ZALOGUJ SIĘ

Powtórki - problem z rozdzieleniem aktualnie posiadanych powtórek na zestawy np. po 20szt

5 lat temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Mam 1485 powtórek i chciałbym je wszystkie rozłożyć na zestawy po 20 powtórek. Nie mogę tego zrobić jednorazowo. Jak próbuje rozdzielić powtórki to maksymalnie oddziela mi 11 powtórek od moich 1485 a chciałbym podzielić całą tą sume powtórek żeby móc się efektywniej uczyć. Proszę o pomoc :-)
mwlizlo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Wchodzisz w menu Powtórki, dalej po prawej stronie '3 kropki' i "przefiltruj lub podziel' i ustawiasz Liczbę powtórek w cyklu na 20. Wówczas system dzieli ci to co masz do powtórzenia na dzisiaj na 20-elementowe partie.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Funkcja "przefiltruj lub podziel" jest dostępna wyłącznie dla zaplanowanych powtórek. Właśnie daltego nie mogę tego zrobić, a pokazuje mi że mam +1485 powtórek. Wiem że zaplanowane powtórki powinny być w nawiasie, ale chciałbym rozdzielić te co widzę aktualnie żeby było "0".
mwlizlo
darkobo - No to zdaje się, że nie ma rady. Trzeba się spiąć i przerobić te zaległe powtórki. Będzie ciężko, bo sporo się ich nazbierało.
Inna opcja, to usnąć te zaległe powtórki i dodawać na nowo, ale już bardziej na bieżąco powtarzać, żeby nie dopuścić do przekroczenia rozsądnej liczby powtórek na dzień.
- 5 lat temu
mwlizlo - Dzięki za odpowiedź - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli liczba 1485 jest pokazywana faktycznie PO znaku plus, to oznacza, że tyle elementów czeka w poczekalni dopiero na pierwszą, włączającą je do nauki powtórkę. Użytkownik normanie robi powtórki przewidziane na dany dzień (które są już w trakcie nauki). Po przerobieniu tego dziennego przydziału pojawia się na ekranie informacja o tym fakcie. Jeśli teraz użytkownik będzie dalej robił powtórki, to są one brane właśnie z poczekalni i tym samym włączane (nieodwracalnie) w karuzelę powtórek codziennych. O ilości i tempie włączania elementów z poczekalni decyduje się więc samemu, czyli po 20 sztukach można zwyczajnie przerwać. Na ekranie cały czas pozostaje widoczny licznik ilości elementów pozostających do włączenia, tj. w poczekalni.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
mwlizlo - Dzięki za informację - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chciałabym dodać słówka które są w nawiasie czyli z nowych elementów ale system wymaga chyba ode mnie abym nie tylko je raz przerobiła ale też zaznaczyła odpowiedź średnio albo świetnie co w przypadku gdy uczysz się nowych słówek a nowych elementów masz bardzo dużo daje ci małą swobodę w dodawaniu słówek do codziennych powtórek regularnie. Czy ja robię coś źle? Jak dodać sprawie na bieżąco ( bez takich problemów jak wcześniej opisałam) słówka z nowych elementów do codziennych powtórek? Pomocy
annacapala

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli chodzi o nowe słówka, które początkowo są z plusikiem w nawiasie to po pierwszym ich "przerobieniu" jeśli udzieli się błędnej odpowiedzi i oceni się je na 1 to: tego samego dnia nadal są widoczne z plusem w nawiasie jako nowe (system oczekuje, że jeszcze tego samego dnia będziesz je powtarzać ;-) ) ale jednocześnie wchodzą one do puli powtórek zaplanowanych na za 2 dni (z moich obserwacji wynika, że system standardowo nowe powtórki wrzuca do ponownego powtórzenia na pojutrze).
Jeśli tego samego dnia powtórzysz dane słówko to tego samego dnia zejdą z puli "nowych", jeśli nie powtórzysz to za 2 dni i tak znikną z tej puli nowych a pojawią się w standardowych powtórkach zaplanowanych na dany dzień.
Wykorzystywałam kiedyś tę opcję gdy miałam dużo nowych słówek dodanych a nie chciałam ich wszystkich dodawać do puli powtórek codziennych aby nie mieć od razu za dużo nieznanych słówek ;-)
Przed chwilą przetestowałam czy to nadal tak działa. Dodałam nowe słówko, potem je "przerobiłam i oceniłam na 1. Nadal było jako nowe ale o jeden zwiększyła mi się pula powtórek zaplanowanych na pojutrze.

Czyli jeśli masz dużo nowych słówek i chcesz je dodawać do puli powtórek codziennych po 20, to pozostaje po 20 powtórkach przestać. Niestety nie uda się już ich powtórzyć ponownie tego samego dnia ale też nie będzie trzeba wrzucać wszystkiego od razu do puli powtórek codziennych.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki