ZALOGUJ SIĘ

Poproszę więcej nagrań słów i zwrotów w brytyjskim angielskim.

7 lat temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Zauwazylem, ze wsrod slow i zwrotow, znikaja nagrania z acentem brytyjskim a pojawiaja sie z akcentem amerykanskim.
Byc moze Pan prezydent Tramp, ktoremu kibicuje i dobrze zycze zniesie Polakom wizy do USA ale ja poprosilbym tez o nagrania slow w brytyjskim angielskim.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Uważam iż powinny zostać nagrania z brytyjskim akcentem, a ewentualnie obok powinna być bordowa ikonka z nagraniem amerykańskim, jako dodatek.
Czy można się dowiedzieć w jaki akcent 'pójdzie' portal? I czy można odzyskać pieniądze za zakupiony abonament jeśli zostaną wycofane nagrania brytyjskie?????

Pozdrawiam, 4-letni użytkownik.
Pipstaker7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Uważam iż powinny zostać nagrania z brytyjskim akcentem, a ewentualnie obok powinna być bordowa ikonka z nagraniem amerykańskim, jako dodatek" - dlaczego akurat tak, a nie np. na odwrót?
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

- Bo jeśli lata temu portal się zdecydował na ten akcent (brytyjski) i pewna część społeczności jest tu głównie z tego powodu.
- Masa ludzi wyjechała do UK (2mln), a Ci co są w stanach w dużej większości smigają angielskim sprawnie.
- Na wiekszosciach uczelni, gdzie studiuje się filologie angielską jest nauczany RP (Received Pronunciation
- Znaczna większość nagrań do sluchania na egzaminach matura, rozszerzona matura, FCE, CAE jest w RP
Pipstaker7
piotr.grela - To jest powód dlaczego bardziej Etutor podoba mi się od Supermemo. Supermemo było zrobione pod amerykańską Polonię i dużo zwrotów jest amerykańskich.
Ja mieszkam we wschodnim Londynie, tutaj już zanika
klasyczny akcent Cockney ale ciągle jeszcze można go spotkać, przeważa Estuary English, który nie jest taki wyniosły jak RP. Koło mnie w dzielnicy Tower Hamlet, dominuje akcent Bangla English. W sumie w Wielkiej Brytani można spotkać prawie 20 głównych akcentów.
Ale mówiąc posługując się akcentem RP możemy być pewni, że zostaniemy wszędzie zrozumiani i zrozumiemy to co nadają w radiu i TV.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
abmmichal - Piotrze bardzo dobry komentarz. - 7 lat temu
Lightning - @Pipstaker7 - Powody naciągane.
@Piotr.Grela - Od kiedy to SuperMemo jest robione pod amerykański angielski? Wszelkie nagrania to BrE.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy użytkownicy,

nasz kurs opiera się na brytyjskim angielskim. Ze słownika Diki nie usuwamy brytyjskich nagrań, cały czas dodajemy nowe. Dodajemy także nagrania amerykańskie do haseł, w których wymowa amerykańska znacząco rożni się od brytyjskiej oraz do tych, które są używane głównie w amerykańskim angielskim.

Natomiast zdania przykładowe nagrywają wszyscy lektorzy, ponieważ zależy nam na różnorodności - z im większą ilością akcentów uczący się ma styczność, tym lepiej. Wyjątkiem tutaj będą oczywiście hasła, gdzie spójność transkrypcji z wymową jest ważna.

Pozdrawiam:)
milena.u

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Mileno z całym szacunkiem dla Pani i dla Etutora. Trochę pokrętne tłumaczenie. Macie lektora poslugujacego się amerykańskim angielskim to go wykorzystujecie. Z resztą zawsze lepszy taki niż żaden :-)
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja jednak uważam, że to nadal nie jest odpowiedź na zadane pytania i uzasadnione wątpliwości. Mnie osobiście nie interesuje różnorodność tekstów tylko szlifowanie konkretnego akcentu. Obecne rozwiązanie nie jest profesjonalne i ktoś kto decyduje się na kurs powinien mieć prawo wyboru. I o ile genialnym rozwiazaniem jest pokazywanie w słownictwie wersji BrE i Am, to fakt, że dialogi są mieszane a w większośći jednak Am, już jest poważnym niedopatrzeniem, jakże poważnego portalu.
?
Gość
kasia.szczep - Odpowiedzi udzieliliśmy w tym wątku: https://www.etutor.pl/forum/thread/825160-Kiedy_lektorzy_z_akcentem_brytyjskim.html#answer_99920 ("W słowniku większość nagrań jest w wersji brytyjskiej. Dla odróżnienia ikony głośniczków są w dwóch kolorach, po najechaniu wyświetla się informacja w jakiej wersji występuje nagranie. Czytanki w kursach są również nagrywane w obu wersjach językowych - albo w wersji brytyjskiej albo amerykańskiej.").

Pozdrawiamy!
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
SmallM - Obawiam się, że nie chodzi tutaj hasła w słowniku, ale np. o lekcje. W lekcjach jest misz-masz angielski. Byłoby to bardziej do przełknięcia, gdyby przy zdaniach było napisane, np. w nawiasie na końcu czy jest to BrE czy AmE. Uczycie ludzi języka od poziomu A1 i te osoby, które nie są mega zaawansowane czasem nie mają świadomości czy dane zdanie jest bardziej amerykańskie, czy brytyjskie, a później po jakimś czasie nauki dowiadują się, że ich angielski jest... po prostu ich. bo nie można go nazwać ani brytyjskim, ani amerykańskim. Ja osobiście tak mam, pokarało mnie skakanie po rożnych platformach, od ponad dwóch miesięcy siedzę codziennie na eTutorze, który tylko pogłębia ta moja ułomność. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Generalnie jakość nagrań jest bardzo ważna. ETutor się broni.
mówić jak native? trochę slogan. Global English I RP są ważne, gdy ktoś jest w Polsce.

ujednolicić swoją wymowę i chwytać wiele akcentów. to taki pośredni cel przed ideałem. W tym sensie cenne są uwagi p. Milena.
abmmichal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Lightning - Czym jest Global English? Peenie jakąś kosmiczną mieszanką ovu wariantów.
W procesie nauczania są tylko dwa standardy - GenAm oraz RP.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć, zrobiłam wątek na temat nauki języka i jego jednolitości, żebyście pomogli mi znaleźć odpowiednią drogę:
https://www.etutor.pl/forum/thread/827104-Angielski_brytyjski,_amerykanski_i_inne.html?unread

Na razie piszę tam sama ze sobą ;) ale weszłam w ten Wasz wątek, który na początku wydawało mi się, że będzie o czymś innym, a jednak nie. Dzięki Wam wiem, że moje zamerykanizowane fiszki były z super memo ;) i, że to nie tylko moje odczucie, że eTutor coraz bardziej miesza brytyjski z amerykańskim. Mniej by mi to przeszkadzało, gdyby chociaż było to wyraźnie napisane.

Skoro prawie ideałem jest "ujednolicić swoją wymowę i chwytać wiele akcentów", jak pisze abmmichal, to warto byłoby, gdyby chociaż zaznaczone było jaki to jest lektor.
Mi osobiście jednak coraz bardziej przeszkadza mieszanie tych dwóch języków (nie chcę przeklejać przykładów z mojego wątku, możecie je tam znaleźć). Podobała mi się idea, że brytyjski był językiem wiodącym, a AmE jako dodatek, dla dociekliwych. Natomiast teraz chwilami nie wiem co jest dodatkiem, a co wiodącym, bo nawet przy powtórkach słówek, które się uczę raz jako pierwsza i podstawowa jest mi podawana wersja BrE, a raz AmE. A przykłady zdań też są mixem, już nawet bez oznaczenia.

Co ciekawe, w nowych zmienionych i dodanych lekcjach na A1 jest to dużo bardziej widoczne niż w poprzedniej wersji. Więc z perspektywy osób, które chciałyby ujednolicić swój angielski idzie to w coraz gorszym kierunku.
S
SmallM
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
piotr.grela - Jeszcze większy cyrk zaczyna się robić, gdy pojedziemy do Londynu i staramy się mówić jak lokalni, bo młodzi mówią w jafaican lub Estuary, resztki mieszkańców Cockney w Cockney, w radiu słychać RP a moi sąsiedzi mówią po arabsku albo bangla. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki