ZALOGUJ SIĘ

Nauka nowych slowek-POMOCY JAK JE PAMIETAC

12 lat temu
Czy ktos ma codowny sposob na zapamietywanie nowych slowek mam z tym duzy problem gdyz nie uzywam ich na codzien i nawet gdy je znam wylatuja mi szybko z glowy.Bede wdzieczna za wszelkie sugestie.
Efektywnej nauki dla Wszystkich
G
gosiad4
violino - Nie ma "cudownych" sposobów. Sukcesem są powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki. Tak działa nasz mózg (w każdym razie większości z nas ;) ) i nie da się tego przeskoczyć.
Możesz do tego dołożyć metody map myśli, skojarzenia. Parę tematów o tym na forum już jest, poszperaj:)
- 12 lat temu
gosiad4 - Dzieki wielkie - 12 lat temu
mateo_buk - najlepsza metoda na słówka jest taka:
słówka przepisz na niewielkie karteczki z jednej strony w ojczystym języku a z drugiej w obcym teraz ucząc się patrzysz najpierw na nazwę obcą próbujesz ja z czymś skojarzyć a następnie odwracasz kartkę i patrzysz czy już to potrafisz
czy nie
- 12 lat temu
mateo_buk - , jeżeli chcesz aby ta nauka nie poszła w las ucz sie po pół godziny z 10 minutową przerwą naucz sie ich powtórz następnego dnia później po tygodniu po miesiącu[ i jeżeli naprawdę ci zależy to po 0,5 roku i roku] wtedy na 100% będziesz je znała - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtarzając.

Ważne aby się nie zakopać dodając jednorazowo kilkadziesiąt nowych słów. U mnie najlepiej sprawdza się dodawanie grup maksymalnie 10-15 nowych słów. Do tego powtarzam je kilka razy dziennie (testy / słówka dodane w ciągu ostatnich 14 dni).

Co do lekcji to najpierw staram się nauczyć całego słownictwa z danej lekcji, a dopiero potem "przerabiam" resztę materiału. Doprowadziło to do tego, że mam dodane praktycznie całe słownictwo z A1-A2, a mam zakończone dopiero 16 lekcji z A1.

Poza tym nie ograniczam się tylko do etutora - czytam ebooki, słucham podcastów i z 9 miesięcy spędzonych na etutorze jestem bardzo zadowolony (około 400 godzin wg statystyk).
R
radmar2
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj gosiad4- ja mam również TEN sam problem
--------------------------------------------------
Kiedyś w komentarzu prosiłem aby podać mi najbardziej użyteczne słowa.
To znaczy minimum potrzebne do rozmowy. Nie otrzymałem odpowiedzi!
Ale na podstawie przeszukania użytecznych linków coś znalazłem.
Oto one:
1) http://www.isel.edu.pl/ucz-sie/index.php
2) http://www.isel.edu.pl/slowniki/isel-2000.php
3) http://www.isel.edu.pl/slowniki/falszywi-przyjaciele.php

Jest kilku uczniów z naszego grona którzy TO chwalą. Ja również.
pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
Ratmed - Bardzo ciekawe strony, wcześniej na nie nie trafiłam. Ja też na pewno skorzystam-dzięki! - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Witaj Ratmed- wg. mnie TAM jest dobrze ułożona gramatyka
Wg. mnie można równolegle korzystać z eTutora.pl i isel.edu.pl- stanowi to wspaniałą odskocznię z ciekawości do innego programu zajęć.
Podoba mi się.
Pozdrawiam- jkp.
- 12 lat temu
Ewa_G1967 - Jerzy ja do tych uczniów należę od 2 lat;)) - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Ewuniu-TAM jest TO minimum 2.000 słów- o to mi chodziło. Dzięki. Pozdrawiam -jkp. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.