ZALOGUJ SIĘ

Aktualizacja mechanizmu powtórek

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
W najbliższych dniach planujemy kolejne odświeżenie w serwisie. Tym razem zmiana obejmie mechanizm powtórek.

W zakładce Powtórki każdy z Was może samodzielnie ocenić stopień znajomości nowego słowa, zwrotu i umiejętność jego zastosowania - po zatwierdzeniu wpisanej odpowiedzi lub po jej sprawdzeniu (jeśli się jej nie udzieliło). W wersji desktopowej robi się to za pomocą czterech przycisków - "Nie pamiętam", "Kiepsko", "Dobrze" oraz "Świetnie", natomiast mobilna aplikacja ogranicza się do cyfrowej skali od 1 do 4.

W nowej odsłonie liczba przycisków zostanie zredukowana do trzech - "Źle", "Średnio", "Świetnie". Taki jednolity zapis będzie obowiązywał na wszystkich urządzeniach - zarówno w wersji komputerowej, jak i mobile.

Będzie prościej, bardziej przejrzyście i intuicyjnie. Koniec wahania czy opanowało się dane słowo dobrze, czy może jednak świetnie :).

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyczynią się do prostszej obsługi serwisu i szybko się z nimi oswoicie.
Kasia_el
Pracownik eTutor
parseq - Jeśli coś wiedziałem bez namysłu to było "Swietnie". Jeśli po chwili namysłu, to "Dobrze". Jak z błędem to "Kiepsko".
Jak mam po zmianie się dalej oceniać? Tego tu nie opisano...
Czy może eTutor przejmie na siebie pomiar czasu reakcji? To byłby ciekawy chwyt!
Czy zmiana była testowana na grupie ochotników, którzy się dopiero uczą (level poniżej B1) ?
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
Kasia_el - Aktualizacja liczby przycisków została zainspirowana analizą statystyk klikalności poszczególnych przycisków. Ocena "2" była klikana przez znikomą liczbę użytkowników. Ponadto, nowe rozwiązanie będzie, naszym zdaniem, prostsze i bardziej intuicyjne. - 5 lat temu
chasdiel - Jak ma być intuicyjne to warto, żeby kolory i treść przycisku również to odzwierciedlały,
Jakbym powiedział,że "średnio" Pani dziś wygląda to pomyślałaby Pani, ze Panią obrażam czy wyrażam w miarę pochlebne zdanie na Pani temat? ;) No offence.
Kolorystycznie też to się zgrywa raczej w blok "ŹLE, ŹLE, ==> SUPER" niż w "ŹLE- nie pamiętam nic, ŚREDNIO/DOBRZE- pamiętam w miarę, ŚWIETNIE - nie powtarzajcie mi tego wcześniej niż za pół roku, bo to dla mnie jak "to be" "
- 5 lat temu
roma789100 - nie wiem po co była ta zmiana, a poza tym ciągle się teraz mylę z przyciskami i to, co powinnam powtarzać jest kwalifikowane pozytywnie. Masakra. - 5 lat temu
Kasia_el - @chasdiel pomyślałabym, że nie wyglądam źle, ale jest kilka rzeczy, nad którymi powinnam popracować, aby wyglądać świetnie :) - 5 lat temu
aboroch - Klikam 1/2/3/4 do 7 lat i uważam, że to rozwiązanie było b. dobre, spójne i ... symetryczne. Mogli państwo przerobić algorytm "pod spodem" i dać klientom opcję wyboru: 3 czy 4 klawisze.

ps. dlaczego "-" można postawić raz na 15 min. ?
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 16

Ciekawe jak to wpłynie na algorytm.
Dla mnie dotychczasowy system był dobry:
4 - pamiętam słowo poprawnie natychmiast
3 - pamiętam słowo poprawnie po chwili zastanowienia się
2 - pamiętam słowo, ale robię błąd w pisowni
1 - ni w ząb nie pamiętam

Wychodzi na to, że znowu będę musiał wypracować nowy system ....

I znowu się zastanawiam czemu mają służyć zmiany wprowadzane dla samych zmian, a nie są uwzględniane pojawiające się co jakiś czas postulaty użytkowników ...
darkobo
Shay - Ja wciąż czekam na możliwość odsłuchania plików mp3 z danego materiału, dostępnych w jednym miejscu:-)
A kto się nie rozwija, ten się cofa;-)
- 5 lat temu
Barbara.m - Ja dotychczas oceniałam podobnie: 4 - pamiętam i wymawiam słowo poprawnie natychmiast
3 - pamiętam słowo poprawnie i poprawnie je wymawiam ale po chwili zastanowienia
2 - pamiętam słowo, poprawnie je piszę, ale robię błąd w wymowie
1 - ni w ząb nie pamiętam

Też się zastanawiam jak to przenieść na nowe oceny. Ale przede wszystkim - która ocena "zalicza" słowo a która nie.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czyli co? Jak? Która odpowiedź zalicza, a która nie? Dotychczas dwie zaliczały, a dwie nie zaliczały, co wpływało na częstotliwość pojawiania się elementu w kolejnych powtórkach. Szczerze powiedziawszy odechciewa mi się już wykupywanie kursu na kolejny okres. Od dwóch lat zmiany czysto kosmetyczne i ciągle tylko na gorsze :-( :-(
T
tlstar
Kasia_el - Przyciski "Świetnie" i "Średnio" zaliczają słowo, natomiast przycisk "Źle" nie zalicza go. Częstotliwość wpadania do powtórek słów oznaczonych jako „Świetnie” będzie taka sama, jak do tej pory – będą się pojawiać sporadycznie. Słowa, przy których została wybrana opcja „Średnio” będą natomiast pojawiać się w powtórkach nieco częściej niż te świetnie opanowane. Przycisk „Źle” nie zalicza słowa i powoduje, że pojawia się ono ponownie w zestawie powtórkowym, czyli liczba powtórek z danego dnia się nie zmniejsza. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A które odpowiedzi będą zaliczały słówko? Tylko świetnie czy też średnio?
B
Barbara.m
Kasia_el - Obie odpowiedzi będą zaliczały słówka. Te oznaczone przyciskiem "Świetnie" będą pojawiać się w powtórkach sporadycznie, oznaczone jako "Średnio" - nieco częściej, aby je lepiej zapamiętać, "Źle" - ponownie wskakują do zestawu na dany dzień. - 5 lat temu
Barbara.m - Dziękuję za odpowiedź :-) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To dla mnie nie będzie dobra zmiana!!
Skąd pomysł, że jest to potrzebne?
Do tej pory pracowałem jak użytkownik darkobo i czułem w tym faktyczny sens.
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja myślę, że to jedynie kwestia przyzwyczajenia.
Z praktycznego punktu widzenia to poziom 1 i 2, czyli:
2 - pamiętam słowo, ale robię błąd w pisowni
1 - ni w ząb nie pamiętam

Oznaczał, że się danego słówka nie umie i nie było ono zaliczane. Czy jeśli to uśrednimy do jednego "Źle" naprawdę coś stracimy?

Idąc dalej - poziom 3:
3 - pamiętam słowo poprawnie po chwili zastanowienia się

Oznaczał, ze słówko umiemy, jego odpowiednikiem wydaje się być więc "średnio". I teraz to słowo algorytm mógłby (i pewnie to robi) częściej umieszczać w powtórkach na przyszłość, nie tak często jak te, które oceniliśmy na "źle" ale jednak częściej niż te, które oceniliśmy na "świetnie"

I na końcu poziom 4:
4 - pamiętam słowo poprawnie natychmiast

Jak dla mnie jego odpowiednikiem jest "Świetnie" i to słówko będzie się pojawiało w przyszłych powtórkach najrzadziej.


Podsumowując - uśrednieniu zostaje poddany jedynie poziom 1 i 2. Podejrzewam, że mało kto widzi różnicę w częstotliwości pojawiania się słówek ocenionych na 1 oraz na 2 w przyszłych powtórkach ;-)
Diversis
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
Barbara.m - Pewnie, że to kwestia przyzwyczajenia. Dlatego dla mnie ta zmiana jest bez znaczenia. Dotychczas stosowałam jeden mechanizm - teraz zastosuję inny. Jedyne co mnie interesuje - to odpowiedź pracownika eTutor - które odpowiedzi zaliczają a które nie. Można się tego domyślać ale po co skoro można otrzymać jednoznaczną odpowiedź ;-) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przecież pracownik eTutor już na samym początku to wyjaśnił (cytuję):
"Koniec wahania czy opanowało się dane słowo dobrze, czy może jednak świetnie."

Z tego zdania wynika, że ocena zaliczająca będzie jedna, bo dotychczasowe "dobrze" i "świetnie" zostaną połączone, abyśmy się już nie wahali.

Dla mnie jest to zmiana w niedobrym miejscu i kierunku.
parseq
Barbara.m - Może tak a może nie. Jeśli ocena zaliczająca byłaby jedna to oznaczałoby to, że średnio nie zalicza słówka i tym samym określenie "kiepsko" zmieniło się po prostu na "średnio" - a jaka to różnica? Obecne "dobrze" przenosiło powtórki bliżej niż "świetnie". To właśnie pomiędzy "nie pamiętam" a "kiepsko" była niewielka różnica bo tak czy inaczej słówko trzeba było powtórzyć tego samego dnia i powracało ono kolejnego dnia. Dla mnie sensowniejsze byłoby połączenie w jedno negatywnych (niezaliczających) odpowiedzi a pozostawienie dwóch zaliczających, różnicujących czas do kolejnej powtórki (np. aby "średnio" sprawiało, że słówko powróci za kilka dni). - 5 lat temu
parseq - Zgadzam się. Albo dwie oceny zaliczające, różnicujące potrzebną częstotliwość powtórek, albo nic nie zmieniać w obecnym systemie. Nie wiemy jako użytkownicy w jaki sposób algorytm powtórek korzystał z informacji "Nie pamiętam" i "Kiepsko". Mam nadzieję, że nie traktował ich równorzędnie. - 5 lat temu
piotrek0515 - W tej kwestii już spieszymy z wyjaśnieniem - z trzech ocen, które pozostaną po odświeżeniu, dwie będą odpowiedź zaliczać, a tylko jedna spowoduje niezaliczenie danego elementu. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie zupełnie wystarczą dwie oceny. "Dobrze" i "Źle". I tak się nie zastanawiam nad oceną, tylko zatwierdzam ocenę wystawioną przez system. Moim zdaniem ocena pośrednia jest zbędna.

Pozdrawiam.
?
Gość
Ste - Myślę, że Twoja propozycja jest z sensem, bo albo się coś zna albo nie ;) Ale również pośrednia opcja, gdzie znamy słowo, ale robimy błąd czy to w wymowie czy pisowni i chcemy zwrócić na to słowo większą uwagę, (ale znowu nie taką dużą jak przy słowie, którego nie pamiętamy), jest wtedy potrzebna. Koniec końców myślę, że zmiana która będzie wprowadzona będzie na lepsze. - 5 lat temu
parseq - Jak się ma dużo słówek w Powtórkach, to możliwość zredukowania częstotliwości powtarzania elementów świetnie opanowanych jest niezmiernie cenna. Jeśli przypominam sobie coś, ale dopiero po 4-5 sekundach, to nie ma sensu powtarzać tego elementu tego samego dnia, bo na poziom "świetnie" to zapewne wejdziemy, ale tylko z krótkotrwałym efektem. Słówka opanowane tylko na "dobrze" powinny być powtarzane jeszcze kilka razy, wyraźnie częściej niż te z kategorii "świetnie". Wynika z tego potrzeba rozróżnienia przynajmniej trójstopniowego: "nie umiem / umiem / umiem świetnie, tj. spytaj za miesiąc" - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po wciśnięciu w powtórkach 2x podpowiedzi "Podpowiedz literę" (czyli pokażą nam się dwie litery podpowiedzi) i wciśnięciu Enter lub "sprawdź odpowiedź" nie możemy wywołać przycisków oceniania. Enter powoduje zejście do następnej linijki.
Mam nadzieję że jasno to wyjaśniłem.
J
Jamz
piotrek0515 - Dziękujemy za zgłoszenie usterki. Nie jest ona jednak związana z ostatnimi zmianami w module powtórek. Nasi programiści wiedzą już o problemie i postaramy się wprowadzić poprawkę najszybciej jak to możliwe. Za niedogodność przepraszamy. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uważam, że wprowadzanie takich zmian nie jest dobre. Nie wnosi nic dobrego. To, że jacyś pracownicy muszą się wykazać, że coś robią przekłada się tylko na frustrację użytkowników. Drogi E-tutorze ludzie tu uczęszczający mają uczyć się słówek a nie uczyć się interfejsu po zmianach które tylko dezorganizują wypracowane już przez użytkowników przyzwyczajenia. Pozdrawiam i proszę o mniej sztuki dla sztuki.
J
Justine79
parseq - Uzasadnieniem zmiany była statystycznie mała popularność przycisku "Kiepsko" (ocena 2).
Też nie rozumiem dlaczego ten przycisk tak przeszkadzał, że trzeba go było zabrać.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lepiej by było umożliwić dodawanie notatek przy angielskim tłumaczeniu w powtórkach, niż się bawić w jakieś przyciski. Bardzo tego brakuje, zwłaszcza, że bardzo dużo zwrotów (nawet tych, które eturor sam podsuwa do dodania do powtórek podczas lekcji, nie tylko tych, które sobie można samemu wyszukać w słowniku) nie ma ŻADNYCH przykładów użycia, co uważam, za wybaczcie, skandaliczne.
W taki sposób mamy jakiś oderwany od rzeczywistości zwrot, a przykłady jego użycia trzeba sobie samemu znaleźć w innym słowniku i dodać w formie notatki do zwrotu na etutorze. I tu się pojawia problem - notatkę można dodać tylko w polskiej części zwrotu, zaś w angielskiej już nie. Co jest bez sensu, bo jeśli przykład jest po angielsku, a dodaje się go przy polskim słówku, to jest to zbyt duża podpowiedź i taka powtórka mija się z celem.
Druga rzecz - zamiast odejmować lub dodawać jakieś przyciski, kompletnie bez sensu, lepiej byłoby zainwestować ten czas w dodanie możliwoście w powtórkach ćwiczenia z angielskiego na polski, a nie tylko z polskiego na angielski. Tak żeby można było sobie to automatycznie przełączać i robić albo cały cykl raz tak, raz tak, albo cały cykl w dwóch wersjach, po zrobieniu po polsku-angielsku, lecieć z tymi samymi słówkami po ang-pol. Naprawdę nie rozumiem dlaczego nie ma takiej opcji. (tak wiem, że można sobie niektóre slówka tak powtarzać w grach językowych, czy gdzieś tam, ale nie w tym rzecz)
vaka
Shay - Mnie również przydałaby się opcja "odwrotnego"tłumaczenia z angielskiego na polski. Muszę używać innych programów do tego. Poza tym, ta zmiana w ocenianiu powtórek ani mi nie ułatwiła,ani nie utrudniła życia. - 5 lat temu
piotrek0515 - Opcję odwrotnego tłumaczenia (z angielskiego na polski) można znaleźć na naszej stronie w sekcji o nazwie "Powtórki specjalne" - https://www.etutor.pl/special-repetitions

Moduł ten umożliwia użytkownikom tworzenie własnych zestawów słówek na podstawie list znajdujących się w zakładce "Twoje słówka" i pozwala na całkowitą kontrolę nad przerabianymi elementami. Możemy wybrać ich liczbę, czas powtarzania i ilość cykli.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: https://www.etutor.pl/help/special-repetitions
- 5 lat temu
vaka - @piotrek0515 Tak, zdaje sobie z tego sprawę, co zresztą przecież napisałam powyżej.
I tak jak napisałam - nie o to chodzi. Nie o to by sobie samemu tworzyć jakieś listy i elementy specjalne, tylko by taka opcja była dostępna dla wszystkich powtórek w trakcie ich codziennego robienia. W przeciwnym razie wkrada się automatyzm i nuda. Ja dodatkowo zauważyłam, że jak widzę potem jakieś słówko po angielsku, którego uczyłam się tylko metodą polski-angielski, to mam problem z przypomnieniem sobie jego znaczenia. Zatem niejako tylko 1 jedna forma uczenia się jest szkodliwa.
- 5 lat temu
kotagus - Vaka, absolutnie się z Tobą zgadzam. Działam jak pies Pawłowa, widzę dane słowo i je tłumaczę, ale nie po znaczeniu, tylko po tym jak mi mózg zapamiętał dany wyraz niejako wizualnie. Potem mam w książce czy gdzieś tam to słowo i wiem, że je znam (widziałam, tłumaczyłam) ale co ono znaczy - czarna dziura. Gdyby był jakiś przycisk zmieniający wedle życzenia czy dziś chcesz swoją partię słówek z ang. na polski czy odwrotnie. Ach, byłoby idealnie... Ale wiem też, że baza musiałaby być potężna, bo przecież często nie jest to 1 do 1. Możesz znaleźć inne tłumaczenie i system musiałby to uwzględniać... - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szczerze mowiac zmiany w Etutorze sa malo korzystne i nie wplywaja na poprawe nauki, czasami bardziej irytuja. Bardzo sie ciesze z tego, ze rozwija sie slownik diki.pl i rozszerzone zostaly poziomy od A1 do B2. Szkoda, ze nie jest dostepna pierwsza wersja aplikacji Etutor, ta dzialajaca offline.
Po co mi aplikacja ktora dziala wolniej od powtorek w przegladarce...
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I jeszcze jedno. już zauważyłem, że robiąc powtórki, kilkakrotnie pomimo, że źle napisałem wyraz, odruchowo wcisnąłem klawisz "2" (pracuję z etutorem głównie i niemal wyłącznie na komputerze). Cóż, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, a w tym przypadku system zapewne potraktował to, wbrew moim intencjom, jako odpowiedź poprawną. No i cały algorytm powtarzania bierze w łeb. Niestety, zostało mi jeszcze ponad pół roku abonamentu, ale gdybym miał go odnawiać teraz, to z pewnością bardzo poważnie bym się nad tym zastanowił. Trochę co prawda szkoda paru tysięcy słów i zwrotów w powtórkach oraz kilkuset dni nauki pod rząd, ale naprawdę zaczynam mieć już dość tych "udoskonaleń". O ile poprzednie były co najwyżej denerwujące, to ta niestety już zakłóca sam proces nauki.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zanim zmiana jeszcze została wprowadzona już niektórzy ją przekreślili i z góry założyli, że jest ona na gorsze.. Rozumiem, że człowiek się przyzwyczaja do czegoś i zmiany go denerwują, ale może warto najpierw dać czemuś szansę? Też miałam wypracowany system z poprzednim ocenianiem a teraz mam nowy i nie widzę tu jakiegoś wielkiego problemu. Myślę nawet, że ten system oceniania jest na plus po porównaniu obu. 3-umiesz coś; 2-długo się zastanawiasz nad lub zrobiłeś literówkę 1-nie umiesz, nie pamiętasz - no i nie sądzę żeby była tu niezbędna ta 4 ocena. Zgadzam się natomiast z tym, że bardziej wartościowe dla nas użytkowników są zmiany i rozwój zawartości kursu a nie jego wygląd.
S
Ste
darkobo - Korzystasz ze smartfona (tebletu) czy komputera z klawiaturą? Ja co rusz klikam w dwójkę, choć nie pamiętam dobrze pisowni i bardzo się staram, ale jeśli przez kilka lat 2 była "słabo" - i nie zaliczała, to trudno jest się przestawić. I wkurza mnie, że zalicza mi niepoprawną odpowiedź, choć tego nie chcę. No chyba, że autorom chodzi o to, by wszyscy się przesiedli na smartfony - tam faktycznie to nie problem. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Korzystam i z jednego i z drugiego, ale wolę jednak kompa ;). To prawda, przyzwyczajenia robią swoje, trzeba teraz wolniej i uważniej robić powtórki. Też mi się zdarzało kliknąć nie ten przycisk co potrzeba zarówno w poprzednim systemie oceniania jak i w tym. Na pewno się przyzwyczaisz , trochę więcej optymizmu ;)
S
Ste
parseq - Likwidacja jednej z ocen w powtórkach jest rzeczą dyskusyjną. Wcześniej używałem czterech ocen, teraz jadę na trzech.

A zmiana przyporządkowania klawiszy do funkcji to zupełnie inna sprawa, tak się poprostu nie robi(!!) bez twardych argumentów natury technicznej. To jest jakby przenieść dźwignię kierunkowskazów na prawą stronę kierownicy, bo większość ludzi jest praworęczna a kierunkowskazy używa się częściej niż wycieraczki. Do tego też się możnaby przyzwyczaić, tylko po co ponieść tego koszty?
- 5 lat temu
Diversis - Tak mi się skojarzyło z tą metaforą do kierunkowskazów.
Samochody grupy volkswagen (m.in. audi, skoda, seat) mają włącznik świateł jako jako osobne pokrętło, podczas gdy cała reszta - jako przełącznik przy kierownicy. Podobnie większość samochodów ma stacyjkę po prawej stronie, tymczasem Porsche - po lewej... oczywiście pewnie nikt nie porwie się na to aby zamienić miejscami pedału gazu z pedałem hamulca, ale te przykłady pokazują, że nie wszędzie jest "tak się po prostu nie robi" ;-)
- 5 lat temu
Diversis - Może w dłuższej perspektywie ta zmiana 4 przycisków na 3 okaże się klapą, a może jednak sukcesem. Dążenie do perfekcji wymaga prób. Dajmy jej szansę, dajmy tez sobie chociaż miesiąc na testy nim wystawimy ocenę.
Z pewnością nie jest to zmiana typu "pedał hamulca w miejsce pedału gazu i vice versa" ;-)
- 5 lat temu
Ste - Ja już się przyzwyczaiłam do zmian :) a nawet zapomniałam, że były ;) - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po kilku dniach robienia powtórek według nowego systemu dochodzę do wniosku, że w takim układzie stopień opanowania "Średnio" jest zbędny. Chyba należałby pójść krok dalej i pozostawić jedynie "Źle" i "Dobrze". Wtedy mielibyśmy zwyczajne fiszki i już. I w ogóle nie byłoby "wahania czy opanowało się dane słowo dobrze, czy może jednak świetnie". Byłoby jeszcze "prościej, bardziej przejrzyście i intuicyjnie".
darkobo
Barbara.m - A moim zdaniem są jednak potrzebne trzy oceny. Można znać coś świetnie (bez zastanowienia, niemal myśląc o czymś innym umieć poprawnie podać tłumaczenie) albo "zaliczyć" odpowiedź zastanawiając się nad nią jednak. Takie rozróżnienie jest niezmiernie ważne bo słówka świetnie opanowane powinny trafiać daleko w przyszłość a te "zaliczone" być powtarzane dość często tak aby je utrwalić. - 5 lat temu
tlstar - ~darkobo! chciałem wyminusować, ale wyczuwam ironię w Twoim komentarzu :-) - 5 lat temu
darkobo - @tlstar :D - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hmm. Czyli tak naprawdę wyrzucono przycisk "kiepsko".
A "źle" równa się teraz "nie pamiętam". Ok, bo właściwie źle i kiepsko są blisko, znaczą właściwie tyle że nie pamiętam :)
Natomiast największe zamieszanie wprowadza to że zamieniono nazwę przycisku "dobrze" na "średnio" a chyba nic się nie zmieniło i ma tą samą funkcjonalność. Bo jeżeli dobrze zrozumiałem to działa to tak że mogło by być; "nie pamiętam" "dobrze" "świetnie" . Moim zdaniem byłoby to bardziej czytelne. Ale wszystko kwestia przyzwyczajenia :)
P
Ptasiek
parseq - Przy okazji zabrania przycisku "kiepsko" zmieniło się znaczenie klawiszy z cyferkami służącymi do samooceny. To ma już spore znaczenie dla użytkowników sprzętu z fizyczną klawiaturą!! - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki