ZALOGUJ SIĘ

Czy ma ktoś również problem w tym na powtórkach że trzeba podać słowo po angielsku a potem w praktyce nie pamięta się słówka?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
B
Bartek209

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Wydaje mi się że każdy ma... Dlatego "mielisz" słówka w powtórkach do skutku, aż ci się w nocy przyśni.
Ja mam słówka które od razu dostają max i pamiętam je od samego początku, i mam takie które "męczę" już od miesięcy i dalej nie mogę i ich przyswoić.
H
halkins

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To normalne. Powtórki powtórkami ale jednak trochę czym innym jest przypominanie sobie słówka w trakcie powtórek gdzie czasem kojarzymy je z obrazkiem, notatką itp a czym innym jest pamiętanie o danym słówku czy zwrocie w trakcie rozmowy czy pisania tekstu. Dlatego poza stałym powtarzaniem słówek tak ważne jest też używanie ich w praktyce. Trzeba rozmawiać. U mnie w nauce słownictwa bardzo pomogło czytanie książek po angielsku. Na początku było trudno ale potem słówka same wchodziły. Widzimy wtedy też słówka użyte w różnych kontekstach, co jest bardzo ważne. No i oczywiście słuchanie.

Podobnie jak halkins też mam takie słówka, które męczę od miesięcy i co je już zapamiętam, to po jakimś czasie okazuje się, że znowu ich nie pamiętam :-)
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi zwykle pomaga dodanie zdania po angielsku w którym to słówko występuje. Z drugiej strony, to takie moje przekleństwo, bo potrafię po samym wyglądzie zdania, jego długości, dwóch pierwszych słowach powiedzieć jakie to słówko nie czytając jego polskiego odpowiednika.
J
Jerronimo
Barbara.m - Oj tak. Też tak mam. Dlatego właśnie o ile powtórki są świetnym sposobem na naukę słówek, to aby sprawnie się nimi posługiwać w praktyce potrzeba czegoś więcej. Czytanie po angielsku pomaga w nauczeniu się używania danego słowa w różnych kontekstach. Ja dzięki temu przestałam w głowie zawsze tłumaczyć sobie z polskiego na angielski. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam tak, że potrafię powtórki zaliczać na ponad 80%, ale w praktyce jak widzę to słówko po angielsku, to wiem, że niby znam, ale nie pamiętam co oznacza. Wolałbym powtórki działające w obie strony.
S
SebastianC
Gość - Jest taka opcja w powtórkach specjalnych, tłumaczenie z angielskiego na polski, polecam. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czy pamiętam czy nie słówka wyrażenia, zdania, pomijanie powtórek w systemie e Tutor jest nielogiczne.
Bardzo ciężko i powoli wykonuję powtórki; rzadko wystawiam sobie 4.

Widzę, iż niektórzy studenci angielskiego potrafią wykonać, dla mnie, niewyobrażalnie wiele powtórek.
abmmichal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

ja rzeczywiście wykonuję dość dużą ilość powtórek, ale polegam na ocenie systemu, czyli wpisuję odpowiedź i system sugeruje odpowiedź 1 lub 4 i tą ocenę akceptuję przyciskiem "enter".
Nie zastanawiam się zbytnio nad odpowiedzią ponieważ uważam że w czasie rozmowy po angielsku lub oglądania filmu lub innego programu angielskiego nie ma czasu nad zastanawianiem się nad znaczeniem danego słowa.
Wykonuję też powtórki specjalne i uważam że to mi dużo pomaga.
Nadmieniam że ukończyłem 68 lat i w tym wieku są już problemy z pamięcią.

Pozdrawiam
?
Gość
piotr.grela - Moim zdaniem wykonywanie dużej liczby powtórek i szybko ma sens, to cos w rodzaju metody Callna. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie niestety brakuje czasu na wykonywanie bardzo dużej liczby powtórek. Czasami mam dni gdy wykonuję bardzo dużo powtórek, w tym sporo specjalnych ale na codzień staram się nie mieć na dany dzień przewidzianych więcej niż 100. Przyjęłam zasadę aby mieć w systemie wszystkie słówka, również te doskonale znane. Powtórki ich dotyczące idą błyskawicznie z innymi trochę dłużej mi schodzi. Mam takie słówka, które powtarzam jednego dnia po 20 razy zanim dam im ocenę 3 (4 daję tylko przy pierwszej serii powtórek danego dnia).

Z uwagi na to, że przy powtórkach równie dużą, a czasem i większą rolę przykładam do wymowy jak do pisania, to nie polegam na ocenie systemu. Często mam tak, że pisownia idealna ale wymowa już niekoniecznie. :-(

Zgadzam się, że powtórki specjalne są super pomocne w nauce.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba po prostu być wystawionym na angielski nie tylko przez powtarzanie, ale słuchanie. Dobrze pomaga przy tym oglądanie youtubowych kanałów dopasowanych do zainteresowań. W moim przypadku jest to gotowanie. Zależy też w jakim kontekście dane słowo jest ci potrzebne. Inaczej odniesie się to do tłumaczenia tekstów, a inaczej do praktycznej rozmowy. Konsekwentna praktyka sprawi, że wszystko się usystematyzuje. Z roku na rok zaczniesz np. odnajdywać sens tekstów piosenek wcześniej w ogóle nie zrozumiałych. Muszę stwierdzić, że etutor dzięki systemowi dodawania słówek daje tutaj duże pole do popisu co znaczenie podniosło moje umiejętności, w rozumieniu rożnej maści tekstów. Osobiście nie byłbym w stanie wykorzystać znacznej większości słówek werbalnie, ale myślę że jest to kwestia włączenia ich do użytku.
D
damianesq9

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W nauce, w powtorkch na Etutorze bardzo pomagaja notatki. Poza tym jak pisali moi poprzednicy najważniejsze jest czynne używanie języka oglądanie, słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie w języku obcym.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

System powtórek przy nauce języka ma według mnie bardzo ważne znaczenie. W moim przypadku zauważyłem, że jeśli przy pierwszym powtórzeniu nie mam pojęcia jaka jest odpowiedź, to za drugim, trzecim razem jest już dobrze.
nightfall

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki