ZALOGUJ SIĘ

Stuffy - przymiotnik czy przysłówek?

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Dzień dobry,

W kursie języka angielskiego w lekcji A2-22-3 pojawia się następujące zdanie:

It's really stuffy in here. = Jest tu naprawdę duszno.

Słownik Diki wskazuje, że "stuffy" jest przymiotnikiem, a nie przysłówkiem. Tłumaczenie przysłówka jest zupełnie inne. Stąd moje pytanie - czy błąd jest w kursie czy słowniku Diki?

Słownik wordreference również pokazuje stuffy jako przymiotnik.
M
Marcin_1988

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Hej,

Faktycznie, jest to przymiotnik. Po prostu, tłumacząc na polski, użyjesz przysłówka. W konstrukcji angielskiej - przymiotnika.

Np. Longman Dictionary of Contemporary English mówi:

stuffy (adjective) - a room or building that is stuffy does not have enough fresh air in it e.g.:

It’s getting stuffy in here – do you mind if I open the window?
rmoszumanski
Marcin_1988 - Poszła informacja do załogi etutor. Czekamy na reakcję. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę zerknąć w poniższy link:
https://www.etutor.pl/forum/thread/962420-Dlaczego_przymiotnik_zamiast_przyslowka.html?unread
Można odnaleźć tu odpowiedź na powyższe pytanie.
W skrócie: It's stuffy in here --> "stuffy" jest przymiotnikiem, który opisuje "it" (miejsce), zatem gramatycznie wszystko się zgadza. W języku polskim, natomiast, w takich konstrukcjach używamy przysłówka. Niestety jest to jedna z niesymetryczności między tymi językami.
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
Marcin_1988 - Szkoda tylko, że podając tego typu przykład nie tłumaczycie tego zagadnienia gramatycznego podczas lekcji. Skąd dana osoba ma to wiedzieć skoro nie było to wcześniej tłumaczone? Recepta jest prosta - albo wiedząc, że tego typu przykład może sprawić problem zastępujecie go innym, albo tłumaczycie to zagadnienie na poziomie tej lekcji. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też wpadłem na dylemat przysłówek/przymiotnik (moje pytanie na Forum: "Dlaczego przymiotnik zamiast przysłówka?" https://www.etutor.pl/forum/thread/962420-Dlaczego_przymiotnik_zamiast_przyslowka.html?unread ).
W dodanej tam odpowiedzi (dania57) pojawia się hasło "linking verbs - czasowniki łączące".
Czy ktoś wie w której lekcji jest poruszany ten temat?
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki