ZALOGUJ SIĘ

Pytanie do e-tutor - Domyślna lista słówek a inne listy

zmodyfikowany: 12 lat temu
[1] Nie rozumiem w jaki sposób system tworzy i w jaki sposób zarządza domyślną listą słówek.
W ustawieniach czytamy:
Na domyślną listę słówek trafiają słówka i zdania dodawane do powtórek ze słownika.

[2] Dodaję zdecydowaną większość słówek bezpośrednio ze słownika a moja domyślna lista składa się obecnie z 482 elementów i jest jedną listą... dlaczego?

[3] Kolejną niezrozumiałą dla mnie sprawą jest ta.
W bazie mam 14 list słówek w zakładce Moje słówka i z niewiadomych mi powodów kilka z nich posiada mniej niż 500 elementów.
(według mnie tylko ostatnia niezapełniona powinna posiadać mniej niż 500)

[4] Czym jest ów domyślna lista słówek i czym różni się od pozostałych list.

Czy możecie mi wyjaśnić na jakiej zasadzie to wszystko funkcjonuje?
Jeśli jest jeszcze coś istotnego o co nie spytałem a warte jest wspomnienia, możecie też o tym napisać.

Dziękuję
quantum137
quantum137 - PS. Przed chwilą edytowałem pytanie i tekst pogrubiony nagle zniknął... - 12 lat temu
efogt - Poruszałam kiedyś ten temat o ile pamiętasz...Dobrze że i Ty to poruszyłeś może w końcu czegoś się dowiem. Ja nie dodaje tam słówek, zauważyłam że po jakimś czasie przy słówkach które tam dodałam znowu jest zielone kółeczko z krzyżykiem, czyli że zostały stamtąd usunięte aby zrobić miejsce na nowe dodawane słówka. Każda lista słówek ma ograniczoną ilość miejsc, więc nie można na żadną w nieskończoność dodawać słów:) - 12 lat temu
efogt - Słówka które dodałam i które zostały stamtąd usunięte trafiły do "archiwum", można je sobie oczywiście jedynie tam oglądać:)
Pozdrawiam serdecznie.
- 12 lat temu
quantum137 - Cześć, dobrze, że mi przypomniałaś o tamtym wartościowym temacie na który brak odpowiedzi administracji.
Nie żebym was ponaglał ale proszę również o odpowiedź w tamtym wątku.
Serdeczne pozdrówka Estero:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Mi się dodatkowo wydaje, że lista Trudne Elementy jest u mnie jakby zamrożona albo wolno topnieje, zwalniając miejsce na ostatnie trudne elementy. Coś mi tu nie gra.
Kiedyś chyba o to spytałem przy dziwnym limicie 200 elementów, muszę poszukać tego wątku bo nie pamiętam czy tutorek wyjaśnił do końca o co chodzi.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Czy dobrze zrozumiałam, że dodane słówka i zdania po jakimś czasie znikają i nie będę już ich miała w powtórkach? Zauważyłam dziś, że przecież dodałam kiedyś "square metre", a jest przy nim teraz w Diki zielone kółko :/ Jak to się w takim razie ma do tej całej etutorowej koncepcji efektywnego zapamiętywania? - 12 lat temu
bird - Poza tym nie rozumiem o co chodzi z tymi listami. Ja dodaję słówka bez uprzedniego wskazywania na jakąś konkretną listę. Czym się różni ta domyślna od pozostałych? I zdaje się, że mamy aż 200 list do wykorzystania, więc dlaczego dodane słówka znikają?
PS. O limit list pytałam w tym wątku:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/88759-200_list_slowek.html
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Też chciałbym to wiedzieć. W pomocy nic nie ma.
Nie wiem czy mi znikają, bo mam tego tyle, że nie da rady spamiętać. Co jednak wiem to całkowita ich ilość, która raczej nie maleje ale to pisze tak z 95% pewnością.
Jednego czy dwóch znikających raczej nie da rady wykryć.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Przypomniał mi się pewien wątek, który poruszyłem około roku temu a który ma pośredni związek z pytaniami jakie dziewczyny poruszacie.
Znajdę i wkleję może nawet jutro.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Ad 2. Po przekroczeniu 500 elementów na domyślnej liście słówek automatycznie tworzona jest następna domyślna lista. Obecnie nie jest możliwe umieszczenie więcej niż 500 elementów na jednej liście.

Ad 3. Jeśli jakieś słowa zostały usunięte z powtórek, wcześniejsze listy będą miały mniej elementów.

Ad 4. Przy dodawaniu nowego elementu do powtórek ze słównika zostanie on dodany na koniec domyślnej listy słówek danego użytkownika.
pako
Pracownik eTutor
bird - Pojawił się tu głos, że dodane z Diki do powtórek słówka i zdania po jakimś czasie znikają (są na powrót z zielonym plusem), aby zrobić miejsce kolejnym. Czy to prawda? Ale chyba nie skoro jest aż 200 list słówek? Poza tym byłoby to przecież sprzeczne z tym co tu najważniejsze - skutecznym ich zapamiętaniem. - 12 lat temu
efogt - Dodane słówka po przekroczeniu limitu 500 słówek wracają z powrotem do słownika....Tak było u mnie, 350 słów wróciło z powrotem tam skąd je dodałam a na domyślnej liście słówek zrobiło się pusto. Słówka znalazłam potem w jakimś dziwnym miejscu jako zarchiwizowane jednak nie mogłam już nic z nimi zrobić, jedynie wydrukować. Od tego czasu przestałam dodawać słowa na domyślna listę słówek a jeśli mi potrzeba tworzę własną. Nic nie rozumiem z tego. - 12 lat temu
bird - Dziwne i nielogiczne. Przecież w końcu chodzi o to, aby powtarzać. Ja nie wiem na jaką konkretną listę lądują słówka i zdania, które dodaję z Diki. Wiem tylko, że mam 16 list z czego jedna jest opisana jako domyślna. Nie chcę, aby to co zaplusowałam ubywało. O co tu chodzi? - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Cześć Bird.
Według mnie ubywa. Etutor mówi co innego. Ja zrezygnowałam z tej domyslnej listy słówek i nic tam nie dodaje. Tyle się napracowałam, wpisywałam ręcznie całe zdania, miałam ich tam tak jak pisze 350 a potem wszystkie znalazłam z powrotem z zielonym kółkiem. Więc nie wiem o co chodzi...
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Lista która znika to "Moje słówka angielskie" które są oznaczone jako domyślna lista słówek. Tam trafiają słowa i zwroty które dodajemy ze słownika lub klikamy z lekcji. Bo może Etutor nie wie o którą listę chodzi. Lista "moje słówka angielskie". Na tej liście jedne słówka robią miejsce drugim słówkom...I nikt mi nie wmówi że jest inaczej... - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Czekaj, czyli piszesz o utworzonej przez siebie "Nowej liście słówek"? No ale mi się nie chce ręcznie wpisywać, tylko zaplusowywać z Diki, a to wtedy idzie automatycznie na domyślną. Wydawało mi się, że jak ta domyślna zapełni się i będzie te 500 elementów to wtedy pojawia się kolejna domyślna i tak dalej (200 list). I nic nie znika, bo i po co. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Ja piszę o tej co już jest jak otwierasz konto na Etutor, czyli: "Moje słówka angielskie". Tam trafiają zwroty dodane ze słownika i te dodane zdania z lekcji. No i ja tak dodawałam, klikałam sobie na zielone kółeczko. A jak było 350 to lista zrobiła się pusta, zwroty na swoim miejscu z zielonym kółkiem a potem jeszcze je znalazłam jakieś takie zarchiwizowane nie do wykorzystania w ogóle. - 12 lat temu
bird - Dziwne. A może coś przy tej liście przez pomyłkę odfajkowałaś? Rozumiem, że też masz już trochę tych list. Dlaczego więc słówka miałyby robić miejsce następnym skoro tych list może być 200, a na życzenie i więcej. - 12 lat temu
efogt - U mnie tak się stało. Zgłaszam to, nawet Rafał mój wątek odgrzebał ostatnio. Już nie klikam słów ze słownika zielonym kółkiem. A ciekawe czy możesz sprawdzić czy czy te słowa które klikasz zielonym kółkiem czy są w powtórkach? Jezu, tylko jak? Skoro mamy/masz tyle słów dodanych do powtórek to chyba nie sposób to sprawdzić....
No mam też swoje listy słówek. I jest na nich wszystko ok.
- 12 lat temu
bird - To jak teraz dodajesz słówka? Ja wszystko co mam na tych 16 listach (8000 słów + zdań) dodałam z Diki. Nie mam pojęcia czy coś mi ubyło. Zobaczyłam dziś, że w Diki przy słówku "square metre" jest zielone kółko, a wydaje mi się, że je kiedyś zaplusowałam. Ale nie jestem pewna...
Sądzę, że jeśli coś ubywa to zmniejsza się też liczba "elementów dodanych do powtórek" w zakładce Statystyki. Ale trzeba to wtedy na bieżąco śledzić.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - No ja teraz sama wpisuje sobie słowa na "Nowa lista słówek" albo zasadą kopiuj wklej. Loguje się dwa razy na Etutor i kopiuję z jednego otwartego Etutora na drugiego gdzie mam otwartą "Nową listę słówek". Wtedy nie muszę wpisywać ręcznie tylko sobie wklejam, robię znak równości i tyle. Nie dodaje tymi plusami. A lista słówek "moje słówka angielskie" jest pusta. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Ja to teraz sprawdzę. Zacznę dodawać słowa ze słownika. Zobacze co się stanie kiedy bedzie 500 i poszukam czy są w elementach dodanych te słówka które bedą ponad 500.. - 12 lat temu
bird - A czy takim sposobem też masz lektora? Mi się nie chce kopiować i wklejać... :/ Na "Nową listę słówek" daję tylko to czego nie ma w Diki. - 12 lat temu
efogt - Tam, mam lektora normalnie. Jeśli wklejam z lekcji lub ze słownika mam normalnie lektora....:) - 12 lat temu
bird - Poczekajmy, może pako zaświeci się na zielono i przemówi :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do Etutor.
Mi chodzi o listę słówek "Moje słówka angielskie". Ta lista już jest kiedy otwieramy konto na Etutor. Tam trafiają zwroty które dodajemy ze słownika lub zdania które klikamy z lekcji. Ja "naklikałam" sobie ich tam bardzo dużo. Wszystkie z powrotem wylądowały w słowniku i w lekcjach z których je dodawałam z powrotem z zielonym kółeczkiem. Lista "Moje słówka angielskie" zrobiła się wtedy pusta a ja mogłam dodawać nowe słowa i zwroty z lekcji lub ze słownika. A jeszcze się przecież tamtych nie nauczyłam dobrze, bo wróciły na swoje dawne miejsce. Skoro jedne robią miejsca drugim to taka nauka jest bez sensu...

Edit:

Powielam pytanie mojego kolegi Rafała. Gdzie jest 95% dodanych elementów, skoro na liście "Moje słówka angielskie" odnajduje dodanych przez siebie tylko około 5%(500 elementów) dodanych elementów.

Pozdrawiam.
E
efogt
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gdzieś zniknął mi guzik edytuj bo chciałem dopisać coś do pytania a nie mogę.

Czy jeszcze możecie mi administracjo wyjaśnić:
Dlaczego jest tylko jedna domyślna lista słówek i czym się różni od innych list.

[4a] od pozostałych list w zakładce Moje słówka, które też kiedyś były domyślne
[4b] od innych list

[5] W jakim celu jest wprowadzone to rozróżnienie jeśli na domyślnej liście mam obecnie około 5% słów dodanych ze słownika?
Na stronie jest napisane.
Na domyślną listę słówek trafiają słówka i zdania dodawane do powtórek ze słownika.

Około 95% elementów dodanych ze słownika na dzień dzisiejszy nie występuje na mojej domyślnej liście i tego nie rozumiem.

Off-topic
Administracjo, klikając w ten link:
http://www.angielski-kurs.pl/pytania-jezykowe/pytanie/7253-stosowanie_at_oraz_with_.html
Pokazuje mi, że jestem niezalogowany!? dlaczego?
Udzieliłem tam odpowiedzi a teraz widzę, że cały wątek został przeniesiony ze strony gdzie indziej?
Co się tu dzieje?
Ile razem jest różnych stron tutora i kursów?

Jestem coraz bardziej zakręcony w tym wszystkim, czy mi się wydaje, że takiego zamętu kiedyś tu nie było?

Dziękuję
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
efogt - Dokładnie. Masz tam np. tylko 500 a gdzie reszta dodanych? O tym mówię cały czas... - 12 lat temu
quantum137 - Ja już nic z tego nie rozumiem, zakręciłem się z tym wszystkim! - 12 lat temu
efogt - Nie tylko Ty jeden. Ale dziękuję Ci że założyłeś ten wątek Rafał. Być może coś się wyjaśni i okaże się że jednak ja nie mam racji i wszystko jest w porządku:) - 12 lat temu
quantum137 - Najgorzej jest jak nie wiadomo o co chodzi, zaczynam się gubić na e-tutor a to powoduje, że nauka staje się mniej efektywna a czas marnujemy na pytania o kwestie jakie powinny być jasno sprecyzowane.
Dzięki Estero!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Nie ma sprawy! Ja robię eksperyment. Dodaje za pomocą zielonego kółeczka słowa ze słownika. Jak będzie około 500 zobaczę co się stanie z tymi słówkami i gdzie one trafią. Niech stracę... - 12 lat temu
pako - Dodatkowy adres angielski-kurs.pl został już przekierowany na główną domenę - dziękujemy za zwrócenie uwagi na problem. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przed chwilą zrobiłam eksperyment.
Dodałam ze słownika za pomocą zielonego kółeczka słowa i zwroty. Słowa te i zwroty trafiły na listę słówek która się nazywa "Moje słówka angielskie"-tam gdzie powinny trafić. Kiedy na liście było 505 słów weszłam w zakładkę "Słówka" -----> Moje słówka-------> I tutaj w zakładce jest folder "Moje słówka angielskie". I o dziwo były dwa foldery zatytułowane "Moje słówka angielskie" W pierwszym było 500 słów a w drugim który pojawił się pod spodem 5:) Zaczęłam dodawać dalej słówka ze słownika i zaczął się zapełniać kolejny folder "Moje słówka angielskie:)
Czyli jest tak jak mówi Etutor. Kiedy jeden folder Moje słówka angielskie ma już 500 slow wtedy automatycznie otwiera si następny...
Rafa sprawdź ile masz folderów Moje słówka angielskie bo tam są ukryte wszystkie dodane słowa za pomocą zielonego kolecka i krzyżyka.
E
efogt
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
bird - O tym właśnie pisałam :) Ja mam 16 takich list. Czyli nic Tobie nie ubyło, tylko przeszło do kolejnej listy? - 12 lat temu
quantum137 - Tak już tutor wyjaśnił ale dzięki tak czy siak!
Nie wiedziałem, że po usunięciu elementu z zapełnionej listy już nic nie zostanie do niej dodane.
Mam kilka list gdzie jest prawie 500, pewnie usunąłem część bo się dublowały bądź były zbyt podobnymi tłumaczeniami.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Bird dzięki:) Musze się przyznać że trochę Ci nie dowierzałam:) Myślałam że mówimy całkiem o czymś innym:) Ale oczywiście miałaś rację, sprawdziłam to i zwracam honor:) Od teraz znowu mogę dodawać słówka za pomocą zielonego kółka:) Alleluja!
Rafał, dziękuję że podjąłeś ten temat:) Dzięki temu wywiązała się fajna dyskusja która uratowała mi życie:) Może kiedyś będę mogła się odwdzięczyć jakoś. KONIEC Z SYSTEMEM "KOPIUJ WKLEJ:)
POZDRAWIAM WAS, BIRD I RAFAŁ:)
- 12 lat temu
bird - Rafał, tych list to masz chyba nie "kilka", ale ok. 33 (16500 elementów dodanych do powtórek). - 12 lat temu
quantum137 - Malwino, list mam więcej ale głównie mi chodzi o Moje Słówka a tam mam 14 list.
Kilka z nich ma mniej niż 500 elementów ale to już jest wyjaśnione, ufff :)

Dużo słówek dodawałem kiedyś z list słówek, stąd zapewne ich inne miejsce bytności bo nie dodane z poziomu diki.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Efogt, nie ma to jak ujarzmiać zielone kółka i patrzeć jak się zarumieniają ;) Pozdrowienia :) - 12 lat temu
efogt - RAFAŁ POTWIERDZAM! SPRAWDZIŁAM! JEŚLI W LIŚCIE BYŁO JUŻ 500 ELEMENTÓW I OTWORZYŁA SIĘ NA NASTĘPNA LISTA DO POPRZEDNIEJ JUŻ NIC NIE DODASZ. JEŚLI USUNIESZ Z NIEJ WSZYSTKIE ELEMENTY LISTA POZOSTANIE PUSTA A BĘDZIE ZAPEŁNIAĆ SIĘ NASTĘPNA. JEŚLI Z NASTĘPNEJ TEŻ USUNIESZ 500 ELEMENTÓW TO KOLEJNA POZOSTANIE PUSTA A ZACZNIE ZAPEŁNIAĆ SIĘ NASTĘPNA. SPRAWDZIŁAM TO. DZIEKI TEMU EKSPERYMENTOWI MAM JEDNĄ PUSTĄ LISTĘ DO KTÓREJ JUŻ NIGDY NIC NIE DODAM. - 12 lat temu
efogt - BIRD fajna i dowcipna babka z Ciebie:) Naprawdę jesteś spokojna i masz poczucie humoru:) Pozdrowionka:) - 12 lat temu
bird - A kto powiedział, że ja jestem spokojna? ;) Bez humoru to na tym padole ciężkawo. Dzięki... :) - 12 lat temu
efogt - Sprawiasz wrażenie spokojnej, nie odczułam w Twoich wypowiedziach żadnego "narwaństwa":) Co innego moje wypowiedzi:) Tutaj to dopiero możesz nie raz poczuć mój charakterek:) Fajnie mi się z Tobą gada:)
Pozdrawiam serdecznie:)
- 12 lat temu
bird - Zostaw "narwaństwo" na lepsze okazje ;)
PS. Ja czasem jak czytam wpisy niektórych to normalnie wysiadam :}
http://www.youtube.com/watch?v=V31POD2otRk
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - :) Dobre to było. Przyjechał tam gdzie chciał ten narwany gołąb i najnormalniej w świecie sobie wysiadł i tyle:)Człowiek patrzy i własnym oczom nie wierzy:)
Pozdrawiam:)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uzupełniliśmy stronę pomocy na temat dodawania słówek do powtórek o krótkie wyjaśnienie mechanizmu automatycznego tworzenia nowej domyślnej listy słówek. Mechanizm ten jest konieczny, bo gdyby wszystkie elementy trafiały na jedną listę, jej edycja byłaby utrudniona ze względu na zbyt duży rozmiar.
pako
Pracownik eTutor
quantum137 - Ok,dziękuję za dodatkowe wskazówki. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam pytanie jak to jest z tymi słówkami: -Słówka->Moje Słówka ->tam mam w dziewięciu grupach 505 dodanych słówek oraz zdań z Diki zielonym krzyżykiem.Brak ptaszka w każdej grupie żeby ustawić jako domyślną listę słówek dla wybranego języka. Zauważyłem że nie mam żadnych stworzonych przez system folderów choć przekroczyłem limit 500.Zdaje sobie sprawę że z tych 505 już sporo nie ma ponieważ część wykasowałem. We folderze Do nauczenia jest 688 to są te które dodałem z lekcji? W Statystyce ma elementy odrzucone-250,a dodane do powtórek 698. Zaczynam się w tym gubić,pisaliście że tworzą się Wam foldery "Moje słówka angielskie" ja takich rzeczy u siebie nie mam. To jak to jest?
Pozdrawiam
serbio
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki