ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego jak dodam coś do powtórek to od razu wyskakują mi żółte kratki?

12 lat temu
Potem muszę wpisać to słowo po angielsku, a dopiero potem mogę dalej przeglądać listę ze słówkami i tak jest za każdym razem. Jest to bardzo irytujące. Jak dodaje słówka do powtórek to wolę je powtarzać w sekcji "powtórki", a nie od razu.
orfea168

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Też mnie to nieco irytuje. Jest to jedno z "wiosennych ulepszeń". Jak głosi oficjalny komunikat: "Podczas nauki słówek po dodaniu elementu do powtórek wyświetla się automatycznie ekran ćwiczenia, należy wpisać dane słówko. Dzięki temu element jest lepiej utrwalany na etapie poznawania nowego słownictwa."
Jak jednak widać nie każdy uznaje to za ulepszenie ;) Każdy wszak lubi co innego ;) Choć może rzeczywiście zwiększa to efektywność nauki (?)
knorwid
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie to ma działać irytująco. Po takich ciągłych wpisach (nieznanych słówek) po ENG udało mi się już w pierwszej powtórce wpisać poprawnie dane słówko. Mi się to podoba ponieważ rzeczywiście coś już na wstępie utrwalasz.
Wyso77

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można to obejść, dodając od razu wszystkie elementy do nauki. Potem można przejrzeć listę albo jeżeli ktoś lubi, zrobić szybkie powtórki, jeżeli się chce wiedzieć, co się dodało.
Nawiasem mówiąc, mnie te żółte kratki odpowiadają.

Wszystkie elementy dodaje się po rozwinięciu opcji - to są te małe, szare literki zaraz pod lekcją. Wtedy wybiera się opcję dodania wszystkich elementów, i gotowe.
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja to robię tak.

Na dole listy ze słówkami jest opcja LISTA ELEMENTÓW.
Klikam, dodaje tyle słówek ile chcę poprzez wciśniecię plusika przy słówku.

Juz dawno wyleczylem się z dodawania całych list słówek :) Teraz dodaje max 10-20 na jeden raz.
DAD
esterka - No wiesz, mnie gonią terminy opcji Premium :) Byłam tak ambitna, że każde napotkane nieznane słówko dodawałam do powtórek i teraz zdarza się i tak, że 1/3 słówek z listy już mam nauczoną. W sumie 2 listy na tydzień, to i tak niedużo.
W całości dodałam gramatykę, bo akurat była nudna. Poza tym jak najbardziej korzystam z tej nowej opcji - wg mnie jest rewelacyjna.
- 12 lat temu
knorwid - Dzięki DAD za podanie innej możliwości. Choć postaram się przekonać do ulepszenia, skoro większość to zachwala. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi to ulepszenie jak najbardziej odpowiada,bo wtedy mimowolnie słówko się utrwala,lepiej niż jak je tylko przeczytam czy powtórzę za lektorem. Zdecydowanie polepszyło to efektywność mojej nauki :) Ale jak juz wyżej ktoś wspomniał-zależy co kto lubi. Sposobów na naukę jest dużo mi akurat ten odpowiada i jestem jak najbardziej na TAK :)
anulka80

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.