ZALOGUJ SIĘ

J. niemiecki i j.angielski jednocześnie na etutor - korzysta ktoś z Was jednocześnie?

7 lat temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Cześć,

W skrócie opiszę swój obecny poziom i co chciałbym jeszcze uzyskać. Mam 37 lat (to ważne pod kątem przyswajania wiedzy), j.angielskiego na poważnie uczę się od 2,5 roku. Byłem dwukrotnie w tym czasie w szkole językowej na Malcie (1 miesiąc + 2 tygodnie), szczerze polecam do przełamania się w mówieniu! Taki mój realny poziom j.angielskiego to B2, gadać mogę bez przerwy, gramatyka i słownictwo jak zawsze do douczenia. Etutor genialny do utrwalania materiału i systematyczności (najlepsze rzecz na jaką mogłem trafić, co więcej miałem go przed pierwszym wyjazdem na Maltę i zlekceważyłem - na co do dziś jestem wściekły, bo byłbym o niebo dalej, przed Maltą i etutorem starłem się uczyć angielskiego z przerwami ale już kilka lat, ale nic mnie nie motywowało do codziennej nauki, a o mówieniu nie było mowy!!) Jak ktoś tu wcześniej napisał nauka języków wciąga i wpadł mi do głowy pomysł na równoczesną naukę j.niemieckiego - uczyłem się go w sumie 12 lat w Państwowych Placówkach Edukacyjnych :D, więc wbijali mi do głowę zawsze grama, a o mówieniu nie było mowy :), za moich czasów. Jeśli chodzi o łapanie języka to raczej jak widać po moim długoletnim doświadczeniu nie mam zdolności do bycia poliglotą, ale postępy są a radość porozumiewania się z obcokrajowcami bezcenna. Jak myślicie czy warto zacząć przypominać sobie ten niemiecki? Czy nie "zepsuje" sobie angielskiego? Jakie są Wasze doświadczenia? Podpowiedzcie proszę, z góry dziękuję za dyskusję.
dstawarz
jerzy_pozoga - Hi dstawarz, wiadomo mi iż kilka osób uczy się równolegle jęz. niemieckiego. Ja się również uczyłem owego dawno temu ale przerażony byłem trudnym gąszczem w gramatyce niemieckiej. Angielski łatwiej mi idzie. Pozdrawiam. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Uczę się angielskiego, niemieckiego oraz włoskiego i nie ma problemów z nauką trzech języków jednocześnie. Może na samym początku nauki niemieckiego mylił mi się on odrobinę z angielskim, ale szybko to minęło. Jesli twój angielski jest już na poziomie B2, możesz spokojnie zacząć uczyć się niemieckiego, nauki dwóch języków należących do tej samej grupy nie powinno się podejmować tylko wtedy, gdy pierwszy język mamy jeszcze słabo opanowany, wtedy rzeczywiście mogłyby się mylić.
Niemieckiego nie uczę się na eTutorze, gdyż nauka dwóch języków na tej samej platformie byłaby dla mnie zbyt nudna, każdego języka lubię sie uczyć z innych materiałów, a niemieckiego uczę się grając w gry komputerowe (chodzi o gry typu point&click, gdze jest dużo dialogów, które trzeba zrozumieć, aby móc kontynować grę), z czasopism do nauki niemieckiego oraz robiąc sobie krótkie wycieczki do Niemiec. Warto uczyć się j.obcych, a nauka każdego kolejnego przychodzi o wiele łatwiej niż poprzednich, ponieważ wiemy już jak się skutecznie uczyć.
mniszka
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
dstawarz - Dziękuję! Właśnie o tego typu wrażenia mi chodziło, ja zaryzykuje poprzez platformę etutor. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bravo dla mniszka, Warto uczyć się j.obcych,... , jestem za! Ja, jestem podobny w usposobieniu.
W czasach sowietskich uczyłem się rosyjskiego bo innego dla mnie nie było w okolicy. Dawniej z ciekawości czytałem ruski miesięcznik "Radio" bo było ciekawe i pełne technicznych niespodzianek. A dzisiaj uczę się ang. na Et od wielu lat i jestem wdzięczny za ten program. Mam kłopoty , bo moja pamięć zła i często udzielam nieprawidłowe odpowiedzi w powtórkach. Nadal jestem optymistą w nauce. Równolegle uczęszczam do szkoły na zewnatrz. Przeglądam Newsy w Yahoo.com oraz czytam wypowiedzi Internautów w komentarzach. Z przyjemnoscią odsłuchuję "Podcasty", te z podróży po świecie. I mam wielką przyjemność lepiej rozumieć anglojęzycznych. A moim marzeniem jest rozumieć wypowiedź Steve Jobsa z University Stanford June 14, 2005. Ten link jest tu > June 14, 2005
'You've got to find what you love,' Jobs says http://news.stanford.edu/2005/06/14/jobs-061505
...................
Serdecznie pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - Mam na uwadze słuchanie z rozumieniem i NIE zaglądać do owego tekstu w załączeniu ! - 7 lat temu
piotr.grela - Pamietam kiedys byl taki zestaw rosyjski do samodzielnego zbudowania odbiornika radiowego, zbudowalem go, krok po kroku ale po jego zlozeniu tylko czerwnona dioda mi prawidlowo swiecila. Mialem tez rosyjski zestaw malego chemika. Pierwszy moj mikrokomputer tez byl rosyjski. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodam jeszcze, że aby języki się nie myliły, należy się ich uczyć w odstępie czasowym, np. angielski rano, a niemiecki wieczorem, na peweno nie jeden po drugim.
mniszka
dstawarz - Wykupiłem dostęp do j.niemieckiego. Nie za często tam zaglądam, bo akurat w angielskim mam teraz dosyć ważne lekcje, ale zauważyłem, że w powtórkach z niemieckiego idzie mi wyjątkowo łatwo, oczywiście mam tam jakąś garstkę prostych wyrazów. Na pewno będę chciał wyrazy z angielskich powtórek wrzucić do niemieckich, bo są dwa słowniki, więc problemu nie będzie. Przydałaby się opcja do rozwoju diki ale w wersji angielsko-niemieckiej, taka metoda czytałem też bardzo pomaga. - 7 lat temu
mniszka - Kiedyś na forum zaproponowałam, aby powstał słownik angielsko- niemiecki, jednak ktoś napisał, że wtedy języki by się myliły i że nie powinno się ich ze sobą łączyć. - 7 lat temu
kancka - dla mnie to byłoby idealne rozwiązanie, teraz często ucząc się nowego słowa niemieckiego porównuję z angielskim a jak nie pamiętam to sprawdzam - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki