ZALOGUJ SIĘ

Powtórki. Czyli w jaki sposób rozłożyć ponad 3000 słów w trzy tygodnie.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Witam.
Jestem nowym użydkownikiem etutor. I moje pytanie brzmi następująco. W jaki sposób rozłożyć powtórki??
Moja liczba w powtórkach wynosi ponad 3000. W jeden tydzień jestem w stanie nauczyć się 1000 słów. Chciałbym się tego nauczyć w dosyć szybkim tępie, ale rozkład powtórek ustawia mi ponad 50 na dzień. Poweidźcie mi w jaki sposób to ustawić.. Jestem w stanie nauczyć się tego bardzo szybko i mam czas, ale z ustawieniem planu, to jakaś lipa jest.. Kto to w ogóle wymyślił??
Z góry dziękuję za odpowiedź. :D
Szakal17PL
parseq - no i spadłem z krzesła...
ręce opadły a nogi się ugięły
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Ze, jak... W jeden tydzien potrafisz sie 1000 slow nauczyc... To tylko Ci pogratulowac. Kiedys, czytalem, ze skutecznosc nauki jezyka obcego w szkolach wynosi jakies 300-600 slow na rok szkolny ale to moze, bylo jeszcze za nim dostepne byly multimedia, Etutor itp. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jedyne co możesz zrobić, to zmienić częstotliwość powtórek w Ustawieniach ("Hamburger" z prawej strony u góry, Ustawienia i tam masz "Nauka i powtórki", gdzie z rozwijanego menu u góry wybierasz częstotliwość "wysoka (częste powtórki)". tyle, ze to działa dopiero od tego momentu, częstotliwość wyznaczona do tej chwili pozostanie bez zmian. Ale jeśli Ci za mało słówek na dzień, to to praktycznie jedyna droga.
Dodatkowo możesz robić w ciągu dnia "Powtórki specjalne"

W sumie to ciekawe u Ciebie to 50 słówek na dzień. Ja przy ok. 4.500 słówek mam ponad 200 powtórek na dzień (częstotliwość wysoka). Ale zauważyłem, że na liczbę słów do powtórek na dzień duży wpływ mają też dodane ostatnio słówka. Ja jeszcze niedawno miałem po ok. 170, dodanie ostatnio kilkudziesięciu słówek zwiększyło to do ponad dwustu.

EDIT: Łączna liczba wszystkich elementów w powtórkach to 6287, nagromadzone w ciągu paru lat (i jak wynika z powyższego ciągle wzbogacane o nowe elementy, w większości z poziomu B2 i wyżej), a regularnie (lub w miarę regularnie) powtarzane od około 2 lat.

Może być jeszcze tak, ze faktycznie bardzo szybko zapamiętujesz słówka i system odkłada Ci kolejne powtórki na odleglejsze terminy, no bo po co je powtarzać, skoro doskonale je pamiętasz.
darkobo
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wejdź na Diki i wyklikaj wszystkie plusiki :D
Happy New Year!
D
Daniel12345678

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki