ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego przy powtórkach na pytanie "chłodno" raz poprawną odpowiedzią jest "cool" a innym razem "chilly". Proszę o odpowiedź

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Dlaczego przy powtórkach na pytanie "chłodno" raz poprawną odpowiedzią jest "cool" a innym razem "chilly". Proszę o odpowiedź
J
jansm1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Bo obie odpowiedzi są prawidłowe i oznaczają to samo.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Algorytm weryfikacji rozwiązania jest banalnie prosty - oczekuje tej/tych odpowiedzi, która/które zostały przewidziane i wprowadzone przez autora zadania z wykropkowaną luką. A przeważnie przewidziana jest jedna odpowiedź... Wiem z własnego doświadczenia, że w przypadkach z prostymi kilkoma odpowiedziami jest to szczególnie bolesne.

Z drugiej strony jeszcze proste zdania potrafią mieć tyle wariantów tłumaczenia, że są one przez ręczne wpisywanie nie do opanowania (czyli bez maszynowego wsparcia).
Przykład: "Jest nieco zmartwiony jej preferowaną wielkością bagażnika." mogę przetłumaczyć różnie:
"He's/is slightly/a little/a bit/a little bit/somewhat upset at/by/about her favoured/favored boot/car boot/trunk/luggage boot/rear compartment size/volume."
- czyli na 600 (sześćset!) sposobów. Wariantowania tłumaczeń/odpowiedzi nie da się więc ogarnąć inaczej niż metodą informatyczną, maszynową. A do tego celu brakuje jeszcze silnika, wiemy bowiem jak pracuje Google-translator.

Aby poradzić sobie z dylematem "cool" vs "chilly" pozostawiam sobie w notatce do danego elementu w Powtórkach informację o poprawnych, ale w tym miejscu nieprzydatnych odpowiedziach.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Parseq lubie Twoje obliczenia dotyczace kombinacji tlumaczen nawet jednego "prostego" zdania. Uzywanie jezyka angielskiego zalezy od kraju urodzenia, zamieszkiwania, poziomu edukacji i innych czynnikow.
piotr.grela
tlstar - Schemat odpowiedzi w powtórkach można poniekąd porównać do rozwiązywania krzyżówki: czasem pasuje nam w kratki dwa lub nawet więcej wyrazów o tej samej liczbie znaków, ale tylko jeden z nich jest w tym miejscu prawidłowy. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety ale jedyną metodą w takich sytuacjach jest dodanie własnego komentarza do słówka/zdania.

Aby natomiast pomóc sobie w takich i innych rozterkach zainstalowałem 2 dodatki do Firefoxa:
Translator Comparison - pokazuje tłumaczenie z 3 różnych silników (Goole, DeepL, Microsoft, Yandex)
Reverso Contex - wyświetla przykładowe zdania ze słowem/zwrotem. Daje mi to wyobrażenie o faktycznym zastosowaniu problematycznego słowa.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki