ZALOGUJ SIĘ

Lekcje specjalne po niemiecku i inne

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Cześć,

3 dni temu postanowiłem, że po 10 latach wrócę do niemieckiego i wykupiłem sobie kurs. W necie ciężko znaleźć coś na równie wysokim poziomie, ale niestety są też zgrzyty. Brakuje mi odpowiednika bloga z angielskimi "wrzutkami", a przede wszystkim brakuje lekcji specjalnych po niemiecku. Jestem fanem lekcji specjalnych angielskich (tak, wypełniłem ankietę) i super by było co jakiś czas przerobić taką lekcję po niemiecku.

Generalnie chyba jest orzepraść jeżeli chodzi o liczbę uczestników kursu, bo brakuje pytań o język niemiecki, nawet na stronie głównej trudno znaleźć kurs. Facebook w 100% opanowany przez angielski.


Ktoś chętny, żeby ożywić ten język na etutorze?
Zapiety

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Cześć


Bardzo dziękujemy za udział w ankiecie! Cieszymy się, że lekcje specjalne przypadły Ci do gustu :) Dziękujemy też za powyższe sugestie dotyczące materiałów w języku niemieckim.

Pomysły dotyczące kursów można przesyłać także na adres [...]@etutor.pl.


Pozdrawiam
Magda
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Byłoby też fajnie posłuchać podcastów w języku niemieckim, najlepiej na odpowiednim poziomie uczącego 😊
K
kasiaaa0

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym proponował inna ciekawszą formę nauki. Oglądanie filmów i seriali po niemiecku z napisami i dodawanie do nauki na Etutorze zdań i zwrotów z "żywego" języka. Takie zdania mają w sobie "zawartość emocjonalną" i o wiele łatwiej je zapamiętać.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Zapiety - Myślę, że super pomysł, ale obawiam się, że etutor'a nie stać na zakup serialu albo fimu, który by prezentował jakiś poziom. - 4 lata temu
piotr.grela - Może jest jakaś niemiecka wersja BBC IPlayera na której można ogladać seriale i filmy z napisami.
Szkoda, że za moich czasów kiedy uczyłem się niemieckiego w liceum nie było internetu a sprzęt do obioru TV SAT był bardzo drogi...
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

albo taki "schmutziges Deutsch" to byłoby iekawe
?
Gość
parseq - Hast Du unanständige Dinge im Sinn? - 4 lata temu
Gość - u.a. das auch, aber nicht nur, Umgangssprache, lebende Sprache, Plattdeutsch oder andere Dialekte - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki