ZALOGUJ SIĘ

Historia kolejnego dnia nauki języka

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Dzisiaj zacząłem się uczyć angielskiego dopiero wieczorem. Przeczytałem artykuł z portalu BBC na temat wojny na Ukrainie:
https://www.bbc.com/news/world-europe-64235712
Potłumaczyłem kilka słówek, których nie rozumiałem. Potem przepisałem ręcznie na kartce papieru ten artykuł. Na eTutor nie zostało mi wiele czasu, więc zrobiłem tylko kilka powtórek. Naukę na eTutorze podgonię jutro, będę miał skumulowanych ok. 100 powtórek w systemie na dzień jutrzejszy.

A jak wygląda Twój dzień nauki? Chętnie poczytam, jak Ty zaznajamiasz się z językiem.

Pozdrawiam,
Marcin48
piotr.grela - Brytyjczycy czesto nazywaja - BBC - British Bulshit Corporation.
Kiedys jak nie do konca rozumiałem angielski tez sluchałem wiadomosci BBC jak zaczałem rozumiec to przestałem słuchac radia...
BBC wiadomosci sa OK do nauki angielskiego ale do pozyskiwania wiadomosci jest tak samo wiarygodne jak polskie TVP, TVN, Polsat...
Dlaczego tak Brytyjczycy sie denerwuja jak mowie im, ze w latach 1943-47, Ukraincy wymordowali ponad 200.000 Polakow, Zydow i CIA powinna uwaznie dobierac swoich "bohaterow"...
- rok temu zmieniany: rok temu
Marcin48 - Piotrze, wszystko co piszesz to prawda. Media są zależne, więc media zniekształcają rzeczywistość zgodnie z potrzebami osób i organizacji, od których zależą. Ja bardziej słucham BBC oraz oglądam TVP World, żeby zaczerpnąć języka. Bo do prawdy każdy musi sam dojść - to co podają jako gotowce, jest mało warte. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Myślę, że Twój post idealnie pasuje do nowego wątku :) To m.in. przestrzeń do dzielenia się tym, jak poszła nam nauka języka danego dnia ;)
https://www.etutor.pl/forum/thread/1536887-Watek_eTutora_Jak_Ci_idzie_nauka_Watek_motywacyjny_dla_wszystkich_Uzyt.html?unread
kamila.zet
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W takim razie jutro zrobię wpis w zaproponowanym wątku na Forum :-)
Marcin48
kamila.zet - Bardzo mnie to cieszy :) Wychodzę z założenia, że warto połączyć ze sobą różne mniejsze wątki, które się przewijają na Forum, abyśmy mieli minimum kilka takich, do których wszyscy zaglądamy stale i gdzie faktycznie trwa aktywna dyskusja i można liczyć na ciekawe odpowiedzi, porady itd. :) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki