ZALOGUJ SIĘ

Jaka książka do gramatyki i słownictwa?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Znalazłam do gramatyki Essential Grammar in Use, do słownictwa jeszcze nie.
Sam eTutor wystarczy czy potrzebne są dodatkowe materiały?

Jak coś potrzeba to polecicie mi coś?
H
Hava

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Moim skromnym zdaniem ksiazka do gramatyki angielskiej po angielsku jest dobra tylko dla bardzo zaawansowanych studentow jezyka angielskiego.
Nie wyobrazam sobie abym uczyl sie chinskiej gramatyki po chinsku a co wiecej zrozumial cos z tego i zapamietal.

Polecam lekcje Etutora plus videolekcje roznych autorow na YouTubie. Czasami napotkamy sie na jakis material, ktory stwarza nam problemy, moze warto sie zapytac o wyjasnienie tutaj na forum albo skorzystac z lekcji u prywatnego nauczyciela.

Zaleta prywatnego nauczyciela jest to, ze mozemy sobie z kims porozmawiac w danym jezyku, ta osoba moze nam pomoc skrygowac nasze bledy w pisaniu czy w mowieniu.

Czytalem o nauczaniu jezyka angielskiego w krajach skandynawskich i tam cala nauka jest troche inna, nie polega ona na uczeniu sie gramatyki a na sluchaniu i mowieniu.
piotr.grela
parseq - W Skandynawii telewizor mówi tylko w czasie wiadomości w narodowym języku. Obserwowałem to w Finlandii: filmy, programy popularnonaukowe i przyrodnicze miały najwyżej napisy fińskie. Audio nawet w programach dziecięcych leci po angielsku. Może stąd inna metoda nauki języka angielskiego. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam eTutor codziennie(!) 7 - 9 razy na tydzień. Na powtórki (słówek, zwrotów, zdań całych albo z luką do uzupełnienia) schodzi 50-60 minut plus lekcja w 15 minut. Jak powtórek robi się więcej, to robię przerwę z lekcjami. Jak mam dodatkowy czas, to biorę się za "Trudne elementy w powtórkach": https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/hard-elements
Kluczem tak czy owak jest regularność, o którą z eTutorem mi jest najłatwiej.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy rozważaniu kwestii podręcznika gramatyki ważne jest uświadomienie sobie celu nauki tego bliższego oraz dalszego.

Uczenia języka bez gramatyki, a takich fanów jest sporo, nie polecam. Ważne jest uczenie się terminologii gramatyki również po angielsku, bez przesady. Szczególnie jeśli przygoda z angielskim nie ma być krótka.

Czy są dobre podręczniki do gramatyki dla nie zaawansowanych po angielsku. Raczej z tym jest kłopot.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
kktm - Oczywiście, że są dobra podręczniki, w sumie jeden wystarczy :)

polecam na początek

Essential Grammar in Use by Raymond Murphy

https://www.cambridge.org/us/cambridgeenglish/catalog/grammar-vocabulary-and-pronunciation/essential-grammar-use-3rd-edition

są też kolejne wersje dla bardziej zaawansowanych.
- 5 lat temu
piotr.grela - English Grammar in Use o której pisał użytkownik kktm jest w formie aplikacji na Androida. Działa również online. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak już to zauważyli przedmówcy regularna,codzienna nauka eTutor dostarcza właściwą porcję gramatyki. A jeśli nie to w zależności od potrzeb :
- w pigułce - Mini repetytorium z angielskiego ( rea-NATHAN)
- dla wzrokowców - Ilustrowana gramatyka języka angielskiego (Dubrovin,Tilmanstone wyd.PAPILLON 1996 rewelacyjna ale pewnie nieosiągalna )
- dla każdego - Język angielski Tablicę szkolne (wyd.LINGO)
- dla ambitnych - 100 testów z gramatyki angielskiej (Krzyżanowski PWN)
- dla zaawansowanych - English Grammar ( COLLINS COBUILD)
T
tranqilo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki