ZALOGUJ SIĘ

Dodawanie notatki do odpowiedzi podczas nauki

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Cześć

Czy jest możliwość dodania notatek do odpowiedzi np z przykładowym zdaniem?
D
duszek00

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Dodawać notatki do haseł w powtórkach można na 2 sposoby:
1) Klikając w 3 niebieskie poziome linie nad pytaniem i następnie w menu w "Notatka".
2) Klikając klawisz =.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tylko, że notatka pojawia się już przy pytaniu i tam nie mogę np wpisać przykładowego zdania czy kolokacji.
Chodzi mi o to czy jest możliwość aby notatka pokazywała się dopiero po odpowiedzi.
D
duszek00

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Notatki pojawiają się przy pytaniach przede wszystkim dlatego, żeby wspomóc Użytkowników w nauczeniu się poszczególnych haseł, które są dla nich trudniejsze do zapamiętania czy skojarzenia. Według informacji, które otrzymujemy od Użytkowników zarówno w e-mailach, jak i na Forum, notatki przy pytaniach służą im do notowania: skojarzeń, dosłowniejszych tłumaczeń, synonimów oraz własnych komentarzy.
Cieszy nas, że taki mechanizm notatek pomaga tak wielu Użytkownikom przyswajać lepiej słownictwo, a najlepiej obrazuje to bardzo ciekawy przykład jednej z Użytkowniczek, której notatka o piosence Michaela Jacksona pozwoliła utrwalić zwrot "Beat it!" ("Wynoś się! Zmiataj stąd!") :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Notatki przy pytaniach są niezwykle pomocne w nauce i zdecydowanie powinny pozostać.

Bardzo pomocne byłoby natomiast gdyby dodatkowo można było też dodawać notatki do odpowiedzi. Choćby po to aby tak jak napisał duszek00 można było dodawać przykładowe zdania. Ale też np. dodać dłuższe wyjaśnienie do zwrotu z którym widzimy, że mamy większy problem. Takie dłuższe wyjaśnienie przy pytaniu byłoby zbyt naprowadzające na odpowiedź i nie sprzyjałoby nauce ale dodane już przy odpowiedzi pozwalałoby lepiej utrwalić sobie odpowiedź. Szczególnie tam, gdzie możliwych jest kilka alternatywnych odpowiedzi. Wielokrotnie bardzo brakowało mi takiej możliwości. Rozumiem, że wprowadzenie takich podwójnych notatek może być bardziej skomplikowaną operacją niemniej przyłączam się do prośby o rozważenie takiej opcji.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki