ZALOGUJ SIĘ

Wyjazd zagranicę a korzystanie z etutor

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale może ktoś miał podobny dylemat.
Za moment wyjeżdżam z naszego kraju za urlop - nie żebym się chwaliła, ale z dostępem do internetu może być kiepsko, żeby nie powiedzieć fatalnie.
Czy jest możliwość jakiegoś "wstrzymania" na ten czas nauki.
Nie chodzi mi o wydłużenie czasu później czy coś, ale szkoda by mi było zaczynać wszystkiego od początku.
Wiem, że za monety mogę wykupić do 4 dni zaległości, ale w tym przypadku nie będzie mnie o kilkanaście dni dłużej.
T
trampek26
mosiek87 - Szanowny trampku26 :),
możesz wejść w zakładkę kalendarz powtórek i poprzez kliknięcie na dni , na które przewidziałeś urlop ustawić ikonki leżaczka ( w tych dniach system nie będzie wyznaczał powtórek)
- 7 lat temu
trampek26 - Geniusz! bardzo Ci dziekuje za odpowiedz.
chyba za malo korzystam z takich funkcji :)
- 7 lat temu
ewaho - dobrze też użyć opcji "rozłóż powtórki" - samo "leżakowanie" przesunie tylko powtórki i skumuluje dalej a tak można je porozkładać do 30 dni, bardzo przydatna funkcja ;)) - 7 lat temu
mosiek87 - wiem, wiem jestem tak genialna, że aż mnie to przytłacza :) a co do leżakowania to moja specjalność - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

mnie to chyba jak dziecku trzeba tłumaczyć ...
na wczoraj na probę, włączyłam leżaczek.
dziś wchodzę i w profilu wyskoczyła mi ilość powtórek, że hej ... ale ok, zrobi się
dni nauki: 1
ja myślałam, te dni nauki sie nie będą zerować ;(
T
trampek26

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Potwierdzamy prawidłowość odpowiedzi, której udzielili @mosiek87 i @ewaho. W kalendarzu powtórek możemy ustalić dni wolne od powtarzania, natomiast warto też rozłożyć później zaległe powtórki, żeby potem nie skumulowało nam się za dużo haseł do powtórzenia na raz. Pozdrawiamy.
dawidturek
trampek26 - oki.... w takim razie na jutro planuję kolejne "leżakowanie"
robię screeny zobaczymy co z tego wyjdzie.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

trampek26,

Niestety, jak masz przerwę w logowaniu to nawet jak włączyłeś leżak zaczynasz dni nauki od 1. Z drugiej strony nawet jak masz leżak a zalogujesz się i przykładowo zrobisz lekcję (albo tylko się zalogujesz) to dni nauki ciągiem będą się naliczały bez przerwy. No chyba, że w międzyczasie zmienił się algorytm - to wynika z moich obserwacji z jesieni, kiedy w związku z wygaśnięciem abonamentu na jakiś czas powłączałam leżaczki ale nadal codziennie się logowałam i czytałam forum. :-)

Leżak masz po to, aby po powrocie z urlopu nie mieć za dużo powtórek zaległych skumulowanych w jednym dniu do przerobienia.

Miłego urlopu :-)
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po wczorajszym "leżakowaniu: stwierdzam, ze jestem zawiedziona stroną etutor.pl.
A zawsze chwalę jak mogę, bo rzeczywiście, zakres mojego słownictwa znacznie się poszerzył, i ta mała myśl o rywalizacji, że dni się naliczają sprawiał, ze codziennie, siadałam i robiłam.
Nie chodzi o powtórki - ile by nie było, zrobi się, rozłoży. Ale tych dni mi szkoda.
Jak napisała Barbara.m "jak masz przerwę w logowaniu to nawet jak włączyłeś leżak zaczynasz dni nauki od 1",

Ciężko nie być zawiedzioną.
T
trampek26
futbolowa - Leżak ma powodować, że nie zrobią Ci się zaległości w powtórkach, natomiast skoro nie było Cię w serwisie, to niestety logiczne jest, że ten dzień nie jest uwzględniany jako dzień nauki. Za to możesz taki stracony dzień nadrobić za pomocą 40 monet :) - 7 lat temu
trampek26 - w piątek liczba powtórek: 238, ileść dni nauki z rzędu, sobota leżak, niedziela liczba powtórek 327, 1 dzień nauki z rzędu.

albo ja czegoś nie rozumiem, albo u mnie to nie działa.
a chcę jedynie, że jak wrócę to dni nauki "z rzędu" będą na tej samej ilości na której je zostawiłam,

"Leżak ma powodować, że nie zrobią Ci się zaległości w powtórkach,", no nie, zmiana jest o 89 słówek - tyle przybyło

z moich obserwacji i dwóch prób wynika, że funkcja leżak jest po nic

wiem, że mogę wykpić dni stracone, ale to działa do kilku dni wstecz, a ja jadę na kilkanaście
- 7 lat temu
futbolowa - Nie ma szans na to, byś po iluś dniach przerwy wrócił i miał zachowane dni nauki z rzędu, niestety. A to, że powtórek przybyło, to jest naturalne. Po prostu miałeś ich więcej do zrobienia, ale nie pojawiły się na liście powtórek zaległych :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki leżakowi po powrocie po np. 5 dniach przerwy będziesz miała tylko część powtórek do zrobienia (normalnych, które byłyby i bez leżaka powiększonych o część z "wakacji", bez leżaka miałabyś jako zaległe wszystkie powtórki z tych pięciu dni. To logiczne, że leżak nie przesuwa całego kalendarza powtórek do przodu a jedynie rozkłada powtórki przewidziane na wolny dzień - na kolejne dni zwiększając tym samym liczbę powtórek w tych dniach.

No i dlaczego skoro jednak nie uczysz się przez kilka dni, system miałby pozostawiać liczbę nauki z rzędu na tym samym poziomie jak przed przerwą w nauce, skoro w tym czasie się nie uczyłaś?
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki