ZALOGUJ SIĘ

Na czym dokładnie polega różnica pomiędzy przyciskami 1 i 2 podczas wykonywania powtórek?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Chciałbym wiedzieć dokładnie i nigdzie tego nie odnajduję.
Czym dokładnie skutkuje wciśnięcie przycisku 1 i 2 podczas powtórek.
Wiem że 1 powoduje powtórzenie dziś i zmniejszenie odstępów między kolejnymi powtórkami, w kolejne dni.
Wyobrażam sobie, że 2 powoduje tylko powtórzenie dziś, a na kolejne dni nie skutkuje przyspieszeniem powtarzania. Czy tak to jest?
Proszę o wyjaśnienie możliwie najbardziej szczegółowo działania przycisków 1 i 2, bo w czasie powtórek często się nad tym zastanawiam

pozdrawiam
Bogdan
bgawel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Z działu 'Pomoc':

Oto znaczenie poszczególnych ocen:

Nie pamiętam (1) - podałeś złą odpowiedź lub nie pamiętałeś odpowiedzi
Kiepsko (2) - podałeś częściowo poprawną odpowiedź
Dobrze (3) - podałeś poprawną odpowiedź, ale po chwili wahania
Świetnie (4) - od razu podałeś poprawną odpowiedź
Jeżeli jakiś element ocenisz na 1 lub 2 zostanie on dodany do kolejki dodatkowych powtórek (zauważ że wyświetlana przez system liczba powtórek do wykonania na dany dzień nie zmniejszy się ze względu na dodanie dodatkowej powtórki). Element będzie powtarzany tego dnia aż do momentu gdy wystawisz ocenę 3 lub 4.

Uwaga: Dodatkowe powtórki elementów ocenionych na 1 lub 2 nie przechodzą na następny dzień. Oznacza to, że jeśli powtórki te nie zostaną wykonane do północy w dniu, w którym nastąpiło wystawienie negatywnej oceny dla danego elementu, to dodatkowa powtórka dla tego elementu zostanie skasowana z kolejki powtórek. W takim przypadku element będzie powtarzany kolejny raz dopiero w dniu, który wyliczył nasz algorytm."


Ja zakładam, że wciśnięcie 1, 2, 3 lub 4 ma wpływ po prostu na to, jak szybko dane słówko pojawi się w powtórkach. 'Czwórka' najpóźniej, 'jedynka' najszybciej. Ale też nie wiem, czy dokładnie o to pytasz :)


PS. Cały wątek średnio pasuje do działu 'sugestie' ;)
futbolowa
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
bgawel - dzięki za odpowiedź,
niestety tyle wiedziałem już zanim zadałem pytanie :-)

nie wiem czym dokładnie różni się w skutkach wciśnięcie 1 od 2

pozdrawiam
Bogdan
- 11 lat temu
Kardamon - W skrócie: wciśnięcie 1 oznacza, że dane słowo pojawi się szybciej niż po 2. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę że chodzi o średnią ocene danego słówka/zdania. Im mniejsza średnia, tym częściej etutor będzie cię tego pytał. Jeśli jedno słowo ocenisz trzy razy na 1 a potem na 4, a drugie słówko trzy razy na 2 a potem na 4, to etutor częściej cie będzie pytał o to pierwsze.

Innych różnic/skutków między nimi nie ma. A przynajmniej ja nie zauważyłem :)
tralfaz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
bgawel - dla porównania - Anki pokazuje na przycisku liczbę dni lub minut które upłyną do kolejnej powtórki, ciekawość jest wówczas zaspokojona.
Chyba zbyt dużo używałem poprzednio Anki i teraz mi brakuje takich szczegółowych informacji :-)
- 11 lat temu
knorwid - Niebieskie małe kółko z literą i - gdy na nie najedziesz kursorem pokażą Ci się podobne informacje. - 11 lat temu
bgawel - w ikonie "i" są informacje o przeszłości słówka, a nie o tym za ile pojawi się w przyszłości - 11 lat temu
knorwid - Jeśli jakieś słówko ocenisz na 1 lub 2, a ono ponownie pojawi się tego samego dnia do powtórzenia, to już będzie tam widniała data przyszła (nazywa się to "Następna powtórka" i potem jest data).
Wszystkie daty możesz podejrzeć np. tu https://www.etutor.pl/nauka/wszystkie/
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki