ZALOGUJ SIĘ

Czy ma ktoś również problem w tym na powtórkach że trzeba podać słowo po angielsku a potem w praktyce nie pamięta się słówka?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
B
Bartek209

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

To normalne. Powtórki powtórkami ale jednak trochę czym innym jest przypominanie sobie słówka w trakcie powtórek gdzie czasem kojarzymy je z obrazkiem, notatką itp a czym innym jest pamiętanie o danym słówku czy zwrocie w trakcie rozmowy czy pisania tekstu. Dlatego poza stałym powtarzaniem słówek tak ważne jest też używanie ich w praktyce. Trzeba rozmawiać. U mnie w nauce słownictwa bardzo pomogło czytanie książek po angielsku. Na początku było trudno ale potem słówka same wchodziły. Widzimy wtedy też słówka użyte w różnych kontekstach, co jest bardzo ważne. No i oczywiście słuchanie.

Podobnie jak halkins też mam takie słówka, które męczę od miesięcy i co je już zapamiętam, to po jakimś czasie okazuje się, że znowu ich nie pamiętam :-)
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się że każdy ma... Dlatego "mielisz" słówka w powtórkach do skutku, aż ci się w nocy przyśni.
Ja mam słówka które od razu dostają max i pamiętam je od samego początku, i mam takie które "męczę" już od miesięcy i dalej nie mogę i ich przyswoić.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

ja rzeczywiście wykonuję dość dużą ilość powtórek, ale polegam na ocenie systemu, czyli wpisuję odpowiedź i system sugeruje odpowiedź 1 lub 4 i tą ocenę akceptuję przyciskiem "enter".
Nie zastanawiam się zbytnio nad odpowiedzią ponieważ uważam że w czasie rozmowy po angielsku lub oglądania filmu lub innego programu angielskiego nie ma czasu nad zastanawianiem się nad znaczeniem danego słowa.
Wykonuję też powtórki specjalne i uważam że to mi dużo pomaga.
Nadmieniam że ukończyłem 68 lat i w tym wieku są już problemy z pamięcią.

Pozdrawiam
?
Gość
piotr.grela - Moim zdaniem wykonywanie dużej liczby powtórek i szybko ma sens, to cos w rodzaju metody Callna. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie niestety brakuje czasu na wykonywanie bardzo dużej liczby powtórek. Czasami mam dni gdy wykonuję bardzo dużo powtórek, w tym sporo specjalnych ale na codzień staram się nie mieć na dany dzień przewidzianych więcej niż 100. Przyjęłam zasadę aby mieć w systemie wszystkie słówka, również te doskonale znane. Powtórki ich dotyczące idą błyskawicznie z innymi trochę dłużej mi schodzi. Mam takie słówka, które powtarzam jednego dnia po 20 razy zanim dam im ocenę 3 (4 daję tylko przy pierwszej serii powtórek danego dnia).

Z uwagi na to, że przy powtórkach równie dużą, a czasem i większą rolę przykładam do wymowy jak do pisania, to nie polegam na ocenie systemu. Często mam tak, że pisownia idealna ale wymowa już niekoniecznie. :-(

Zgadzam się, że powtórki specjalne są super pomocne w nauce.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba po prostu być wystawionym na angielski nie tylko przez powtarzanie, ale słuchanie. Dobrze pomaga przy tym oglądanie youtubowych kanałów dopasowanych do zainteresowań. W moim przypadku jest to gotowanie. Zależy też w jakim kontekście dane słowo jest ci potrzebne. Inaczej odniesie się to do tłumaczenia tekstów, a inaczej do praktycznej rozmowy. Konsekwentna praktyka sprawi, że wszystko się usystematyzuje. Z roku na rok zaczniesz np. odnajdywać sens tekstów piosenek wcześniej w ogóle nie zrozumiałych. Muszę stwierdzić, że etutor dzięki systemowi dodawania słówek daje tutaj duże pole do popisu co znaczenie podniosło moje umiejętności, w rozumieniu rożnej maści tekstów. Osobiście nie byłbym w stanie wykorzystać znacznej większości słówek werbalnie, ale myślę że jest to kwestia włączenia ich do użytku.
D
damianesq9

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W nauce, w powtorkch na Etutorze bardzo pomagaja notatki. Poza tym jak pisali moi poprzednicy najważniejsze jest czynne używanie języka oglądanie, słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie w języku obcym.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi zwykle pomaga dodanie zdania po angielsku w którym to słówko występuje. Z drugiej strony, to takie moje przekleństwo, bo potrafię po samym wyglądzie zdania, jego długości, dwóch pierwszych słowach powiedzieć jakie to słówko nie czytając jego polskiego odpowiednika.
J
Jerronimo
Barbara.m - Oj tak. Też tak mam. Dlatego właśnie o ile powtórki są świetnym sposobem na naukę słówek, to aby sprawnie się nimi posługiwać w praktyce potrzeba czegoś więcej. Czytanie po angielsku pomaga w nauczeniu się używania danego słowa w różnych kontekstach. Ja dzięki temu przestałam w głowie zawsze tłumaczyć sobie z polskiego na angielski. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

System powtórek przy nauce języka ma według mnie bardzo ważne znaczenie. W moim przypadku zauważyłem, że jeśli przy pierwszym powtórzeniu nie mam pojęcia jaka jest odpowiedź, to za drugim, trzecim razem jest już dobrze.
nightfall

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam tak, że potrafię powtórki zaliczać na ponad 80%, ale w praktyce jak widzę to słówko po angielsku, to wiem, że niby znam, ale nie pamiętam co oznacza. Wolałbym powtórki działające w obie strony.
S
SebastianC
Gość - Jest taka opcja w powtórkach specjalnych, tłumaczenie z angielskiego na polski, polecam. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czy pamiętam czy nie słówka wyrażenia, zdania, pomijanie powtórek w systemie e Tutor jest nielogiczne.
Bardzo ciężko i powoli wykonuję powtórki; rzadko wystawiam sobie 4.

Widzę, iż niektórzy studenci angielskiego potrafią wykonać, dla mnie, niewyobrażalnie wiele powtórek.
abmmichal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki