ZALOGUJ SIĘ

Pytanie dotyczące nauki akcentu amerykańskiego

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Dzień Dobry

Mam pytanie, bo w tym czasie się uczę języka angielskiego i chciałbym się również uczyć akcentu amerykańskiego z powodu jednego mojego marzenia które chce spełnić ale nie wiem jak się zabrać na nauke akcentu i gdzie znaleźć jakieś poradniki gdzie na przykład będzie pokazany obrazek i będzie wyświetlone jak trzeba ustawić język i ustawić szczęke więc proszę o pomoc i proszę mi nie pisać ze nauka akcentu to jest nauka na całe życie bo ja myślę ze się mogę nauczyć akcentu w półtorej roku jak się wezmę za to porządnie

Pozdrawiam
I z góry dzięki
K
Kerper

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Cześć!
Nie chciałbym nikogo zniechęcać ale moim zdaniem nie można nauczyć się jakiegokolwiek akcentu...
Chyba, że się jest wybitnie uzdolnionym aktorem już mowiącym np. w British English.
Akcent zależy głównie od miejsca wychowania, zamieszkania, pracy, ukończonych szkół i etc.

Z resztą akcent to nie tylko wymowa pojedyńczych słów ale i zwrotów, całych zdań.

Ale można swój akcent złagodzić, upodobnić w mniejszym lub większym stopniu do amerykańskiego. Ja polecałbym bardzo przyjemną naukę angielskiego - shadowing. Czyli imitację, powtarzanie za aktorami dialogów w ulubionych filmach, serialach np. na Netflixie.

Jest wiele kursów i filmów dotyczących wymowy amerykańskiej na YouTubie.
Chyba najtrudniejsze do opanowania jest amerykańskie "r", "t" oraz dźwięki składające się z dwóch samogłosek.

Nie wiem, czy w Ameryce powszechny jest jeden akcent czy wiele różnych akcentów tak jak to jest w UK.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pisałem o tym, to żeby nie powtarzać
https://www.etutor.pl/forum/thread/1063740-Pytanie_dotyczace_nauki_akcentu_amerykanskiego.html

Zwróć uwagę na różne głoski i na to, że amerykańskie r wypowiadane jest prawie zawsze. To jest główna różnica między AmE i BrE, którą od razu słychać. Najlepiej zacząć od oglądania filmików na YouTube dotyczących wymowy amerykańskiej — American English pronunciation. W tym linku wyżej jest mowa o kursie pronuncian.com, który też jest na YouTube, tam są właśnie takie wskazówki odnośnie ułożenia aparatu mowy itd.

I tak, możesz nauczyć się akcentu, jeśli się za to mocno weźmiesz. Na ile poprawi się w 1,5 roku, trudno powiedzieć, ale na pewno wymowę można zmieniać. Nie mam pod ręką żadnych nagrań swojego głosu, ale odkąd zacząłem ćwiczyć ten akcent, naprawdę dobrze mi to wychodzi, niedaleko od native speakera, oczywiście nie mówię tak płynnie, ale akcent jest. W sumie nie robiłem nic szczególnego, nie siedziałem nad ćwiczeniami, jakoś samo wyszło. Najbardziej pomogło mi nauczenie się różnych głosek, właśnie pod wpływem tych filmików z YouTube, dużo słuchania rzeczy, które mnie interesują i mówienie, kiedy jest taka okazja.

Rzeczywiście, tak jak pisze Piotr, istnieją różne wersje amerykańskiego angielskiego, ale to nie powinien być żaden kłopot. Najlepiej uczyć się tego, którego uczą wszędzie, czyli General American. W Stanach i tak miesza się wiele kultur, ludzie często się przemieszczają, więc ten akcent jest uznawany za najbardziej standardowy, nawet jeśli na południu będą mówić trochę inaczej, a w Californii jeszcze inaczej. Różnice zwykle są niewielkie. Życzę powodzenia, bo w sumie też uczę się tej wersji angielskiego ze względu na pewne marzenia i plany ;)
N
NY-NY

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uczyć się akcentu. To tak jak napisali Panowie powyżej.

Rozumiem iż masz tzw. Srednią znajomość języka.

Korzystając z etutor ucz się anerykańskiej wersji zdań, wymowy itp. jednak słuchaj obu wersji. To jest zweryfikowany sposób. Jest na You Tube Rachel oraz Keenyn.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki