ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego w powtórkach "oar" i "paddle", to nie to samo?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
wiosło - oar czy paddle czy jeszcze inne słowo mające to samo znaczenie
właśnie w powtórkach miałem hasło: wiosło
podałem więc: paddle
i było źle, bo powinno być: oar

wydaje mi się, że w takich wypadkach poprawne powinno być każde słowo znaczące wiosło

to prawda, że te słowa nie znaczą tego samego, bo: oars występują zawsze w parach, a paddle to pojedyńcze wiosło, ale dla większości ludzi słowa te oznaczają to samo
Bilberry
pako - Zmieniliśmy definicje haseł żeby były bardziej precyzyjne. Paddle i oar to nie są synonimy. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Witam,

może dać ten pomysł jako sugestię? A ja osobiście w takich przypadkach piszę inne znaczenie lub znaczenia w notatkach do danej powtórki i w przyszłości unikam takich pomyłek.

Pozdrawiam.
?
Gość
Bilberry - ja sobie sam stawiam dobrą ocenę za takie pytanie :-P - 11 lat temu
Gość - też dobre rozwiązanie - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hehe,
ja ostatnio walczyłam ze słowami oznaczającymi z grubsza głupek, dureń = schmuck, lug, kook, goof, dork :)) nigdy nie mogłam się wstrzelić we właściwe. W końcu w notatkach powpisywałam pierwszą literę, bo już mnie zirytowało, że mam te słowa codziennie w powtórkach. Ale dzięki temu teraz mam dobrze opanowany arsenał nowych epitetów :P
Mo-Li
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Gość - wstawiając synonim danego wyrazu uważam za korzystniejsze dla nauki, ale jeżeli jest ich za dużo to jest dobre wyjście - 11 lat temu
Mo-Li - Zgadzam się!

Próbowałam też, przy innych słowach, gdzie są dwie możliwości, wpisywać obie z nadzieją, że system zaliczy tę właściwą, ale to niestety tak nie działa. Nawet jak jedna z wpisanych dwóch odpowiedzi jest prawidłowa, to system pokazuje błąd. Wtedy pozostaje metoda Bilberrego, czyli samodzielne przyznanie sobie czwórki.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - Jeżeli jest dużo powtórek to wpisywanie synonimu danego słowa jest czasochłonne. Natomiast przy dalszych powtórkach czas się oszczędza bo system sam pokazuje czwórkę i wystarczy enter. No i przyjemniej jest jak się uda odpowiedzieć prawidłowo. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

to jest właśnie pewien problem powtórek. Z rzeczownikami jeszcze nie jest tak źle, ale z czasownikami to już masakra. Słowa nie mają 1 znaczenia, jest wiele synonimów. Faktycznie w takiej sytuacji najlepiej to ulać i dać, że umiesz słówko i tyle :) Po części taki problem synonimów jest (w zasadzie miał być) rozwiązany w komercyjnej serii Profesorów, ale w praktyce jest tak, że do niektórych słów działa, a do niektórych nie :)
B
balldur

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

sskorupski jeśli do mnie kierowałeś te słowa to nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź :) Tutaj chodzi o odpowiedni algorytm w powtórkach i jego implementację lub jej brak. Podam przykład. Jeśli znasz znaczenie słówka oar i paddle i podczas powtórki pomyślisz lub napiszesz oar, a miało być paddle to powinieneś to olać JEŚLI faktycznie znasz synonim. Bo dlaczego nie ? Po prostu system powtórek jest dobry, ale nie jest idealny. Chyba, że rzeczywiście istnieje ktoś, kto wie, że akurat w tym momencie pojawi się oar, a kilka dni później paddle to faktycznie, czapki z głów :D
B
balldur
Gość - Rzeczywiście źle cię zrozumiałem, jeżeli cię to uraziło to przepraszam. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słowa pojawiają się w powtórkach jak każde inne, ich znaczenie nie ma z tym nic wspólnego. Sęk jest w tym, że każde słowo ma wiele synonimów, a także określeń (świetnie je zastępujących). Znajomość jednego z nich nie załatwia sprawy. Algorytm tego nie uwzględnia, bo przecież to inne słowa, choć znaczenia mają takie same. Tak więc "wiosło" będzie poprawne tylko wtedy gdy nazwiesz je "paddle". Pozdrawiwm
A
anialew

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że nie do końca jest tak jak większość pisze.
Posłużę się przykładem wiosła:
słownik Diki wyraźnie podaje, że "oar" to wiosło, natomiast "paddle" to wiosło/pagaj.
Wiem, że pagaj to odmiana wiosła, ale według mnie pytanie w powtórkach jest dokładnie takie jak podaje słownik. Więc gdyby w powtórkach pojawiło się "wiosło/pagaj" system na pewno nie przyjmie "oar" tylko "paddle". Podobnie rzecz ma się z synonimami, system zadaje pytanie, a w nawiasie są podane synonimy, w których oczywiście nie ma żądanej odpowiedzi.
Oczywiście nie jestem w stanie tego sprawdzić na wszystkich wyrazach ze słownika, ale z tego co zauważyłem jest tak jak mówię.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki