ZALOGUJ SIĘ

Czy w trybie powtórek można powtórzyć wszyskie słowa jakie ma się dodane do powtórek

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Jak w temacie. Czasami mam tak, że przerabiając jakąś lekcje, słówka bez problemu pamiętam przy pierwszych powtórkach. Potem staram się przypomnieć to słowo i go nie pamiętam. Dlatego tak jak mogę przećwiczyć "trudne słówka" chciałabym powtórzyć wszystkie, które dodałam do powtórek.
Czy jest taka możliwość? Jeżeli tak to jak to zrobić?
To, jak wszystkie słówka mogę zobaczyć to wiem, ale nie o to chodzi.
B
Bogusia1231

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Można dodatkowo do woli powtarzać tylko Elementy zawarte we "Własnych listach". Te dodane z lekcji do powtórek można jedynie podejrzeć (to wiesz), ale oprócz Trudnych elementów nie można 'przerobić' ich dodatkowo systemowo.
T
tlstar
Bogusia1231 - Dziękuję. A te własne to jak można powtarzać? - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Musisz stworzyć w "Powtórkach specjalnych" 'Nowy zestaw list słówek' do którego zapiszesz sobie którąś z utworzonych wcześniej list z "Własnych list". I już możesz ją tam powtarzać w obie strony, tj. z polskiego na ang. lub odwrotnie. - 5 lat temu
parseq - Można też przenosić elementy z jednej listy do drugiej. Idąc tym tropem, może da się przenieść wybraną część słówek z listy domyślnej, na którą do tej pory trafiało wszystko. Potem chyba dałoby się selektywnie powtarzać tę przeniesioną część w ramach powtórki specjalnej. tlstar - co sądzisz o tym pomyśle? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jeśli chodzi o konkretną lekcję możesz powtórzyć jej konkretny fragment i to jest chyba jedyna metoda selekcji powtórek ale na ten temat powinna się wypowiedzieć administracja
pozdrawiam
W
Wersik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Masz w powtórkach już ponad 1000 elementów. Z czasem będzie raczej tylko więcej. Powtórzenie takiej listy jest/staje się niewykonalne, chyba że etapami rozłożonymi na więcej dni (ale kiedy normalna nauka?). Dlatego, jak odpowiedział tlstar nie ma funkcji powtarzania wszystkiego co się dodało.
Ja ufam algorytmowi powtórek, 7 dni/tydzień uczciwie odrabiając to co mi serwuje. Staram się tyle dodawać do powtórek, by nie przekraczać dziennej dawki 100-140 sztuk, bo powtórzenie takiej ilości zajmuje mi ok. 45-70 minut. Odsłuchuję i czytam przy tym często na głos przykłady i/lub poprawiam notatkę. Bywa, że po 20 minutach powtórek robię jakąś przerwę.
Mimo to są słówka, które mi nie wchodzą. W takim wypadku dodaję sobie do dodatkowej listy powtórkowej zdanie z luką do uzupełnienia o taki trudny element i/lub do innej dodatkowej listy wprowadzam takie słówko "w drugą stronę". Pojawia się ono wówczas w wersji angielskiej, a ja muszę podać jedno z polskich znaczeń. W ten sposób wykorzystuję standardowy silnik powtórek na eTutor do selektywnego zwiększenia częstotliwości moich "uporczywie trudnych" elementów.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
netis7 - [...]@parseq** -> świetny pomysł z tymi powtórkami z luką. Mógłbyś wytłumaczyć jak coś takiego zrobić? - 5 lat temu
parseq - Najlepiej utworzyć nową listę w powtórkach i dać jej (w jej ustawieniach) sensowną nazwę. Potem w liście klikamy w "Dodaj własny element". Przykłady własnych elementów:
{She ate [bland] food for about a week.} (mdły) = Ona jadła mdłe posiłki przez około tydzień.
{Indian food is rather [spicy].} (ostry, pikantny, pieprzny) = Indyjskie jedzenie jest raczej ostre.
jeśli są możliwe różne odpowiedzi:
{I'm stupid, [aren't I / are not I]?} (nieprawdaż) = Jestem głupi, nieprawdaż / no nie?
{He slipped on a banana [peel/skin].} (skórka) = On pośliznął się na skórce od banana.
nauka wyboru:
{I haven't seen [either] of those movies.} (either / neither) = Nie widziałem żadnego z tych filmów.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Jeśli męczy mnie jakieś słówko po angielsku (np. gazebo), którego znaczenia ciągle zapominam, to można też je dodać, ale "odwrotnie" (znów najlepiej do osobnej listy powtórkowej, z sensowną nazwą), przez kliknięcie w "Dodaj własny element":

altana ogrodowa, pawilon ogrodowy, altana, pawilon = gazebo

(jako poprawna odpowiedź będzie akceptowany każdy z czterech wyżej wymienionych wariantów)

Nową, osobną listę powtórkową tworzy się tu: https://www.etutor.pl/words/user-words
a jej nazwę zmienia się na sensowną po wejściu do niej, w zakładce "Ustawienia".
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki