ZALOGUJ SIĘ

Podpowiedz literę i inne usprawnienia - wersja mobilna

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Czy byłaby możliwość ustawienia przycisk "Podpowiedz litęrę", aby można było go przytrzymać (tak, jak na klawiaturze fizycznej), aby podpowiadał kolejne litery? Na smartfonie podpowiadanie to porażka. Często mam do czynienia z taką sytuacją, że mam zdanie, które znam, ale mam wątpliwości co do tłumaczenia danego słowa (bo np. mam tu 5 możliwości na powiedzenie tego). Dane słowo zaczyna się dajmy na to od 50 znaku, więc klikanie 50 razy w przycisk nie ma najmniejszego sensu, a dłuższe przytrzymanie wywołuje tryb zaznaczania lub wysuwa ekran klawiatury.
Jeśli ktoś ma jakiś patent jak się to obejść to byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Korzystając też z okazji chciałbym wymienić jeszcze rzeczy, które również zniechęcają z korzystania z wersji mobilnej:

- brak możliwości kliknięcia w dane słowo, żeby przeniosło nas do słownika (tak, jak w wersji stacjonarnej),
- brak możliwości przechodzenia do kolejnej linii w notatkach (tak, jak na komputerze działa SHIFT + ENTER) - bez tego tworzenie notatek (zwłaszcza tych bardziej szczegółowych) jest cokolwiek utrudnione, bo nie po to jest tyle miejsca, żeby wszystko pisać w jednej linii; Enter zawsze wizualnie pozwala się szybciej odnaleźć i rozdzielić treści
- czasem nie działa też przycisk sprawdzania "Informacje o elemencie w powtórkach". Tu na marginesie fajnie by było też mieć informację o ostatniej ocenie i ilości potwórzeń na wierzchu, żeby lepiej dopasować sobie czy chcemy, żeby dany element pojawił się wcześniej lub później bez będnego klikania
C
chasdiel
parseq - Faktycznie. "Informacje o elemencie w powtórkach" (data dodania, bez godziny!!; ilość powtórek, kilka ostatnich ocen w kompaktowej formie kolorowych kropek) mogłoby być podawane w górnej części ekranu, obok przycisku z trzema kropkami.
Wszystko to jeśli ekran jest w stanie to pomieścić (tablet, desktop).

A przycisk "informacje o elemencie w powtórkach" u mnie też nie zawsze działa! (tablet, Android, Chrom)
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Dodam jeszcze stwierdzone przeze mnie niedogodności przy korzystaniu z tabletu (Android, przeglądarka Chrom):

1. Przy powtarzaniu słówek rozpoczęcie wprowadzania znaków powoduje utratę widoczności polskiej wersji elementu, ponieważ na dolną część ekranu wysuwa się wirtualna klawiatura. Dzieje się tak w ekranowej orientacji landscape. Czy można w wersji landscape prosić o umieszczenie polskiego hasła po lewej stronie a obszaru do wprowadzania angielskiej wersji po prawej stronie ektranu?
Ekranowa orientacja portret nie wymaga zmiany(!), jest tylko nieco gorsza od landscape, ponieważ przyciski ekranowej klawiatury są mniejsze!

2. Po wprowadzeniu angielskiej wersji hasła pola przycisków "Źle / Średnio / Świetnie" często zasłaniają przykłady zdaniowe do hasła. Stało się tak akurat przed chwilą dla elementu "okłamywać, oszukiwać" = "deceive" wprowadzonego z diki.pl.
Uzupełnienie: Dla elementu "wąż (ogrodowy, strażacki)" = "hose" wprowadzonego z poziomu lekcji eTutor też nie widać części przykładu, bo jest pod przyciskami.
parseq
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki