ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest najlepsza książka z całą gramatyką do nauki angielskiego ?

10 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Jak w temacie.
Jaka jest według Was najbardziej wartościowa książka w dowolnej formie wydawniczej, w której znajdziemy cały zakres gramatyki z języka angielskiego.

Dzięki za opinie

pzdr
jacek811
ewa159 - Jest dopiero w planach;-) Zaz2013, bo to on ma być autorem, potwierdził w jednym z wątków, że napisanie podręcznika nie jest złym pomysłem:-)

Uzbroiłam się w cierpliwość i czekam:-)
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
jacek811 - Dzięki za odpowiedzi
Myślałem o całym zakresie od podstaw do zaawansowanego.
Z tym podręcznikiem to dobry pomysł według mnie.
pzdr
- 10 lat temu
Ewelina79 - Ale w międzyczasie zanim kolega zaz napisze podręcznik do gramatyki :) może ktoś poleci coś, co jest już dostępne i najlepsze? - 10 lat temu
sigh_of_the_wind - Murphy albo MyEnglishLab (Pearson). Jak to ma być coś bardziej zaawansowanego to Oxford i Cambridge też mają ciekawe pozycje. - 10 lat temu
motylica113 - Murphy jest ponoć dobry mam w domu - ale nie przerobiłam - może należałoby do tego wrócić ;) - 10 lat temu
bandytka - Polecam Murphy'ego i Michalskiego.
Często moi uczniowie mają problem z Murphy'm, bo jest cały po angielsku.
Wtedy proponuję im Michalskiego:
Andrzej Michalski, Angielski-korepetycje (1 lub 2)
Dlaczego? Bo omawia całą gramatykę (krótko) i daje tysiące ćwiczeń na jej praktykę. Poza tym w tej książce nie ma ani jednego zdania, które nie byłoby przetłumaczone na język polski - świetnie przemyślane pozycje. Obie części są bardzo dobre, mega-obszerne i pomocne.
Polecam wszystkim. Dostępna on-line i w księgarniach w wielu miejscach w Polsce.
- 9 lat temu
renataslesak - dla mnie najlepsza książka do gramatyki English Gramar in use - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 17

Ja kupiłam niedawno Wielki przewodnik po gramatyce angielskiej Radosława Swigona.Gramatyka przedstawiona z detalami.Polecam
ipon
ewa159 - Dla początkujących, czy raczej dla bardziej zaawansowanych? - 10 lat temu
ipon - Nie ma wyrażnie podanej informacji o stopniu trudności.Książka w sposób bardzo przystępny przedstawia zagadnienia gramatyki angielskiej. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobrym podręcznikiem jest "Gramatyka Angielska dla poczatkujących" Janusza Siudy
I
iskoczen
ewa159 - Pewnie tak, lecz Jacek nie jest już początkujący, więc jemu raczej się nie przyda:-) Dla tych, którzy zaczynają przygodę z angielskim będzie to zapewne bardzo dobra podpowiedź.
Swoją drogą, Janusz Siuda jest już zasłużonym weteranem w bitwie o poprawność gramatyczną tego języka:-)
- 10 lat temu
arabowski - Ja Siudy posiadam "Gramatyka angielska do testów i egzaminów" i bardzo sobie ją cenię. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

najlepsze są kompilacje z wielu podręczników,bo jeszcze nie natrafiłam na taki idealny- muszę sprawdzić jeszcze ten,który poleca Ipon
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie z tym poziomem różnie bywa. Wiem coś co jest powyżej, a nie wiem tego co powinienem już dawno znać. Dlatego to pytanie o książkę od podstaw do poziomu zaawansowanego.
Dzięki za wszystkie podane tytuły.
pzdr
jacek811

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja korzystam z English Grammar in Use, ale to ćwiczenia plus jakieś repetytorium z supermarketu za 5zł. Może nie najlepsze połączenie ale rzadko pozostaje z pytaniami bez odpowiedzi, a wtedy odpowiedź znajduje się na tym forum :P
M
MMyga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam książkę "Wielka gramatyka języka angielskiego". Wydawnictwo Edgard. Jest tam zakres zagadnień dla początkujących i zaawansowanych (od poziomu A1-C1). Poza tym jest też 400 zadań i ćwiczeń z kluczem, więc można sprawdzić czy opanowało się daną partię materiału. Potrzebowałam właśnie czegoś co omawia wszystko dokładnie i to od podstaw. Mam inne książki, ale ta jest najlepsza, jak dla mnie.
V
Vanilkah

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Raymond Murphy 'english grammar in use' słyszałem od nauczycielki uczącej 15 lat angielskiego, że to najlepsza książka do gramatyki j. angielskiego z jaką się w życiu spotkała.
dm19840ew
ewa159 - Dziękuję za podpowiedź. Właśnie zamówiłam:-) Recenzcje wyglądają imponująco. - 10 lat temu
Ewelina79 - No recenzje są znakomite, a czy jest taki bestseller z polskimi objaśnieniami? - 10 lat temu
mojzu - Zgadzam się, dla mnie również najlepsza.
Jest jeszcze czerwona (Essential Grammar in Use) i zielona (Advanced Grammar in Use)
Posiadam niebieską i jest niesamowita
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Ewelina79 - A co jest w niej takiego niesamowitego? - 10 lat temu
gregorios - w pełni się zgadzam z dm19840ew. Książki Raymonda są rewelacyjne (w przystępny sposób podane zagadnienia, ćwiczenia) . Książki bo jest m.in. nieb. i czerwona. :) (podstawy i "wyższa szkoła" czyli dalsze zagadnienia ;).
Ewelina nie spotkałem się, by można było nabyć wersję z polskimi objaśnieniami. Dodam jednak na pocieszenie, że jest napisana w prosty sposób, więc nie musisz znać świetnie ang. Sądzę skromnym zdaniem ;), że na tym również polega jej niesamowitość. :)
Dodatkowo od siebie polecam Repetytorium PWN.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
ewa159 - Z tego co wiem, a przewertowałam internet, nie ma z polskimi objaśnieniami. Zamówiłam niebieską For Intermediate Learners Of English + CD + answers. Bardzo jestem jej ciekawa:-)
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"English grammar in use" bardzo dobra (niebieska) jest jeszcze czerowna(podstawy) i zielona (zaawansowana)
"Wielka gramatyka języka angielskiego". Wydawnictwo Edgard również posiadam i nie jest tak dobra, jak to sie mówi jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego

Polecam serie in use WSZYSTKIM!!! no moze prawie wszystkim bo jest cała po angielsku
M
mojzu
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
danutka176 - Po około 18 latach wróciłam (z etutorem) do nauki angielskiego. Z wielką przyjemnością przeczytałam opinie o polecanych książkach 'English Grammar in use' i 'Essential Grammar in use' (Murphy, Raymond). Na początku lat dziewięćdziesiątych kupiłam je, bo już wtedy cieszyły się znakomitą opinią. Wniosek? - dobry przekaz jest ponadczasowy. Polecam. Pozdrawiam:)
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"English Grammar in use" jest bardzo dobra, tylko że cała po angielsku, to wada, jak ktoś kompletnie nigdy się nie uczył angielskiego. Warto jednak do niej zajrzeć, jak już się trochę więcej umie. Wiadomo jednak, że to co komuś pasuje, nie musi komuś innemu także. To jest rzecz subiektywna, liczy się efekt końcowy :)
V
Vanilkah
ipon - Często bywa tak ,że te objaśnienia w j. angielskim są bardziej czytelne i zrozumiałe niż w j. polskim.Trzeba mieć minimum znajomości słownictwa ale warto sięgać po podręczniki angielskich autorów bo są na prawdę bardzo pomocne. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Książki Murphy'ego są dobre. Ogólnie polecałbym książki w języku angielskim, po pierwsze od razu człowiek uczy się i zapamiętuje nawet czytając polecenia i opisy, po drugie - jest to większa wiarygodność :).
Jeśli jednak chodzi o książki w języku polskim to ciekawe jest repetytorium Macmillana.
http://www.macmillan.pl/katalog/revise-formatura,p-43-84
Jako ciekawostkę podam, że konsultanci to moi wykładowcy ze studiów :). Ale nie dlatego polecam ;).
zaz2013

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zdecydowanie polecam Murphy'ego "Esential grammar in use" jak znasz podstawy, to wybierz od razu niebieską tj intermediate, w czerwonej masz wszystkie podstawy, ale bardzo dobrze wytłumaczone, w przystępny sposób, i wcale nie przeszkadza, że w j. angielskim, to jest TYLKO na korzyść.POLECAM
slinkam

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam Roberta Zelkera "GRAMATYKA ANGIELSKA DLA UCZNIA" . Nie znam Murhpego co prawda tak gorąco polecanego, niemniej jednak ze swojej strony rekomenduję jak wyżej :)
moniskalalala

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Osobiście korzystam z "English grammar i use" Raymonda Murphy i jestem bardzo zadowolona;) polecam!
maddie1819

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli chodzi o tą słynną książkę "English grammar in use", to czy ma jakieś znaczenie przy kupnie rocznik wydania tej książki?
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Małe podsumowanie:

1.Raymond Murphy (English grammar in use)(niebieska)
2.Raymond Murphy(Essential Grammar in Use) (czerwona)
3.Martin Hewings (Advanced Grammar in Use) (zielona)
4.MyEnglishLab (Pearson)
5.Wielka gramatyka języka angielskiego. Wydawnictwo Edgard
6.Robert Zelker GRAMATYKA ANGIELSKA DLA UCZNIA
7.Repetytorium Macmillana
8.Wielki przewodnik po gramatyce angielskiej Radosław Swigon
9.Gramatyka Angielska dla początkujących Janusz Siuda
10.Repetytorium PWN
11.Gramatyka angielska do testów i egzaminów Janusz Siuda
12.Gramatyka angielska od A do Z - Philip Wilson
13.Advanced language practice" Michael Vince / Peter Sunderland

Duża część użytkowników rekomenduje:English Grammar in use-Raymond Murphy
Dzięki za wszystkie propozycje.
pzdr
jacek811
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja kupiłam "Gramatykę angielską od A do Z" - Zespół Wydawnictwa Philip Wilson opracowaną z myślą o osobach uczących się języka angielskiego na każdym poziomie i chętnie z niej korzystam. W książce są przedstawione hasła w układzie alfabetycznym. Ich układ jest przejrzysty, a każde hasło jest dokładnie wyjaśnione. Są liczne przykłady ich użycia. Polecam.
C
czupurek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam książki wydawnictwa PONS, ciekawie, przejrzyście opracowana gramatyka.
Natomiast dla osób zaawansowanych idealnym rozwiązaniem - szczególnie gdy przygotowuja się do egzaminu FCE / CAE / CPE "Advanced language practice" Michael Vince / Peter Sunderland
F
fahrmann

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki