ZALOGUJ SIĘ

Niemieckie czasowniki nieregularne

6 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Dobry wieczór wszystkim,
Czy w części niemieckiej eTutor.pl zostaną dodane listy czasowników nieregularnych dla czasów przeszłych do dodania do systemu powtórek, tak jak w sekcji angielskiej? Przydałoby mi (i nie tylko mi, jak sądzę) się takie coś, ponieważ już doszłam do czasu Perfekt i chciałabym sobie te czasowniki powtórzyć w ramach tej strony.
A
aldu1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Rok temu się tutaj pojawiło pytanie, które zostało bez odpowiedzi ze strony etutor, a ponieważ jest ten temat dla mnie też istotny, zdecydowałem się pytanie ponowić: czy i gdzie znajdę listę czasowników nieregularnych, żebym sobie mógł wygenerować pdf z fiszkami?
pkomarek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli listy nie znajdziecie, to można użyć mechanizmu, który stosuję "po drugiej stronie", czyli na kursie j. angielskiego.

Do powtórek można dodawać sobie (chyba najlepiej do osobnej listy) czasowniki nieregularne w zestawach po trzy formy podstawowe. Przykład:
kommen | kam | gekommen | przychodzić, nadchodzić (tu opcjonalny komentarz)

Odpowiedzi udziela się trzema słowami rozdzielonymi spacją.

Jak taka lista nieco się zapełni, to można zapewne zrobić z niej fiszki.

W angielskiej części tutor'a znajdują się w lekcjach o czasownikach nieregularnych listy z najpopularniejszymi elementami nieregularnymi, które można dodawać jako " potrójne" zestawy. Jednak brakuje mechanizmu automatycznego dodawania "potrójnych" zestawów z dowolnym czasownikiem nieregularnym, wziętym z diki.pl albo (z istniejącej!!) alfabetycznej listy wszystkich czasowników nieregularnych. Dlatego pozostaje ręczne dodawanie pokazanym powyżej sposobem.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.