnie sprawdzili działanie archiwalnej wersji strony z Państwa perspektywy i w dniu dzisiejszym przyznali, że dodawanie notatek w słowniku może faktycznie części Użytkowników ułatwiać przyswajanie języka obcego, zwłaszcza jeśli chodzi o dodawanie notatek do słów mających wiele znaczeń. Wówczas na pewno wygodniej zrobić to jednak z poziomu słownika niż modułu powtórek.

W związku z tym postanowiliśmy po konsultacjach z naszymi programistami, przywrócić najpóźniej od jutra notatki w słowniku Diki. Mamy nadzieję, że tym razem ta zmiana, związana z powrotem notatek, bardzo Państwa ucieszy i będzie stanowić dodatkową motywację do nauki na naszej Platformie.

Pozdrawiamy.
dawidturek
olasowa - super, dziękuję za wprowadzenie zmian. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szybkie sporządzanie notatek jest nieodzownym elementem nauki. Dotyczy to nie tylko języka obcego, ale każdej dziedziny w której staramy się poszerzać swoją wiedzę. Dlatego też ze swojej strony
>serdecznie dziękuję osobom, które podjęły decyzję o przywróceniu funkcji sporządzania notatek z poziomu słownika Diki< .
Jednocześnie wyrażam nadzieję, że ewentualne wszelkie kolejne zmiany prowadzące do ew. dalszego ograniczania dotychczasowej funkcjonalności serwisu będą konsultowane z użytkownikami lub co najmniej sygnalizowane z pewnym wyprzedzeniem.
M
mlesniewska1
leon_zawodowiec - CO ZA ULGA!
Również dołączam się do podziękowań za możliwość przywrócenia funkcji...
Dodawanie notatek z poziomu bazowania na 3-4 zakładkach jednocześnie było bardzo czasochłonne, nużące i demotywujące.
- 7 lat temu
halkins - Ja przyznam że lubiłem pracować na starej poczciwej platformie i słowniku Diki, a wszelkie zmiany wręcz zniechęcały mnie do dalszej nauki.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@mlesniewska1
(...)wyrażam nadzieję, że ewentualne wszelkie kolejne zmiany prowadzące do ew. dalszego ograniczania dotychczasowej funkcjonalności serwisu będą konsultowane z użytkownikami lub co najmniej sygnalizowane z pewnym wyprzedzeniem(...)

To baaaaardzo ważne co napisałaś. Chyba założę jeszcze jedne wątek na forum gdzie poproszę wszystkich o krótkie posty (w max 3 punktach) co nam się najbardziej NIE PODOBA w zmienionym eTutor, które potem można będzie przesłać do osób decyzyjnych. Moim zdaniem brak konsultacji z nami użytkownikami doprowadził do pewnego rodzaju buntu. Zauważyłem jak na samym początku wszyscy jakoś biernie przechodziliśmy do porządku dziennego, tak potem z każdą następną zmianą jednoczyliśmy się w siłę. To była rewolucja i wszystkim nam należą się podziękowania.
Daliśmy radę ludzie. Dzięki wam wszystkim. Dzięki ci eTutorze za zdrowy rozsądek.
H
halkins
piotr.grela - Tylko czekac az organ (za przeproszeniem) decyzyjny cos nowego nam wymysli :-) Ale z przywrocenia mozliwosci notatek bardzo sie ciesze. Tak jak pisalem wczesniej, organ decyzyjny, powinien byc rowniez aktywnym uzytkownikiem Etutora lub chociaz sluchac, co chca klienci Etutora.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za zabranie głosu w dyskusji. Państwa opinie są dla nas bardzo ważne, ponieważ wszelkie zmiany wprowadzane na Platformie z naszej strony są podyktowane myślą o poprawie korzystania z serwisu, ale ostatecznie to Państwa komentarze pomagają nam w ocenie ich skuteczności.

Choć Państwa komentarze mają dla nas ogromne znaczenie, już teraz uprzejmie informuję, że niestety nie każdą propozycję zmian będziemy mogli wprowadzić. Zapewniam jednak, że wszystkie Państwa sugestie poddajemy dyskusji i przekazujemy do osób decyzyjnych.

Dziękujemy za pomoc w rozwoju platformy eTutor.

Pozdrawiamy.
aleksandra.rosiek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@aleksandra.rosiek
Tylko ostatnie wasze większe zmiany wprowadzane na Platformie raczej nie poprawiają jej korzystania.
Usunięcie notatek w słowniku, usunięcie szybkich powtórek, "poprawa" systemu powtórek, usunięcie możliwości wydruku ze strony trudnych powtórek (jest tylko z poziomu przeglądarki) to nie są funkcje poprawiające korzystanie z Platformy. I tak jak pisałem w innym wątku o podwyżce nie zapomnieliście a funkcje dla użytkowników PC zostały okrojone a główne ich powody to:
a) nie mieścił się na pasku w wersji mobilnej,
b) był mało używany (tego powodu zupełnie nie rozumiem, szybkie powtórki były używane a może trzeba było je inaczej pokazać na Platformie by zachęcić do używania a Wy zrobiliście "ciach" i koniec nawet dla tej małej grupy co to używała była być może ważną funkcją bo, powtórzę się, nie trzeba było "przeklikiwać" głośników całej listy słówek tylko można było puść całą z automatu)
c) jest to podwojenie funkcji, można to samo zrobić z poziomu drukarki,
d) ujednolicenie wersji pc i wersji mobilnej.
A co w zamian dostajemy. Ostatnio zauważyłem ekran gratulacyjny po powtórkach specjalnych, no normalnie tak mi był potrzebny, za przeproszeniem, jak dziura w moście. Poprawki robicie kosmetyczne (przynajmniej te które mi pomagają w nauce) a usuwacie ważne rzeczy. A sugestie wysyłane na maila są przekazywane dalej i słuch o nich ginie. Trzeba robić rewolucje na forum by zwrócić Waszą uwagę że coś nam się nie podoba.
Mam się przypominać co miesiąc czy moje sugestie zostały rozpatrzone pozytywnie czy negatywnie. Może jakaś baza sugestii/błędów by Wam się przydała do której my mielibyśmy wgląd a Wy ja byście uzupełniali czy proponowana sugestia dojdzie do zrealizowania czy nie. A my byśmy po 10 maili nie wysyłali w tej samej prawie.
Mam nadzieje że sensownie to napisałem.
Pozdrawiam
J
Jamz
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
mlesniewska1 - @Jamz Bardzo sensownie napisałeś. :-) - 7 lat temu
halkins - @Jamz
Popieram. Sensownie napisałeś.
Z tym ekranem gratulacyjnym to mnie po prostu rozwaliłeś :-))) Rzeczywiście brakuje tylko fajerwerków.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jednak coś da sie zrobić :) Z wrażenia wróciłam... na 3 miesiące...
KateWBriget

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

1. sprawa notatek jest ważna - szczególnie przy formacie redakcyjny Diki. zespół nauczycielskim moim zdaniem powinien protestować, jeśli to jest pomysł 💡 programistów walczących o miejsce. vide także punkt 2
2. bardzo istotne jest przy zmianach -poprawkach - współpraca między zespołem nauczycielskim i zespołem oprogramowania. Jeśli np. zespół programujący usuwa tagi informacyjne o rzeczownikach, bo system jest stabilniejszy a zespół nauczycielskim się na to zgadza to nie jest to dobre rozwiązanie.
3. a nam uczącym trudno czasem przyjąć zmiany, bo zmienić przyzwyczajenia, czyli drugą naturę, jest trudno
abmmichal
halkins - powiem krótko.. ŚWIĘTE SŁOWA
Szkoda tylko, że to my użytkownicy musimy o to walczyć.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, dziękujemy Wam wszystkim za opinie i sugestie. Nasza Platforma w ostatnim czasie przeszła szereg zmian, które były wspólnie analizowane zarówno przez naszych metodyków, jak i anglistów, germanistów, programistów i testerów. My także korzystamy z Platformy podobnie jak Państwo, więc zależy nam, aby produkt, który Państwu oferujemy był świetnej jakości. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki