ZALOGUJ SIĘ

Lektorzy amerykancy czy brytyjscy

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Moim zdaniem wiekszosc kursow jezyka angielskiego na Etutorze powinno byc nagrywanych przez lektorow brytyjskich bo taka wymowa jest uczona i wymagana w polskich szkolach.
A tak mam wrazenie, ze dominuja lektorzy z mocnym amerykanskim akcentem, zwlaszcza jedna lektorka jest bardzo irytujaca.
A moze kurs Etutora powinien byc podzielony na American English i British English.

Skorzystalem z tej promocji -60% na kurs Etutor i Business English. Choc kurs Business English przerobilem juz kiedys, lubie sobie czasami blyskawicznie od swiezyc, to co kiedys sie uczylem.
piotr.grela
Ste - No ja osobiście skupiam się bardziej na American English ale również zapoznaje się z British English, więc wole żeby była wersja i taka i taka. Bardzo podoba mi się to, że w wielu przypadkach jest głośniczek do obu wersji językowych oraz to, że tam gdzie tłumaczenie jest inne to podpisane jest, który wariant jest używany w brytyjskim a który w amerykańskim. Także uważam za bardzo bardzo istotne, że możemy znaleźć przy słowach transkrypcje fonetyczne, to bardzo pomocne! - 5 lat temu
parseq - Dla mnie rozdział na BrE i AmE nie byłby właściwy. Wiem, że uczymy się BrE (bo polska szkoła, bo GB bliżej), ale czy np. od serialu albo wykładu z USA honorowo się odetniemy?
Niemcy mówią: Bahnsteig, Krankenhaus a Szwajcarzy: Perron, Spital. Jednak nikt nie myśli dzielić języka niemieckiego na krajowe, osobne wersje. To nasz umysł trzeba uelastyczniać!
- 5 lat temu
piotr.grela - Jezyk definiuje nas kim jesteśmy. Jezeli zaczalbym w Londynie mowic
po amerykansku to albo jestem rzeczywiście Amerykaninem albo jest cos ze moja glowa nie tak :-) Jezeli, ktos sie uczy dla samego siebie, nie zamierza nigdzie wyemigrowac to warto uczyc sie i angielskiego i amerykanskiego ale to jest sam jezyk ale z bardzo rozna wymowa.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Lightning - @Parseq - No właśnie rozróżnienie dużo by tu pomogło. Język angielski to nie tylko jego brytyjska wersja, i każdy powinien mieć wybór. Trudno jest ignorować wszechobecność amerykańskiego. To samo zresztą z niemieckim. Szwajcarski niemiecki to nie jest język niemiecki. To zupełnie odmienny język którego nikt poza Szwajcarami nie zrozumie. Także też warto kursy podzielić na różne wersje.

@Piotr-Grela: To ciekawe, bo z tego co ja wiem to są w UK osoby które nie są Amerykanami, a mówią na amerykańską modłę i nikt nie ma z tym problemu. Fakt, te wersje się różnią, ale nie na tyle, by ktoś się miał z tego śmiać. To bez sensu.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Ja też wolę brytyjski. Uważam że ikonki które, był wcześniej (niebieski - BrE i bordowy AmE) lepiej się sprawdzały. Myślę że etutor mógłby zrobić ukłon w stronę sympatków AmE, aby można był ustawić preferowaną wymowę, która będzie pierwsza.

Nie jestem informatykiem, ale Nie wydaje mi się to skomplikowane. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się myle ;)
Pipstaker7
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ciekawe jest to, ze w Rumunii chyba jako w jedynym panstwie Europejskim, nauczyciele uczyli wymowy amerykanskiej. Smieszni sa Chinczycy zaciagajacy po amerykansku w Londynie :-)
piotr.grela
Lightning - Ale co w tym śmiesznego? W krajach azjatyckich* wymowa amerykańska jest standardem w nauczaniu, i brytyjskiego na pewno tam nie uświadczysz.

* - Może niekoniecznie w Chinach, bo to w sumie zależy od szkoły/regionu, ale w Korei, Japonii czy na Tajwanie to na bank jest amerykański i nikt o brytyjskim tam nie myśli, bo i po co?
Nawet w Indiach już zaczynają się uczyć wersji amerykańskiej, a to w końcu była brytyjska kolonia.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I have only one dream, simply speak fluently on every topic in English , no matter if with American or English accent. I'll keep my fingers crossed for you.
A
aisak85

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jednak pewnie niektórzy mają inne cele i są tu aby osiągnąć poziom C1 albo C2. Myślę, że osiągnięcie takiego poziomu również łączy się z Niemieszaniem akcentów, co ułatwiają ikonik, jednak tak jak wspomniałem wcześniej, ustawienie preferowanej wymowy ułatwiło by to jeszcze bardziej.

Jednak i tak patrząc na tę stronkę, trudno wyjść z podziwu, jaka jest ona obszerna :D
Pipstaker7
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki