ZALOGUJ SIĘ

Ile czasu poświęcacie dziennie na naukę i powtórki?

12 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Ja dopiero zaczynam naukę, choć jestem już z Wami dość długo. Chciałabym sobie dobrze rozplanować naukę i codziennie poświęcać od godziny do 2 czasu? Czy to wystarczy mając jeszcze pół roku a dopiero zaczynając?
I
ilosoczek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

1-2 godziny wydaje się, że to niedługo, ale uwierz że nie jest to mało. Z biegiem czasu będzie coraz lepiej i szybciej. Ważne aby przerabiać systematycznie wszystkie powtórki zaplanowane na dany dzień i nie staraj się z nimi przesadzać. Ja staram się nie przekraczać 200 jak spadają to wtedy idę dalej. 2 godziny dziennie to z niecałe 6 miesięcy będziesz GURU.
jsepiol

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mysle że tak z 7-9 godzin tygodniowo
M
mpala

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja myślę że w nauce języka nie chodzi o czas nauki tylko o efekt nauki. jednemu wystarczy godzina dziennie innemu 5 czy więcej. Wszystko zależy od motywacji i chęci. Można siedzieć po 10 godzin na e tutorze dziennie i nic nie umieć a można w 2 godziny przerobić materiał i umieć sporo.
Powodzenia w nauce i nie przejmuj się początkowymi niepowodzeniami, zapewniam że na efekty nie będziesz długo czekać.
Ewa_G1967
absolwentka - Dokładnie. Ja nie wyznaczam sobie czasu. Są dni kiedy się uczę po 7-8 (głównie dni wolne), a są dni kiedy uczę się 30 min., bo na więcej mi czasu nie starcza. Muszę pogodzić ze sobą wiele rzeczy i niekiedy marzę, aby doba trwała dłużej;) Pozdrawiam! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rzeczywiście, chyba po jakimś tygodniu sama ocenie czy 1-2 godziny dziennie wystarczy. Mpala myślę że jak będę siedzieć 7-9 godzin tygodniowo to będzie dobrze. Czyli najbardziej chodzi o systematyczność. Żeby w miarę możliwości codziennie poświęcać czas na naukę. Jsepiol dużo powtarzasz, chyba też muszę więcej przeznaczać czasu na powtórki. Ewa_G1967 dzięki za dobre słowo. Mam nadzieję, że będą efekty.
I
ilosoczek
grizzly59 - bardziej chyba wazne zeby codziennie chociaz trochę , ja dopiero 10 dni w tym jestem , i tak sobie wymyśliłem .
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki