ZALOGUJ SIĘ

Ilość słów dodanych do powtórek

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
Jak sądzicie, czy duża ilość słów dodanych do powtórek jest dobra? Czy może lepiej najpierw jest ich się nauczyć, potem dodawać kolejne czy może im ich więcej tym lepiej?
monika484p

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/212499-metody_efektywnego_nauczania_jaki_sposob_najlepszy.html

Tydzień temu odpisywałem innej osobie. Pisałem także że wyszukiwarka nie boli, bo średnio co tydzień/dwa ktoś o to samo pyta. Właśnie mija tydzień...
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że to zależy od tego ile czasu poświęcasz na naukę. Jeżeli robisz to codziennie systematycznie to automatycznie tych powtórek jest mniej. Bardzo duża ilość powtórek nie jest dobra jeśli spędzasz tutaj mało czasu, ponieważ niektórych słówek możesz po prostu nie mieć okazji powtórzyć. Dlatego myślę, że należy się skupić na bardzo dobrym opanowaniu słówek z danej lekcji, usunięcię ich z powtórek i dopiero później zabieranie się za kolejne lekcje :)

oczywiście można też przelecieć wszystkie levele, nazbierać milion powtórek i później tylko powtarzać, ale myślę, że to nie jest dobry pomysł :) Ja bynajmniej wolę sobie najpierw uzbierać trochę tych słówek apóźniej to 'zbijać'



pozdrawiam
angelika1823
DAD - Wg mnie nie warto kasowac powtórek. Jak się zaznacza 4 przy danym słowie, to powtórki pojawiają się rzadziej i rzadziej... nawet w cyklu kilku letnim :) - 12 lat temu
monika484p - Dziękuję za pożyteczną radę, bo już zwątpiłam który sposób będzie efektywniejszy :) Cały czas myślałam o opanowaniu materiału z jednej lekcji, ale cały czas dochodzą kolejne elementy. Oczywiście uczę się systematycznie, a ilość słów jest praktycznie niezmienna - nauczone usuwam, nowe dodaje (chodzi tu o ogólną liczbę sów dodanych, dzienne powtórki przerabiam w całości):)

pozdrawiam :)
- 12 lat temu
piter_c - @DAD - w pełni się zgadzam. Algorytm powtórek opiera się o krzywą zapominania. Ja osobiście nie rozumiem co to znaczy "bardzo dobre opanowanie słówek". Jakie kryterium mam przyjąć, żeby to zmierzyć? Ja sporadycznie kasuję z powtórek słowa, i tylko takie co do których wiem, że będę je spotykał w życiu i będą mi się one przypominać. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wedlug mnie kazdy musi wyczuc jaki system jest dla niego najlepszy. ja na przyklad lubie sie zakopac w powtorkach bo mnie to w pewien sposob mobilizuje :) dodalam wszystkie elementy z poziomu a1 i a2 i w tym momencie mam ponad 1800 powtorek. robie okolo 200-300 dziennie. ale dla niektorych taka ilosc moglaby byc przytlaczajaca i zniechecilaby do nauki. mysle ze ile osob tyle sposobow na nauke. napewno z czasem zobaczysz co Ci najbardziej odpowiada. Zgadzam sie z DAD, lepiej nic nie usuwac z powtorek, jak dobrze opanujesz dane slowko to bedzie na Ciebie czekac dopiero w dalekiej przyszlosci :)
chinyere
monika484p - Co do nie usuwania słówek macie rację. Ostatnio zauważyłam, że słowa które dodałam do powtórek wieki temu i które już pamiętam, pojawiają mi się bardzo rzadko :) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki