ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Wątek eTutora] Jak Ci idzie nauka w 2024 r.? Wątek motywacyjny dla wszystkich Użytkowników! 🔥💪

zmodyfikowany: 4 miesiące temuostatnia aktywność: 6 dni temu
👋 Cześć! Potraktujcie ten wątek jako przestrzeń do dzielenia się z innymi Użytkownikami:
◾ tym, co danego dnia zrobiliście na platformie (i nie tylko!), aby przybliżyć się do swoich językowych celów;
◾ jakie te cele w ogóle są;
◾ tym, że dziś jest Wam jakoś szczególnie trudno zabrać się do nauki;
◾ tym, co sprawia, że właśnie dziś Wam się chce;
◾ jak idą Wam powtórki;
◾ wynikiem uzyskanym w quizie czy innej grze językowej;
◾ tym, z czego jesteście dziś dumni w kontekście nauki języka... 😊

Jesteś nowym Użytkownikiem? Ta przestrzeń powstała przede wszystkim z myślą o Tobie.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
1. nie bój się pytać,
2. możesz liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników eTutora, ale także eTutorowiczów, którzy są z nami od lat i na pewno mają sporo przydatnych rad w kontekście utrzymania motywacji do nauki języka. 😊

Jeśli chcecie otrzymywać powiadomienia o nowych odpowiedziach, dodajcie ten wątek do obserwowanych! 😊

To już drugi wątek o tej tematyce - dotychczas pisaliśmy tutaj: https://www.etutor.pl/forum/thread/1536887-Watek_eTutora_Jak_Ci_idzie_nauka_Watek_motywacyjny_dla_wszystkich_Uzyt.html
kamila.zet
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 53

Podsumowanie ostatnich 7 dni:

• 278min nauki hiszpańskiego 🇪🇸
5 lekcji z nativem. Po raz pierwszy zostałam pochwalona przez mojego nauczyciela za to jaki postęp zrobiłam w nauce języka. Nie powiem, podbudowało to moje ego 😅 Czułam że to była taka prawdziwa pochwała, bo mój nauczyciel nie ma tendencji do częstego chwalenia, co akurat w nim lubię, bo wolę być pochwalona jak faktycznie sobie na to 'zasłużę,'. Także lecimy dalej!

• 141min spędzonych na journallingu po angielsku ✒️

• 385min słuchania książek po angielsku z Audible 🎧
Dokończyłam słuchać "The Broken Ones" (Sarah A. Denzil). Dam jej 4/5 gwiazdek. Zdecydowanie miała dobre zwroty akcji, i była wciągająca. Przesłuchałam też część książki "My Perfect Daughter" (Sarah A. Denzil). Nawet nie zwróciłam uwagi że wzielam książkę tej samej autorki, dopiero robiąc ten wpis to zauważyłam 😂 Kolejna książka która wciąga, chociaż jak dla mnie ma mało wiarygodne podstawy.

• 260min robienia kursu po angielsku o zaburzeniach odżywiania 🍏

• 146min nauki biochemii po angielsku 🧬

Czy wykonałam zeszłotygodniowe cele?
Tak jak przewidywałam, miałam mało czasu na zrobienie czegokolwiek, i musialam dosyć kreatywnie wykorzystywać czas żeby choć po części zrobić to na czym mi zależało. Także jestem z siebie dumna, chociaż nie lubię takich mało intensywnych tygodni, w których nie mogę skupić się na ważnych dla siebie rzeczach.

》Cel na zeszły tydzień: 4 lekcje hiszpańskiego z nativem
Cel wykonany ✅️ Przez przypadek udalo mi się zrobić 5 :)

》 Cel na zeszły tydzień: Dokończyć słuchać "The Broken Ones"
Cel wykonany ✅️

》 Cel na zeszły tydzień: Zrobić chociaż jeden moduł z "Eating Disorders"
Cel wykonany ✅️ I to o wiele bardziej niż miałam w zamiarze. Niedługo będę kończyć cały kurs, także jest dobrze. Staram się dosyć szybko go robić, bo jest jeszcze wiele innych rzeczy których chce się nauczyć, ale wiem że będę co jakiś czas wracała do materiałów z niego.

》 Cel na zeszły tydzień: Dokończyć robienie pierwszego modułu z biochemii
Cel wykonany ✅️

Plusem jest to że widać, że założyłam sobie realistyczne cele, bo wszystkie wykonałam. Brawa dla mnie 😂

Cele na nadchodzące 7 dni:

• 4 lekcje hiszpańskiego z nativem

• Poćwiczyć hiszpański z "ELE Actual A1"

• Zrobić słówka z angielskiego na eTutor

• Wziąć udział w 2-godzinnych warsztatach po angielsku o produktywnosci. Jest to druga część warsztatu który był na początku roku, i w sumie wtedy przeciągnął się do 4 godzin, gdzie pracowaliśmy nad celami na ten rok i robiliśmy różne ćwiczenia które miały na celu wspomoc naszą produktywnosc i wzmocnic wizję tego co chcemy osiągnąć. Celem drugiej części jest sprawdzenie jak nam wszystko idzie, i wzmocnienie planów na resztę roku, praca nad systemami i nawykami żeby wszystko lepiej szło, a także poprawienie motywacji i pewności siebie.

• Dokończyć słuchać "My Perfect Daughter"

• Dokończyć robić kurs po angielsku o "Eating Disorders"

• Zacząć drugi moduł z biochemii

• Chciałabym jeszcze popracować nad wymową po angielsku, ale to będzie trochę nieśmiałym i wątłym celem, jako że na samym wstępie już wątpię że go w tym tygodniu odhaczę.
Chelsey
darkobo - Jak zwykle imponujące. Nie tylko w aspekcie nauki, ale i w aspekcie napisania posta.
I tak jest: Brawo dla Ciebie :)
- 3 tygodnie temu
Konwalia-Majowa - Brawo, brawo! Podziwiam niezmiennie Twoje dokonania. Wspaniale się nimi dzielisz z nami.
U mnie też do przodu, moje kursy - lekcje i powtórki robię na bieżąco. I jakby płynniej mi się mówi po francusku. Coś tam "zaklikuje" :)) Bardzo mnie to cieszy.
- 3 tygodnie temu
Chelsey - Czasami dziwnie mi się tak wszystko tutaj relacjonuje, ale traktuję to jako 'accountability group'. Niech mnie ktoś zastrzeli ale nie wiem jak to mądrze przetłumaczyć, już nawet Google się chytłam i nic mi nie pasuje 😅

A jaki jest Twój cel Konwalia-Majowa? Uczysz się francuskiego jako hobby, czy masz jakieś konrektne plany z nim związane?
- 3 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podsumowanie ostatnich 7 dni:

• 375min nauki hiszpańskiego 🇪🇸
4 lekcje z nativem i troszeczkę przejścia przez czasy pretérito pluscuamperfecto i futuro simple
Obejrzałam też cały film o Tygrysku z Kubusia Puchatka po hiszpańsku z hiszpańskimi napisami 😅

• 515min spędzonych na journallingu po angielsku ✒️
Tym razem był to nie tylko journalling, ale też podsumowanie ostatniego kwartału, sprawdzenie jakie moje założone cele mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, i jak moja wizja życia pokrywa się z aktualnymi działaniami. Robilam też plan na kolejne 2 miesiące

• 231min słuchania książki po angielsku 🎧
Dokończyłam słuchać "My Perfect Daughter" (Sarah A. Denzil). Książka była mega wciągająca, ale końcowo zostaję przy 4/5, bo w pewnych momentach była bardzo niewiarygodna.

• 224min robienia kursów związanych ze zdrowiem po angielsku 🍏
Ukończyłam kurs o zaburzeniach odżywiania i otrzymałam Distinction. Teraz jestem na drugim module z kursu o tarczycy.

• 180min nauki biochemii po angielsku 🧬
Przerobiłam drugi dział, teraz muszę wziąć się za pisanie pracy. Wczoraj nauczyciel wysłał mi sprawdzone prace z pierwszego działu i zaliczyłam :)

Czy wykonałam zeszłotygodniowe cele?
Poszło tak sobie w sumie. Na niektórych rzeczach spędziłam więcej czasu niż zakładałam, przez co zaniedbałam część ustalonych sobie celów. Nie spodziewałam się że tyle godzin spędzę w tym tygodniu na samym planowaniu, ale uważam to za bardzo pozytywną niespodziankę, bo pomogło mi to w ustaleniu konkretnych celów. Jedynie szkoda mi że nie robilam więcej hiszpańskiego przez to.
》 Cel na zeszły tydzień: 4 lekcje hiszpanskiego z nativem
Cel wykonany ✅️

》 Cel na zeszły tydzień: Poćwiczyć hiszpanski z "ELE Actual 1"
Cel niewykonany ❎️ Znowu! Nie mogę się do tej książki zabrać, masakra.

》 Cel na zeszły tydzień: Zrobić słówka z angielskiego na eTutor
Cel niewykonany ❎️ Miałam czas żeby to zrobić, ale wybrałam inne rzeczy, no cóż...

》Cel na zeszły tydzień: Wziąć udział w 2-godzinnych warsztatach o produktywnosci po angielsku.
Cel wykonany ✅️

》Cel na zeszły tydzień: Dokończyć słuchać "My Perfect Daughter"
Cel wykonany ✅️

》 Cel na zeszły tydzień: Dokończyć robić kurs po angielsku o "Eating Disorders"
Cel wykonany ✅️ A nawet więcej, bo zaczęłam już robić kurs o tarczycy.

》 Cel na zeszły tydzień: Zacząć drugi moduł z biochemii
Cel wykonany ✅️ Szkoda że nie mialam okazji zabrać się już za pisanie pracy.

》 Cel na zeszły tydzień: Poćwiczyć wymowę angielską
Cel niewykonany ❎️ Tak jak pisałam w zeszłym tygodniu, bardzo wątpiłam że wykonam ten cel, i tak też się stało 😅

Cele na nadchodzące 7 dni:

• 4 lekcje hiszpańskiego z nativem

• Zrobić hiszpanski z "ELE Actual A1". Tym razem już na serio 😂

• Obejrzeć jakąś bajkę po hiszpańsku z hiszpańskimi napisami

• Zrobić słówka z angielskiego na eTutor. Jako że nie ruszyłam ich w zeszłym tygodniu to uzbierało mi się 200, i pora to wszystko zrobić.

• Zacząć czytać jakąś nową książkę po angielsku. Na razie jeszcze nie wiem jaką.

• Dokończyć 2 moduł z kursu o tarczycy i zacząć 3 (po angielsku)

• Zapisałam się w tym tygodniu na zaawansowany kurs o żywieniu, który będzie wymagał masę godzin nauki, i za to też chciałabym się zabrać w nadchodzącym tygodniu (po angielsku)

• Napisać pracę z drugiego działu z biochemii (po angielsku)
Chelsey
darkobo - Ambitne cele. Powodzenia w realizacji! Choć chyba łatwo nie będzie.
A teraz się czepnę: "Zacząć czytać jakąś nową książkę..." To znaczy ile przeczytanych stron liczy się jako zaczęcie? ;) Wystarczy tytułowa? :P
- 2 tygodnie temu
Chelsey - Łatwo na pewno nie będzie, ale też taki jest tego cel. Ma być trudno, i dużo ciężkiej pracy :) Jeżeli chodzi o książkę, to jak już coś czytam, to zawsze czytam dużo 'za jednym zamachem', dlatego też nawet przez myśl mi nie przeszło żeby to jakoś bardziej skonkretyzować :) - 2 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podsumowanie ostatnich 7 dni:

• 396min nauki hiszpańskiego 🇪🇸
4 lekcje z nativem i robienie ćwiczeń z ELE Actual A1. Obejrzałam też całą bajkę "Soul" po hiszpańsku z hiszpańskimi napisami. Swoją drogą, bardzo polecam bo była świetna :)

• 261min nauki angielskiego 🇬🇧
Przerobiłam wszystkie 200 zaległych słówek na eTutor i poćwiczyłam z test-english

• 213min słuchania książki po angielsku 🎧
Przesłuchałam połowę "The Teacher's Secret" (Lauren North). Ujdzie, ale średnio mnie wciąga.

• 201min czytania książek po angielsku 📚
Przeczytałam cała książkę "Dopamine Detox" (Thibaut Meurisse). Książka była krótka- 60 stron, ale zrobiłam też z niej notatki i ćwiczenia. Lubię tego autora, także niedługo wezmę się za kolejną z jego książek. 4/5 gwiazdek.
Zaczęłam też czytać "The Black Farm" (Elias Witherow). Sięgnęłam po nią bo była polecona na social media. Po opisie wydawało mi się że może być super. Miała też bardzo dobre noty i opinie na sklepie Amazon. Szczerze mówiąc to do tej pory nie mogę zrozumieć jak ludzie mogą się nad tą książką rozpływać. W swoim życiu przeczytałam sporo, i nigdy nie spotkałam się z tak okropną książką! Żadnej też nigdy wcześniej nie oceniłam na 1, ale ta, moim zdaniem, zasługuje sobie na to w 100%! Przeczytałam 70 stron, czyli 1/4 ksiązki, i stwierdzilam że odkładam ją w zapomnienie, bo jest głupia i obrzydliwa. Nie wiem w ogóle jak można takie cos pisać, i czytać tak samo...

• 152min oglądania po angielsku filmików związanych z biznesem 💸

• 206min robienia kursów związanych ze zdrowiem po angielsku 🍏
Zrobiłam pracę z drugiego modułu o tarczycy, ukończyłam też trzeci moduł i zrobiłam połowę czwartego. Zaczęłam też robić materiały z zaawansowanego kursu o żywieniu.

• 113min nauki biochemii po angielsku 🧬
Napisałam pracę do drugiego działu.

Czy wykonałam zeszłotygodniowe cele?
Tak, tak, i jeszcze raz tak! Wykonałam wszystko co sobie założyłam 😊 I jestem z siebie dumna, tym bardziej że byłam sporo ograniczona, bo z siedmiu dniu dwa miałam całkowicie wyjęte z kalendarza jeżeli chodzi o naukę.

》 Cel na zeszły tydzień: 4 lekcje hiszpanskiego z nativem
Cel wykonany ✅️

》 Cel na zeszły tydzień: Zrobić hiszpanski z "ELE Actual A1"
Cel wykonany ✅️ Poświęciłam na to 2 godziny I zdarzyłam w tym czasie sporo zrobić.

》Cel na zeszły tydzień: Obejrzeć jakąś bajkę po hiszpańsku z hiszpańskimi napisami
Cel wykonany ✅️ Obejrzałam "Soul" i była świetna :)

》 Cel na zeszły tydzień: Zrobić słówka z angielskiego na eTutor
Cel wykonany ✅️

》Cel na zeszły tydzień: Zacząć czytać jakąś nową książkę po angielsku.
Cel wykonany ✅️ Przeczytałam jedną całą książkę i 1/4 kolejnej.

》 Cel na zeszły tydzień: Dokończyć 2 moduł z kursu o tarczycy i zacząć 3 (po angielsku)
Cel wykonany ✅️ Zrobiłam więcej niż założyłam, bo skończyłam 3 moduł też, i połowę 4-go

》 Cel na zeszły tydzień: Zabrać się za zaawansowany kurs o żywieniu (po angielsku)
Cel wykonany ✅️ Spędziłam godzinkę ucząc się o skórze i robiąc notatki. Potem przygotowałam fiszki z nowo nabytej wiedzy.

》 Cel na zeszły tydzień: Napisać pracę z drugiego działu z biochemii (po angielsku)
Cel wykonany ✅️

Cele na nadchodzące 7 dni:

• 4 lekcje hiszpańskiego z nativem

• Zrobić około 2h hiszpańskiego z "ELE Actual A1'

• Obejrzeć bajkę po hiszpańsku z hiszpańskimi napisami

• Zrobić słówka z angielskiego na eTutor

• Spędzić około 2h pracując nad wymową angielską

• Dokończyć 4 moduł z kursu o tarczycy i zrobić 5 (po angielsku)

• Spędzić chociaż 2h robiąc zaawansowany kurs o żywieniu (po angielsku)

• Popracować nad 3 i 4 działem z biochemii. Te są powiązane ze sobą, także będę musiała pracować na nich równolegle (po angielsku)
Chelsey
Konwalia-Majowa - Jesteś niesamowita!
Ja będę musiała, niestety, zrezygnować z komentowania Twoich wpisów, ponieważ tutejsza sztuczna inteligencja uporczywie zmiania moje komentarze, a właściwie jeden, ten ostatni, który ostatecznie usunęłam, bo już nie byłam jego jedyną autorką. Ale będę Cię czytać i plusikować :)
- tydzień temu
Chelsey - W jaki sposob zmienia?
Ja wlasnie chcialam dodać komentarz do Twojego wpisu, a tu zrobiłaś takiego psikusa 😜
Nie zniechęcaj się aż tak!
Mnie system na przykład lubi wywalać w momencie w którym klikam 'dodaj komentarz', i jak sobie zapomnę żeby skopiować to co napisałam, tak jak teraz, to mam przyjemność pisania wszystkiego od początku 😂
Tyle dni nauki z rzędu, wow! Nigdy wcześniej się nie chwaliłaś że robisz też portugalski! Sowa jest pewnie z Ciebie dumna 😁
- tydzień temu
MyroslavaRozbytska18 - Jako Usługodawca możemy moderować zamieszczane treści, jeśli na przykład są one o charakterze reklamowym, promujących konkurencyjne produkty. - 6 dni temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki