ZALOGUJ SIĘ

Jak rozdzielić słówka i zdania w powtórkach?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Z góry przepraszam za to pytanie, wiem, że podobne wątki już się pojawiały, ale od kilku dni przeszukuję Forum i Pytania i nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Zaczęłam aktywnie pracować z e-tutorem w ubiegłym miesiącu i na początku wrzuciłam do powtórek sporo słówek i zdań z Diki. Są to pełne zdania do przetłumaczenia na angielski. Po jakimś czasie stwierdziłam, że te zdania w powtórkach mnie irytują, bo wytrącają mnie z rytmu szybkiego wpisywania słówek (mózg przestraja mi się na jakąś inną częstotliwość, czy coś). Od tego czasu próbuję znaleźć sposób, aby rozdzielić powtórki słówek i zdań. Ideałem byłoby powtórzyć słówka i wtedy zabrać się za zdania. Niestety nie umiem tego zrobić. Próbowałam wstawiania na osobne listy, do "Moje testy", do "Moje słówka", filtrowania powtórek i innych trików, ale system cały czas miesza elementy. W końcu ze złości zaczęłam wyrzucać zdania z powtórek :(
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak zrobić osobną listę zdań do tłumaczenia na angielski, tak aby nie pojawiały się w codziennych powtórkach naprzemiennie ze słówkami?
Mo-Li

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Niestety w powtórkach się tak nie da...

Mam na dzisiaj juz swoje powtórki zrobione i nie mam jak tego sprawdzić, ale chyba da się wybrac słowka i oddzielnie gramatykę.

Nie mniej, samych zdań nie da się rozdzielić w systemie zwykłych powtórek.

Pozostaje opcja moje testy.
DAD
Mo-Li - Hmmm, no tak ale do 'moich testów' mogę dodać tylko predefiniowane listy z lekcji e-tutora, albo 'moje słówka'. A jak wrzucę zdania z Diki do 'moje słówka' to automatycznie się wstawią do powtórek (i pomieszają ze słówkami)...
Please, prove me wrong :))
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że możesz jedynie zrobić tak:
1. Utworzyć nową listę słówek tylko ze zdaniami
2. po wejściu w nią użyć opcji 'Dodaj ze słownika' i dodać zdanie/zdania występujące przy danym słówku
3. oczywiście za każdym razem zapisać po zmianie ;)
4. odhaczyć tę listę słówek, tak aby nie pojawiała się w powtórkach
5. zadbać o to, by ta lista nie była domyślną listą słówek -> najlepiej mieć jakąś inną listę i w jej ustawieniach zaznaczyć opcję 'Ustaw jako domyślną listę słówek dla wybranego języka'.

Ad.2. Czasem szybciej idzie w zakładce 'Tekst źródłowy' wpisanie/skopiowanie wg wzoru: zdanie_po_angielsku = zdanie_po_polsku

Zdania, które nie znajdują się w predefiniowanych listach eTutora a tylko są 'przyczepione' jako przykłady do słówek nie powinny się wtedy w Powtórkach pojawiać. ZDANIA z systemu powtórek w związku z tym wszystkim musisz powyrzucać. Uff ;)

edit: Aha, jeśli zdanie z tej swojej listy będziesz chciała powtórzyć jako powtórki, wtedy wystarczy zaznaczyć ptaszek przy owej liście. Potem znów ją będzie trzeba odhaczyć :/ Lepiej zrobić sobie wtedy np. jeden dzień w tygodniu tylko ze zdaniami, by się tym nie bawić za często, bo oszalejesz ;)
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Mo-Li - Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź! A więc jest sposób. Szkoda tylko, że to taki skomplikowany i żmudny proces...
Pozdrawiam serdecznie!
- 11 lat temu
knorwid - Po prostu kiedyś zauważyłem, że odhaczając listy słówek to właśnie zdań jedynie brakowało w Powtórkach, reszta była jednak tam obecna. Siedzę tu ponad rok i wydaje mi się to NIESTETY jedynym sposobem. Może jakoś ładnie skleć nową SUGESTIĘ - chętnie zagłosuję.
Jeszcze serdeczniej "od-pozdrawiam" ;))
- 11 lat temu
knorwid - Tak sobie jeszcze pomyślałem, ze gdybyś dodawała kilkanaście lub więcej zdań za jednym zamachem, to wygodniej Ci będzie najpierw zrobić tę 'zdaniową' listę domyślną, wtedy dodawane zdania na nią trafią [dodawanie wtedy normalnie plusikami], a potem odhaczyć jej 'domyślność', żeby z kolei zwykłe słówka na nią nie trafiły. Może będzie to nieco mniej żmudne. W razie pytań - wal śmiało. Ciężko to dobrze opisać. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Mo-Li - Dobry pomysł, spróbuję :)
Jak widzę, główna tajemnica kryła się w "odhaczaniu" list, co usuwa je z powtórek, a czego sama zupełnie nie zauważyłam :) Teraz będzie mi łatwiej uporządkować swój materiał do powtarzania. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
- 11 lat temu
knorwid - Nie dziękuj już, korzystaj ;) Pewnie sporo 'porządków' przed Tobą. Powodzenia! - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki