ZALOGUJ SIĘ

Ulepszenie notatek w powtórkach

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Dzień dobry!

Chciałbym zgłosić pomysł dotyczący robienia notatek w powtórkach. Jak wiadomo najlepszym sposobem na nauczenie się nowego słownistwa jest używanie go w pełnych zdaniach, tak aby wiedzieć w jakim kontekście jest ono w ogóle używane.
Niektóre słowka nie mają przykładowych zdań. Dajmy na to słowo 'conversant'. W samym słowniku Diki można rozwinąć listę z dodatkowymi przykładami, ale akurat to słówko przy powtórkach żadnego przykładowego zdania nie ma.

Problem jest taki, że przy powtórkach można dodać notatki tylko pod polskim słowem, a żadnych notatek po wyświetleniu angielskiego odpowiednika dodać nie można. Nie chcę dodawać przykładowego zdania w notacce pod polskim słowem, bo będzie mi ono podpowiadało jaki jest ten angielski odpowiednik.

Mam nadzieję, że jest możliwość dodania notatek w odpowiedziach do powtórek, tak aby tworzyć własne przykładowe zdania.

Pozdrawiam!
kudzis87
parseq - Notatka do odpowiedzi miałaby tę zaletę, że pojawiałaby się **po* podaniu rozwiązania. Też mi już kiedyś takiej możliwości brakowało. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki