ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego etutor nie akceptuje synonimów jako poprawnych odpowiedzi?

rok temuostatnia aktywność: 12 miesięcy temu
Cześć. Często podczas wykonywania powtórek system nie wskazuje mojej odpowiedzi jako poprawnej, a ja nie jestem pewny czy rzeczywiście nie do końca dobrze podałem odpowiedź czy to system ślepo akceptuje tylko jedno rozwiązanie. Dla przykładu:
System prosi o przetłumaczenie wyrazu - dojrzałość, dorosłość. Po wpisaniu tłumaczenia 'maturity' okazuje się, że jest źle bo chodziło o 'adulthood'. Wydaje mi się, że bez szerszego kontekstu obie odpowiedzi powinny być akceptowane.
Albo trochę z innej beczki. Czym różni się zapowiedź (ślubu) od zapowiedzi (zawarcia związku małżeńskiego)? W pierwszym przypadku prawidłowa odpowiedź to 'banns of mariage' a w drugim po prostu 'banns' - gdy wpiszemy odwrotnie to nie akceptuje.
W
wh0mean
piotr.grela - Czasami liczba synonimów do jednego hasła może być bardzo duża...
Poza tym są synonimy bliższe i dalsze.
W jednej odmianie angielskiego mogą występować a w drugiej nie.

Kiedyś Diki.pl miał paręset tysięcy haseł...
Te wszystkie rekordy, hasła wpisują, poprawiają i przeglądają pracownicy Etutora.

Ja mam na to sposób w notatkach wpisuje sobie podpowiedź, o jaki element chodzi i sprawa załatwiona.

Np. hasło:
edge to do sth - chciec cos zrobic, miec zamiar,
Mam w notatkach zapisane tak:
e..e to do sth - You've been e..ing to say something, Zainab...

I wiadomo mi jest, że nie chodzi o
"eager to do sth".
- rok temu zmieniany: rok temu
JL245 - Dobre rozwiązanie! Robię tak samo i bardzo mi to pomogło w robieniu powtórek. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Dobry wątek. Wydaje mi się, że eTutor, podobnie jak inne platformy do nauki języków obcych, nie jest idealny. Ale jest bardzo dobry. Jest tutaj pole do popisu dla fachowców z eTutor - i pewnie zajmą się tą sprawą.

A na teraz rozsądnym rozwiązaniem kwestii synonimów i tego, że nie są akceptowane przez system jako dobre odpowiedzi, jest korekta odpowiedzi poprzez wskazanie, że odpowiedź jest bardzo dobra (jeśli jesteśmy super pewni) lub średnia.

Choć bardziej system samodzielnej oceny odpowiedzi - moim zdaniem - jest potrzebny, gdy jest literówka w odpowiedzi.
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie przycisku "moja odpowiedź jest prawidłowa"? W ten sposób można by było zgłaszać ewentualne dodatkowe akceptowalne odpowiedzi. Coś podobnego jest na duolingo i chyba się sprawdza.
W
wh0mean
piotr.grela - Jeszcze przydałaby się możliwość dodawania własnych obrazków... - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
W systemie powtórek masz się nauczyć konkretnego słowa/zwrotu. Sądzę, ze to jest główny powód, dla którego system wymaga podania określonej odpowiedzi. Jeżeli jesteś pewny/pewna, że ta inna odpowiedź też jest prawidłowa, zawsze możesz ocenić swoją odpowiedź jako prawidłową.

Temat był już wielokrotnie wałkowany na forum.

Dla mnie 'banns of mariage' różni się od 'banns' tylko długością wyrażenia ;)
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hasła "banns of mariage" oraz "banns" to synonimy. To drugie jest po prostu skróconą formą pierwszego.
TomekK7
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za feedback. Z jednej strony nieakceptowanie synonimów trochę wkurza, a z drugiej strony kiedy zaczynam googlować czy synonim rzeczywiście jest synonimem od razu słówko lepiej zapada w pamięć. Co do notatek, to też już zacząłem tak robić ;)
W
wh0mean

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Bo pop prostu etutor chce cię nauczyć głównych słów a wiesz synonimy to takie dodatkowe
Supergrupa
adrianna.wu - @Supergrupa, dokładnie :) Chcąc utrwalić również synonim można go dodać ze słownika :) - rok temu
piotr.grela - W Etutorze jest niezliczona liczba synonimów, zwrotów i słów formalnych i slangowych, tylko, że trzeba je dodawać pojedyńczo. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A i tak w ogóle to jak dodać z diki
Słówko do powtórek?
Supergrupa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czasami też pokazuje ci synonim
Supergrupa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki