ZALOGUJ SIĘ

Studia za granicą-certyfikat językowy TOEFL,IELTS

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Od jakiegoś czasu myślę nad podjęciem studiów Mgr. za granicą.
W sumie taką decyzje już podjąłem i jestem zdeterminowany aby to osiągnąć
Z przyczyn finansowych i tragicznej znajomości Angielskiego ,zacząć je mogę dopiero za rok.

No i tutaj moje pytania .
Gdzieś przeczytałem że aby dostać się na studia np.w Kanadzie (bo o tych teraz myślę)potrzebuję z egzaminu TOEFL zdobyć jakieś 90 punktów na 120.
Udało mi się dowiedzieć że, według skali CEFR jest to poziom B2.
Zatem czy przerabiając sumiennie etutor,do poziomu B2(może uda się więcej)jestem w stanie osiągnąć swój cel.
Oczywiście jestem świadom że poza etutorem trzeba korzystać z innych źródeł nauki i przede wszystkim mówić.

Może dla kogoś moje pytanie wyda się błache, ale chcę po prostu dowiedzieć się ile muszę poświęcić czasu,energii każdego dnia bym mógł osiągnąć swój cel.
W tym momencie jest to dla mnie najważniejsza rzecz,także będę wdzięczny za wszelkie komentarze.
Może ktoś z was też przygotowuje się do tego egzaminu??
Albo podjął studia za granicą lub chcę spróbować tak jak ja??
patryktt21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Myślę, że wystarczy Ci eTutor, ja już jestem na eTutor 3 miesiące i przerobiłem poziomy A1 i A2 no i jestem na poziomie B1 na 128 lekcji no i mam przedostatnią rangę językową moja dobra rada po każdej randze w zwyż albo po przerobieniu rób powtórki, czasami po przerobieniu lekcji może wszystko wydawać się skomplikowane i tyle, następnego dnia będziesz pamiętał więcej i lepiej rozumiał. Po prostu z czasem Ci się wszystko uporządkuje.
B
BATMAN30
mdom - W moich czasach mówiło się że "przerobić" to można książkę na papier toaletowy. Zapisz się IELTS zapłać 500 pln, podejdź do egzaminu poziomującego i wtedy sprawdzisz na jakim jesteś poziomie po 2-3 miesiącach "przerabiania" kursu etutor. Czarodzieju Językowy... po 3mc nauki. - 11 lat temu
ssunnydayss1 - Odwaze sie napisac, ze komentarz nie do pobicia, ubawil mnie niezle, mimo ze sama jestem CJym :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej, warto bedzie zajrzec do ksiazek, ktore przygotowuja pod katem tych egzaminow. Etutor pomoze napewno, ale w tym przypadku nie wystarczy. Powinienes zapoznac sie z testami Academic Writing/Reading. W Academic Writing np. zawsze jest podany wykres, tabela czy diagram do opisu + nalezy zinterpretowac dane, dosyc obszerne to zadanie - eTutor dobrze Cie do tego nie przygotuje. Warto wiec skupic sie na pomocnym w tym zadaniu slownictwie.

Spotkalam sie z poleceniem opisu jak generuje sie elektrycznosc za pomoca fal wodnych czy opisem produkcji zdjec z uzyciem cyfrowego sprzetu. Wydaje mi sie, ze takie zadania wychodza troche poza mozliwosci eTutora.

Mysle, ze jak osiagniesz poziom b2 to poradzisz sobie z testem. Osobiscie oprocz eT nalozylabym nacisk na przerabiania stosow testow wymaganych na egzaminie, ktory masz zamiast podjac. Przez to wyrobisz sobie zdolnosc swobodnego uzywania jezyka, ktora bedzie bardzo przydatna w czesci pisemnej i nie tylko. Samo zakuwanie slowek z eT nie pomoze. Cwicz, cwicz i jeszcze raz cwicz testy! Do etutora wrzucaj wszelkie zwroty, ktore pomoga Tobie na egzaminie np. we wczesniej wspomnianej przeze mnie czesci pisemnej ( opis wykresow, tabeli itp )

http://www.examenglish.com/examscomparison.php wyjasnia roznice w punktacji w poszczegolnych egzaminach.
ssunnydayss1
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
BATMAN30 - Masz rację obejrzałem link, widzę że tu bardzo zaawansowany język angielski - Ja też korzystam z innych źródeł np. Profesor Henry no i metoda Supermemo, ale głównie skupiłem się na eTutorze jak przerobie eTutor i cały słownik to będę korzystał z innego źródła. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem, w rok nie będziesz w stanie osiągnąć poziomu B2 startując od poziomu tragicznego, jeżeli słowo tragiczny rozumiemy tak samo :). Chyba, że wyjedziesz na rok do kraju anglojęzycznego, do szkoły językowej i będziesz się uczył w niej po 8h dziennie i nie miał kontaktu z Polakami. Inaczej szkoda złudzeń.
mdom
patryktt21 - Dziękuje mdom za motywacje.
Oczywiście jestem tego świadom że nie jest to łatwa sprawa.
Mam zamiar na razie ostro dosiąść na etutorze ,później jakieś staż za granicą(może językowy),także aby zarobić na te studia mam zamiar wyjechać za granicą popracować,a dodatkowo pod szlifować język.
Wszystko podporządkowuje przez ten rok,tylko ku jednemu celu,MUSI się udać.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
jerzy_pozoga - Mój komentarz uzupełniający,
Podczas pobytu za granicą uczyłem się w szkole 'EF' i podobnie jak patryktt21 byłem pełen wielkiego optymizmu i marzeń a dotyczyło TO przyswojenia i nauki języka w szybkim tempie.
NATIVE nauczyciel uświadomił mnie iż jeden LEVEL nauki trwa 3-miesiące. A więc łatwo policzyć potrzebny czas do przyswojenia języka obcego. A dzisiaj jestem TU na eTutorku i kontynuuję moją naukę.
(ps.Nie jestem bystry!)
- 11 lat temu
Ewelina79 - Jeśli jeden poziom nauki trwa 3 miesiące, to w takim razie do poziomu C2 można dojść w 18 miesięcy wg tego co mówisz. - 11 lat temu
forgetmenot - Poziom C2 jest równy biegłości językowej native speakera i to w dodatku dobrze wykształconego. Po 15 latach całkiem intensywnej nauki dalej uważam, że dzielą mnie od niego jeszcze lata świetlne. Mieszkam od kilku lat w Londynie, a mimo to każdego dnia spotykam się ze słowami (w książkach i prasie), których nie widziałam nigdy na oczy. Nie mówiąc już o slangu w niektórych dzielnicach z którego nie rozumiem niemal nic.
Patryktt21 na jakim poziomie Kanada wymaga IELTS'a do przyznania wizy? Sama aktualnie przygotowuje się do tego egzaminu i jest on generalnie całkiem znośny i łatwy do poziomu 6.0-6.5, większa nota to już zupełnie inna bajka (od 8 zaczyna się kosmos).
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
patryktt21 - Z tego co wiem to wystarczy mi poziom 5,5 ,najlepiej 6,0.
Są uczelnie które przyjmują z poziomem 5,0 ale wiąże się to z dodatkowi zajęciami językowymi,co za tym idzie także z trudniejszym przyswojeniem materiału na uczelni.

- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
forgetmenot - Do 5.5-6.0 jeśli będziesz ciężko pracował i przygotowywał się ściśle pod IELTS dasz radę w rok. Znam kilka osób które przyjechały do Londynu z Ameryki Południowej, na codzień używały hiszpańskiego a angielski tylko na kursie w collegu i w ciągu roku zdawały na 5.5. A naprawdę na początku znali przysłowiowe 'hi' i 'bye' i to tyle. Niemniej duużo pracy przed Tobą. Życzę powodzenia i się nie martw, angielski na uczelniach wcale nie jest taki trudny :). - 11 lat temu
samatii - Cześć,
ja się przy gotowuje do TOEFL'a,chcę zdawać w marcu, Patryk powiedzmi prosze z czego korzystasz i kiedy zamierzasz podejść do egzaminu?
pozdrawiam
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki