ZALOGUJ SIĘ

Jestem ciekawa jak wielu użytkowników eTutor mieszka w UK;)

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Jestem ciekawa jak wielu użytkowników eTutor mieszka w UK i czy ta platforma Wam pomogła w codziennych sytuacjach?
maddie1819

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 14

Na Twoje pytanie maddie 1819 odpowiedż brzmi dwa razy tak.Pozdrawiam.
ipon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja co prawda nie mieszkam w UK ale już piaty rok idzie jak mieszkam z rodziną w IE. Kiedy tu przyjechałam znałam trochę angielskiego którego uczyłam się z książek w wolnych chwilach. Niestety to nie wystarczyło aby porozumiewać się w najprostszy nawet sposób z Irlandczykami. Dopiero tutaj zrozumiałam że trzeba naprawdę się uczyć aby być komunikatywnym, rozumieć i samemu być rozumianym.Przez właściwie głupi zbieg okoliczności trafiłam na platformę e-tutor. Wzięłam się ostro do nauki. Mnie osobiście ta platforma naprawdę pomaga w życiu codziennym zwłaszcza że potrzebuję załatwiać różne sprawy zarówno w urzędach jak i szpitalach czy agencjach wynajmu mieszkań. Różnego rodzaju pisma czy też sms-y sama potrafię sobie napisać czy wypełnić. Nie korzystam z pomocy innych. Raz tylko korzystałam z pomocy tłumacza kiedy pojechałam z dzieckiem do specjalisty ale okazało się że i tak większość potrafię zrozumieć.
Nawet jeśli się tak bardzo nie uczę - a zdarza się ostatnio że za bardzo mi się nie chce - to myślę że sama obecność tu, przebywanie na forum, w zakładce pytania, zrobienie choćby kilku powtórek dziennie czy poprawienie kilku prac, bardzo dużo wnosi do mojej nauki języka i przekonuję się o tym codziennie. Ttrzeba przebywać na co dzień z obcym językiem aby zrozumieć co znaczy bariera językowa i co znaczy nauka na takim portalu jak e-tutor i jak bardzo nam ona pomaga w życiu codziennym. Przynajmniej mnie. Bez 'tutora' nie wyobrażam sobie siebie tutaj albo powiem jak by to powiedział mój mąż: "Cienko się widzę":)

Tak, mnie e-tutor bardzo pomógł i pomaga cały czas.

Pozdrawiam serdecznie.
E
efogt
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
ipon - Może Ci coś podpowiem w Anglii można zarejestrować sie w odpowiednich agencjach,które przydzielają mieszkania komunalne.Są to flaty albo domki.Czynsze są zdecydowanie niższe a po 5 latach możesz taki dom wykupić po naprawdę atrakcyjnej cenie.Ja już mieszkam w takim domu od 4 lat.Zawsze na początku roku od stycznia do marca można wziąć kredyt 1%.Nie wiem czy tak jest w Twoim kraju - 11 lat temu
efogt - Tutaj też można starać się o mieszkania socjalne. Jednak ja nigdy o tym nie myślałam ponieważ zamierzam na stałe w końcu wrócić do Polski. Po drugie te mieszkania socjalne są usytuowane w ja na to mówię 'socjalne dzielnice' które niezbyt mi odpowiadają - bynajmniej nie z powodu tego że się wywyższam czy coś, nie nic w tym guście...
Pozdrawiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
maddie1819 - Ipon ten kredyt 1% można tylko wziąć od stycznia do marca???Myślimy z mężem żeby w przyszłości wziąć kredyt i mieć w końcu tutaj swój kąt bo od 6 lat wynajmujemy przez agencję,a jak pewnie się orientujesz zdzierają okropnie z ludzi;/ na ile lat dają kredyty?Ilość wkładu uzależniona jest pewnie od kwoty kredytu?Gdybyś mogła coś więcej mi na ten temat napisać,to byłabym Ci strasznie wdzięczna...;) - 11 lat temu
ipon - Nic więcej nie wiem dowiedziałam się niedawno od znajomej o tym kredycie.Mogę do niej zadzwonic i dowiedzieć się więcej. - 11 lat temu
maddie1819 - Spoko,nie spiesz się,ale jeśli nie stanowiłoby to problemu dla Ciebie to będę wdzięczna za info;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mogę Ci podać rękę efogot ,jakbym czytala swój życiorys.Tutor plus to coś co mamy w sobie daje nam niezwykłą frajdę komunikacji z angielskim światem.Swiat ,światem,frajda ,frajdą ale ta ulga ,ze och jak mam na swojej drodze angielskiego interlokutora ,to nie panikuję to już jest coś.Brawo efogot cóż mogę powiedzieć więcej ,tak trzymaj i rozwijaj swoją anglojęzyczną konwersację.Trzymam kciuki
ipon
efogt - Mira i wzajemnie:)
Pozdrawiam serdecznie.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Taki fajny temat podała maddie ,dzięki jej za to pytanie.Sama jestem ciekawa ilu z nas mieszka poza granicami Polski.Nie wiem dlaczego taka cisza na stronie?Może jesteście zajęci?
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
maddie1819 - Jest nas wielu...bardzo wielu;) dam sobie rękę uciąć;) - 11 lat temu
Pkutowski - Niedziela dzisiaj jest więc wszyscy odpoczywają nagradzając się tym za pracowity tydzień zawodowy jak i spędzony na etutorze :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Od niedawna mieszkam. Zobaczymy jak długo. Chwilowo akurat szukam pracy i oswajam się na nowo z angielskim dookoła mnie (kiedyś spędziłam pół roku w UK/Irlandii, dlatego piszę, że oswajam się na nowo). A do etutora wracam okazjonalnie, jak do wszystkiego, co jakiś czas ;)
violino

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ale sami musicie przyznać, że akcent też jest dużą barierą. Ja byłem i w anglii i w irlandii i ludzie "na ulicy" mają zupełnie inną wymowę niż w oficjalnym angielskim, jaki można usłyszeć w telewizji, a dialektów jest co najmniej kilkadziesiąt, jeśli kogoś interesuje to jest filmik z południowo-irlandzkim akcentem http://www.youtube.com/watch?v=J9PwWq3le9A
D
Dominikgk
Pkutowski - Ale dla mnie i tak najlepszą rzeczą jest to jak się rozmawia z Brytyjczykiem. Powiesz mu coś, a on robi taką minę jakbyś mu wykład robił z fizyki kwantowej, a tu nagle on mówi aaaaaaa, chodzi ci o i tylko w jednym wyrazie mienia literkę i już wszytko wie, a jak rozmawiasz z kimś dla kogo angielski jest drugim językiem, to taka osoba rozumie wszystko od razu. - 11 lat temu
Dominikgk - racja, że lepiej się rozmawia z kimś kto też się uczy angielskiego, niż z anglikiem, ale zwróć uwagę na to, że w angielskim jest 26 liter w alfabecie, a dźwięków ponad 40 w transkrypcji fonetycznej, dla polaka 'a' to jest 'a', dla anglika może być ʌ ɑ: albo ə, mam kolegę Czecha, który "jako tako" mówi po polsku i ja go rozumiem, bo go znam i wiem jak mówi, ale kiedy ktoś go słucha pierwszy raz, to ma duży problem ze zrozumieniem, bo "brzmi" po czesku - 11 lat temu
maddie1819 - U mnie w pracy angol z anglikiem nie może się porozumieć,co jest już w ogóle niezłą paranoją;) mega śmiech,no i ta ich gestykulacja;P w ubiegłym roku obił mi sie o oczy artykuł bodajże w Guardianie na temat tego że Polacy mieszkający na wyspach stworzyli tzw ponglish;) - 11 lat temu
violino - A mnie się lepiej rozmawia z Brytyjczykiem. Bo przynajmniej nie mam tego odczucia, że mogę użyć słów, których on nie ma w swoim słowniku. I wiem, że to, co mówi, jest tym, co chce powiedzieć ;) - 11 lat temu
bird - Mam dokładnie tak samo. Nieporównywalnie lepiej rozmawia mi się z rodzimymi użytkownikami angielskiego. Prawdę mówiąc nie lubię i męczy mnie konwersacja z kimś dla kogo jest on drugim językiem (chyba, że jest na poziomie C i uporał się w dużej mierze ze swoim niemieckim czy innym akcentem). A już najbardziej nie lubię pewnego zjawiska - sposobu w jaki niektórzy mówią po angielsku (niestety głównie Polacy). Chodzi mi tu o nadymanie i pretensjonalność w głosie, takie szpanowanie językiem. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
maddie1819 - U Polaków niestety to nagminne... - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

My z żoną przeprowadziliśmy się do UK we wrześniu 2011. Rozpoczęliśmy od Londynu (najłatwiej znaleźć pracę, mieszkanie itp.) Po roku spędzonym w Londynie który dał nam odpowiedź czy chcemy zostać w tym kraju przeprowadziliśmy się w spokojniejsze rejony Anglii, tj Leamington Spa i tak sobie tutaj żyjemy. I niestety muszę się przyznać że na razie nawet nie zastanawiam się nad powrotem do Polski. Etutor dużo mi daje szczególnie ze słownictwem, za pomocą powtórek, chciałbym kiedyś zostać tutaj ratownikiem medycznym (tym zajmowałem się w Polsce) i powtórki są niezastąpione jeśli szybko chcesz opanować specjalistyczne słownictwo.
Pkutowski
maddie1819 - Jeśli bardzo chcesz pracować w UK jako ratownik medyczny to zapewne Ci się uda;> bo chcieć to móc... - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi fajny temacik ja mieszkam w Irlandii a e-tutor to fajna sprawa bo chodze tutaj na kurs j.Angelskiego i mi ten program pomaga. Pozdr
agnieszka1107

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mieszkam w Angli od 8 miesięcy i pracuje jako au pair u angielskiej rodziny. Na naszej platformie uczę od pół roku i dodatkowo chodzę na konwersacje 1-2 razy w tygodniu z native speakerem. Rozmawiam również czasem przez skypa z ludzmi z różnych krajów by przyzwyczaić sie do innych akcentów... Tak jak w Polsce miałam ogromny problem z nauką tego języka tak tu poprostu jestem wtopiona nie tylko w język ale i kulturę przez co łatwiej jest mi zrozumieć np. idiomy. E-tutor jest rdzeniem mojego systemu nauki, bo wszystko co nowe dodaje do powtórek i to nie umyka :). Z jego pomocą przygotowuję się też do różnych dziwnych spotkań jak np. wizyta u lekarza, fryzjera, rozmów w sprawie pracy itp. e-tutor Bardzo Bardzo ułatwia mi życie.
pozdrawiam
samatii

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, rowniez mieszkam w UK od 4 miesiecy. Uczylam sie angiskiego z pomoca e-tutor juz w Polsce. Poczatkowo mialam duze problemy z jezykiem, glownie przez inny akcent i wymowe, ale z tygodnia na tydzien jest coraz lepiej. Na razie pracuje w barze szybkiej obslugi, ale jak juz podszkole jezyk planuje postarac sie o prace w biurze.
A
Ania12557

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, mieszkam w Anglii od polowy 2006 roku. Angielskiego uczylam sie z ksiazek i bbc po przyjechaniu do Anglii. Pierwsza prace w biurze znalazlam po roku, jak to zrobilam, sama nie wiem :). Od trzech lat jestem z Anglikiem, od roku jestesmy pobrani. Angielskiego ucze sie z etutorem od 2 miesiecy, jak narazie podszkalam business english. Niedlugo zapisze sie na angielski C1, poniewaz mam troche brakow w gramatyce. Rada dla wszystkich, warto zwrocic szczegolna uwage na wymowe (pronunciation), czesto zauwazam, ze po nauce z ksiazek, zle wymawiam pewne wyrazy. Ostatnio zainwestowalam w ksiazke do trenowania angielskiej wymowy i akcentu, zaluje, ze nie odkrylam ich wczesniej. Z etutora jestem bardzo zadowolona, powtorki sa super motywujace. pozdrawiam, cheers
M
martaanderson
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Dominikgk - zgadzam się co do wymowy, podstawy można znaleźć tu http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/grammar/pron/ - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fajne pytanie. Sądzę, że naprawdę sporo ludzi z etutora jst za granicą. Ja akurat mieszkam w polsce :)
hpoznanski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja również mieszkam w UK jestem tu już szósty rok.na początku uczyłam się słówek z książek ale musiałam po prostu je wkuwać ,druga sprawa to pracuje z Polakami i trudno usłyszeć coś po angielsku.Od niedawna jestem na eTUTORZE po prostu na razie się oswajam myślę że z czasem pójdzie mi coraz lepiej . pozdrawiam
tadeuszs

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja obecnie mieszkam w Polsce ale sporo czasu spędziłam w Holandii i o ile z Holendrami po angielsku się dogadałam to z rodowitym anglikiem były problemy.
po pierwsze jego specyficzny akcent a po drugie tak, jak tu już wspominano, oni nie mówią takim wysublimowanym językiem jakim nas uczą, u nas regułki, czasy, poprawność szyku itp. a mój kolega miał "swoje słownictwo" w postaci przestawionych literek, akcentu być może jakiegoś lokalnego dialektu.

ale mi się marzył powrót do domu ale uczę się z e-tutor dalej.
remco

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki