ZALOGUJ SIĘ

Nie rozumiem systemu powtórek.

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Proszę mi powiedzieć, czy jak mam słówka dodane do powtórek i przy powtarzani zaznaczę, że dobrze już znam słówko, to ono już nigdy nie wróci do powtórek? Mam 350 słówek dodanych, a do powtórzenia mam dziennie tylko ok. 50 a za cztery dni już tylko kilka. O co chodzi?

Dziękuję za pomoc.
A
arbeiten100

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

?
Gość
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słówko które oceniłeś na 4 (BARDZO DOBRZE) nie zniknie z systemu powtórek.
Im więcej słówko dostanie "dobrych" ocen, tym coraz rzadziej będzie się pojawiać w powtórkach, ale na pewno nie zniknie. Prędzej czy później na pewno znowu się pojawi i ponownie będziesz mógł sprawdzić swoją wiedze.

W wielkim uproszczeniu trudne słówka pojawiają się częściej, a te które znasz dobrze będą pojawiać się coraz rzadziej. Dzięki temu twoja nauka skupi się tylko na utrwalaniu tego czego jeszcze nie umiesz i tym samym znacznie poprawi się twoja skuteczność w nauce.

Trzeba sobie jasno powiedzieć że nauka taką metodą to PROCES rozłożony na długie miesiące.
Dopiero wtedy można rzeczywiście sprawdzić efektywność swojego nauczania. Dobrze jest sobie zaplanować ile czasu możemy dziennie poświecić na naukę i rozłożyć naukę słówek w czasie.
Osobiście nie polecam dodawania słówek "hurtowo", tzn. dużej ilości w jeden dzień, a raczej systematyczne dodawanie w równych pakietach np. kilka dziennie albo tygodniowo.
Każdy sam musi sobie potrenować co mu pasuje i przede wszystkim ile ma na to czasu.
Systematyczność jest tutaj kluczem.

-
H
halkins
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
mlesniewska1 - Jeszcze gwoli uzupełnienia tego co wyjaśnił halkins: jeśli uważasz, że znasz już dany element na 100% i nigdy go nie zapomnisz, to możesz go usunąć z powtórek - "zwolni to jakby miejsce" na wcześniejsze lub częstsze pojawienie się innego, trudniejszego elementu w powtórkach. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zachęcam do zapoznania się z zakładką Pomoc, dostępną na stronie: https://www.etutor.pl/help. Rozdział dotyczący systemu powtórek znajdzie Pan bezpośrednio tutaj: https://www.etutor.pl/help/repetitions :-)
aleksandra.rosiek
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki