ZALOGUJ SIĘ

Jak nazwać fakt, że ktoś studiuje dwa kierunki?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Pytanie może i prozaiczne, ale dało mi do myślenia- prawie w każdym języku są jakieś wyrazy, które są w stanie określić tak zwany "drugi kierunek studiów"- i tu pojawia się pytanie- czy istnieje w angielskim jakieś słowo (albo i nawet dwa) na określenie tego "drugiego kierunku studiów"- i nie mam wcale na myśli dosłownego tłumaczenia...
mkazmierczak

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

I też nie mam na myśli tego, że jest "genius"!
mkazmierczak

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hejka, ciekawe pytanie!
Według mnie będzie to wyglądało tak:

(*) On studiuje dwa kierunki. - He studies two majors./ He is a double major.
Powyższe to AmE, w BrE major = field of study ale nie jestem do końca pewien jak będzie wyglądało zdanie z tym zwrotem.

Drugi kierunek studiów to - second major/ second field of study

Jak coś jeszcze znajdę dam znak, pozdrówka!
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Marzyciel - Quanti, a można po prostu tak:
"I do two degrees at the same time." ? Pozdro :)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Raczej można:)
Chyba lubię czasami sobie utrudniać życie;)
- 12 lat temu
Marzyciel - Co ty, mówi się i tak i tak. ;) - 12 lat temu
quantum137 - No tak, tak, a jak będzie z tym "field of study" bo nic sensownie wyglądającego mi nie przychodzi do głowy:p - 12 lat temu
Marzyciel - Tutaj, obawiam się, że 'your guess is as good as mine'. ;D - 12 lat temu
Marzyciel - Chociaż może jakoś naokoło: "I intend to graduate with two fields of study." Beats me. ;O - 12 lat temu
quantum137 - No właśnie... może pomęczysz kogoś na uniwerku... dobrze by wiedzieć jak to jest:D - 12 lat temu
Marzyciel - Okus-dokus. Ale to dopiero po wakacjach. :) - 12 lat temu
quantum137 - Miałem na myśli przy jakimś piątym zbóju czy cuś;)
- 12 lat temu
Marzyciel - Haha, dobry plan. Wtedy to już z litości mi wszystko powiedzą. :D - 12 lat temu
mkazmierczak - No właśnie rzecz w tym, że jako miłośnik życiowych komplikacji też lubię sobie komplikować życie, wciąż pytając siebie jak miała na imię Mama Muminka, zanim urodziła Muminka i właśnie dlatego powiedzenie "I do two degrees at the same time." było dla mnie zbyt mało kłopotliwe... - 12 lat temu
Marzyciel - Co się stanie, kiedy Pinokio powie: Zaraz urośnie mi nos? :D - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki