ZALOGUJ SIĘ

Wymowa angielska/English pronunciation

zmodyfikowany: 13 lat temu
Witam !
Mam takie pytanie, dotyczące ogólnie wymowy.
Ogólnie, nie umiem mówić po angielsku. Teoretycznie ukończyłem tam jakiś śmieszny kurs, czyli powinienem być na poziomie Advanced, ale po wymowie jestem A2.
To raczej spowodowane tym, że po angielsku dużo czytam, a raczej mało gadam, ale to chyba nie ma znaczenia.
Są jakieś kursy, na które można się zapisać gdzie nauczą wymowy ? W sensie, kurs wymowy, akcent brytyjski, Szczecin. Teoretycznie mogę mówić do mikrofonu ale to, mam wrażenie, że nic mi nie daję - nie wiem i tak kiedy mówię poprawnie a ten wykres i tak nigdy się nie pokrywa (chociaż trochę nietakt, bo używałem innych programów/kursów niż E-Tutor w tym celu).
Ewentualnie zna ktoś inne sposoby, oprócz kursów na naukę akcentu/wymowy ? Może ze studiów filologicznych ktoś by powiedział, jak to jest, że każdy po nich wychodzi z dobrym akcentem? Są jakieś konkretne ćwiczenia ? Ogólnie jestem w złej pozycji, bo dopóki nie ogarnę 'pronunciation' to nie mogę się ruszyć wyżej, bo po prostu nie ma sensu.
Pozdrawiam
eneduelike
bird - "studiów", a nie "studii"... - 13 lat temu
eneduelike - no przepraszam Ciebie bardzo.
ogólnie błędów nie robię, tak jakoś mi wyszło.
- 13 lat temu
bird - To w końcu portal do nauki języka, więc nie widzę nic niestosownego we wskazaniu na błąd. Mimo to rzadko kiedy poprawiam - za dużo tego. A przecież któryś z użytkowników może kiedyś zostać prezydentem. Pozostaje tylko łączyć się "w bUlu i w nadzieJi" ;) - 13 lat temu
eneduelike - nie no, zawsze dobrze wskazać błąd :)
trochę mogło tak zabrzmieć jak spina, ale niee xD
- 13 lat temu
bird - :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Siema,
Na filologii angielskiej są specjalne przedmioty uczące poprawnej wymowy takie jak fonologia, fonetyka etc. Ogólnie mi to zbyt dużo nie dało, bo się trochę obijałem. Dlatego postanowiłem sam się pouczyć ;P Jest mnóstwo książek z nagraniami uczących właśnie Brytyjskiej wymowy. My korzystaliśmy z : "How now brown cow" - Mimi Ponsonby. Po prostu przerabialiśmy poszczególne głoski. Jeśli będziesz miał problemy ze zrozumieniem opisów, możesz skorzystać z "Wymowa angielska dla wszystkich" - B. Bałutowa. Jak masz dobrą motywację, to na pewno dasz radę. Co więcej przed powtarzaniem głosek możesz pooglądać "pronunciation tips" na bbc : http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/pron/sounds/
Dobrym sposobem na poprawę wymowy jest wczuwanie się w rolę, uczenie się na pamięć tekstów z filmów, książek. Możesz także słuchać 6 minute english i powtarzać za lektorami. http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/general/sixminute/2011/09/110908_6min_english_swimming.shtml Hmmm co jeszcze, dobrze by było jakbyś trochę zapoznał się z transkrypcją, da radę się tego nauczyć. ;) Jak coś mi się jeszcze przypomni to Ci napiszę.
Pozdrooo ;)
Marzyciel
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
bird - Obejrzałam "pronunciation tips" - bardzo pomocne, dzięki :) - 13 lat temu
eneduelike - Dzięki :DD
To coś muszę ogarnąć, bo na kurs wyżej chciałem iść, a tam już trzeba mieć raczej 'piękną' wymowę ;)
Na dysku mam trochę tego, bo ściągałem, ale nie wiedziałem, za które się zabrać :P (http://www.speedyshare.com/files/30253919/ksi_ki.jpg) - ogarnę te dwie, a poza nimi coś ciekawego kojarzysz z tej listy? :D
Pozdroo :D
- 13 lat temu
Marzyciel - Masz na dysku wszystkie książki z tej listy? ;D - 13 lat temu
Marzyciel - Fajne jest jeszcze Ship or Sheep i English pronunciation made simple - uczy amerykańskiej wymowy, ale jest dużo fajnych ćwiczeń, które możesz wykorzystać ;P W ogóle do nauki wymowy trzeba być wytrwałym,na początku jest zajawka tylko :C - 13 lat temu
eneduelike - no coś tam mam :P chyba 40 gb materiałów mam do angielskiego, a nigdy nie mogę się za nic zabrać bo po prostu za dużo tego xd
http://www.langacademy.net/vb/showthread.php?10233-English-pronunciation-dvd-compilation-%283-dvds%29
stąd wziąłem DVD 1, a reszta padła (na 3) ;s
ciekawostka: jak chcesz wejść na tą stronę wpisz link w google i wciśnij kopia ;p
- 13 lat temu
Marzyciel - Trochę dużo tych linków, ściągałeś to jakimś programem czy coś ;P? - 13 lat temu
Marzyciel - linki chyba nie działają, a szkoda bo fajne rzeczy : C - 13 lat temu
eneduelike - no, JDownloader wszystko cisnę :D
tam na samym dole jest reupload DVD 1, reszta nie działa ;ss
ogólnie na tej stronce dużo jest rzeczy, ale normalnie można listę tematów przeglądać, ale jak chcesz gdzieś wejść musisz ten link kopiować w google i kopia klikać ;s
- 13 lat temu
eneduelike - trochę tępe to, ale inaczej nie da rady ... no oprócz zapłaty, ale nie wiem czy ci się uśmiecha ;p - 13 lat temu
Marzyciel - No właśnie patrzę, dużo jest fajnych rzeczy;) dzięki wielkie ;) - 13 lat temu
quantum137 - Proszę ... nie gb...mb... tylko Gb/Mb jesli juz o bitach mówimy ... wiem to portal językowy ale m oznacza mili czyli 1/1000 a nie 1 milion...to różnica 9 rzędów wielkości czyli miliard ... pozdro:)

b/B i inne to tez ma znaczenie ...tylko wspominam.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Marzyciel - haha, ale wyłapałeś ;D - 13 lat temu
quantum137 - sorki na to akurat mam uczulenie, tak jak na szybkie łącza 50mb/s ;) - 13 lat temu
eneduelike - oj tam, oj tam xd każdy i tak wie o co chodzi ;p taki przekręt na allegro też był podstawie, że ktoś nie napisał MB tylko Mb jeżeli już tak literek się czepiamy ;d - 13 lat temu
eneduelike - 8 Mb = 1 MB
według wikipedi xd
- 13 lat temu
eneduelike - tj. ktoś wystawił bodajże 8Gb kartę i wysyłał 1 GB.
ot taka ciekawostka xd
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Marzyciel - Przyłożę się bardziej do informatyki ;D - 13 lat temu
quantum137 - tak hehe każdy wie o co chodzi .. ale jak na umowie mi ktoś napisze małe b, to będę się buntował ;)

To tak jak z pierwszymi dwurdzeniowymi procesorami, sam widziałem ogłoszenia typu:
proc 6Ghz...taaaa, jeszcze na stockowym coolerze ;)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki