ZALOGUJ SIĘ

🟠[Wątek eTutora] 🔁 Powtórki w nowej odsłonie

zmodyfikowany: 10 miesięcy temu
Po niedawnym odświeżeniu Profilu użytkownika i celów nauki przyszła pora na moduł Powtórek. Chcemy, aby był intuicyjny, czytelny i pomocny na Waszej drodze do świetnej znajomości języka. Liczymy, że ta metamorfoza sprawi, że z łatwością zlokalizujecie narzędzia i funkcjonalności służące utrwalaniu nieznanych Wam dotychczas słów i zwrotów.


Jakie dokładnie zmiany zaszły w module Powtórek?

🧭 Nowa nawigacja

▪️ Największą nowością jest zmiana sposobu wyświetlania przycisków powtórkowych, czyli “Podpowiedź” i “Sprawdzam”, które widzicie zanim zrealizujecie daną powtórkę oraz “Źle”, “Średnio” i “Świetnie”, gdy już oceniacie, na jakim poziomie ją wykonaliście. Obecnie zarówno w wersji desktopowej, jak i w mobile, wspomniane przyciski są na stałe przypięte na dole ekranu. W aplikacji mobilnej w trakcie wpisywania przez Was odpowiedzi przyciski wyświetlają się ponad wysuniętą klawiaturą.

▪️ Uprościliśmy również menu “Więcej”, czyli 3 pionowe kropki widoczne po prawej stronie nad danym elementem w powtórkach. Od dziś po rozwinięciu menu możecie skorzystać z 4 opcji:
🔸Ustawienia powtórek (o nich więcej piszemy poniżej),
🔸Elementy w powtórkach,
🔸narzędzie “Zgłoś sugestię",
🔸zakładka “Pomoc".

▪️ Po lewej stronie w widoku powtórek dodaliśmy również “krzyżyk”, którym od teraz możecie zamknąć daną sekcję powtórek. Pozwoli Wam on powrócić do poprzedniej strony, na której znajdowaliście się przed przystąpieniem do sesji powtórkowej.

▪️ Z widoku pojedynczej powtórki zniknęła ikonka ℹ️ ze szczegółowymi informacjami o elemencie. Treści te znajdziecie teraz na liście elementów dodanych do powtórek w zakładce “Elementy w powtórkach” (https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all ) dostępnej w menu “Więcej”.



⚙️ Ustawienia powtórek zebrane w jednym miejscu

▪️ W związku z uproszczeniem menu “Więcej” w module powtórek zmienił się również sposób dotarcia do “Ustawienia powtórek”. Przejdziesz do nich ścieżką:
Menu 🍔> Ustawienia konta > segment Nauka i postępy > Ustawienia powtórek.
Możecie dostosowywać do swoich potrzeb wszelkie opcje, nie wychodząc poza ten jeden widok.

Zebraliśmy tu dotychczasowe narzędzia służące do modyfikacji list powtórkowych:
🔸Częstotliwość (https://www.etutor.pl/repetitions/frequency) ,
🔸Filtrowanie i cykle (https://www.etutor.pl/repetitions/filter ),
🔸Kalendarz (https://www.etutor.pl/repetitions/repetitions-calendar ),
🔸Rozkładanie zaległych (https://www.etutor.pl/repetitions/repetitions-plan) .


📒 Więcej informacji o zmianach znajdziecie na naszym blogu: https://www.etutor.pl/blog/527/Powtorki_w_nowej_odslonie.html
W tym wątku przedstawiliśmy jedynie najistotniejsze fakty.


Mamy nadzieję, że korzystanie z powtórek stanie się dla Was prostsze i przyjemniejsze, a przez to zwiększycie swoje szansę na zapamiętanie ważnych dla Was słów i zwrotów!

Pamiętajcie, że jesteśmy tu dla Was! 🧡 Jeśli potrzebujecie naszego wsparcia w obliczu nowej odsłony modułu Powtórek, śmiało piszcie na adres ✉️ [...]@etutor.pl.
kamila.zet
Pracownik eTutor
Marg-g - Przyznam, że ta wielka ramka z kilkoma wyrazami wycentrowanymi na środku mnie rozwaliła. Większej się nie dało? Definicja i przykłady dla danego słowa przestały się mieścić i trzeba przewijać. W słowniku pozycje dodane były oznaczone czerwoną ikonką, teraz szarą, której prawie nie widać. Coraz bardziej mam dość. Tyle lat funkcjonowało wszystko fajnie, może nie idealnie, ale przynajmniej nie wkurzało. A najbardziej wkurza stawianie przed faktem dokonanym z podtekstem "to dla waszego dobra, cieszcie się, bo żadnych zmian nie przewidujemy". - 11 miesięcy temu
Anna.Golianek - Szara ikonka w słowniku wg geniuszy z etutora oznacza, że element jest w powtórkach. Problem w tym, że prawie wszędzie oznacza opcję nieaktywną. Klikam ją, żeby dodać do powtórek, a tu zonk. Zielony kolor dla mnie oznacza, że element jest aktywny i działa. Jestem klasycznym wzrokowcem, dla mnie te ciągłe zmiany to porażka i spowolnienie nauki. Jeszcze dwa dni temu lubiłam i polecałam platformę. Po tym pokazie braku szacunku dla klientów - nikomu jej nie polecę. Jeśli Waszym programistom tak się nudzi, to niech teraz to odkręcą. Tekst, że zmiany są globalne i na stałe, tylko mi podniósł ciśnienie. - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
Hamilton - Moja reakcja, gdy siadam do powtórek w nowej odsłonie:

https://youtu.be/m5WxHX5BCAw

;)
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
Anytsyrk - 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍 - 11 miesięcy temu
Aneve - Szara ikonka w słowniku to katastrofa, muszę się bardzo pilnować żeby niechcący nie usunąć elementu z powtórek(a dodaję ich sporo). Do tego niektóre nowe słowa notuję dodatkowo w zeszycie i zauważyłam, że notuję te, które już zanotowałam właśnie przez to, że myślałam, że są nowe... Zielone i czerwone znaczniki były proste i intuicyjne. Szary jest słabo widoczny i mylący. W efekcie nauka stała się męcząca i mniej efektywna.
Wiem, że można się przyzwyczaić do wielu rzeczy. Resztę zmian póki co obserwuję, ale ta jedna zmiana dla mnie - wzrokowca to rzecz nie do przeskoczenia.
- 11 miesięcy temu
lechatgris - Ja też chcę powrotu czerwonych ikonek w słowniku; szary znacznik nie jest intuicyjny i można przypadkowo usunąć słówko z powtórek, gdy chcemy je dodać.

I także wolałam poprzednie, łatwiejsze, "wejście" do filtrowania i rozkładania powtórek.

Ale przede wszystkich te znaczniki (w słowniku i powtórkach). Proszę przywrócić kolor czerwony.
- 11 miesięcy temu
lechatgris - A jeśli programistom się nudzi i stąd te ciągłe zmiany (jak pisała pani Anna), to ja z niecierpliwością czekam na apkę ze słownikiem francuskim. :) - 11 miesięcy temu
Lacid - witam,czemu na stałe to zostało wprowadzone?, nie można ustawić opcji do wyboru? jeżeli ktoś wolał stara wersję powtórek to przy niej zostaje, jak ktoś nowa wybiera nowa. Ja w tej chwili mam ponad 200 zaległych powtórek bo nowa maska mnie nie zachęca,wydłuża czas moich powtórek które robie w drodze do pracy, jak nie pamiętam słowa I potrzebuje 1 lub 2 litery podpowiedzi to muszę ciągle cofać aby pojawił się kafelek z podpowiedzia a uczę się na aplikacji w telefonie i juz mnie to irytuje. Proszę się zastanowić nad możliwością wyboru maski, bo w obecnej chwili nie wiem kiedy nadrobię powtórki bo po 5 juz mam dość j nauka u was nie jest dla mnie efektywna. - 10 miesięcy temu
Anna.Golianek - Po dwóch tygodniach podtrzymuję opinię - niepotrzebna rewolucja, która nic nie poprawiła, a znacznie pogorszyła jakość nauki. Sposób wprowadzenia zmian był, w mojej opinii, wyjątkowo nieelegancki. - 10 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 20

Czy jest możliwość przywrócenia ikony ℹ️ ze szczegółowymi informacjami o elemencie przywrócenia które mi osobiście pomagało od razu sprawdzić jak dane słówko przyswoiłem.
pawel07
kamila.zet - Pawel07, zmiany wprowadziliśmy globalnie i na stałe na całej platformie. Tak jak pisałam już wyżej - informacje, które kryły się pod tą ikoną są nadal dostępne, ale za pośrednictwem zakładki Elementy w powtórkach: https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all - 11 miesięcy temu
Dori13 - W tej chwili te informacje nie spełniają swojej funkcji. Gdy po przerobieniu / powtórzeniu słówka wchodzimy w "elementy w powtókach" nie widać, kiedy ostatni raz słówko było powtarzane. Widoczna jest data dodania, aktualna data (bo właśnie pojawiło nam się w powtórkach) oraz data kolejnej powtórki. Te informacje nie są mi do niczego potrzebne. Chciałabym wiedzieć, czy dobrze odpowiedziłam, ponieważ słówko ostatni raz było przerabiane tydzień temu, czy może miesiąc temu i rzezywiście już je sobie utrwaliłam. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie dobre zmiany. Wystarczy pamiętać, że omawiane funkcje są w dziale USTAWIENIA lub SŁÓWKA.
Marcin48
adrianna.wu - @Marcin48, cieszymy się , że podmuch wiosennych zmian spodobał Ci się. Dokładnie pomocne funkcje powtórkowe są w jednym miejscu , Menu > Ustawienia konta > sekcja Nauka i postępy > Ustawienia powtórek :) Zatem nie trzeba szukać kalendarza w statystykach, a zmiany częstotliwości w ustawianych nauki. - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy tylko ja mam powtórki na szarym tle? Odpowiedzi są po staremu na białym tle ale górna część zlewa mi się na szaro. Jak wrócić do poprzedniego wyglądu? Na to się nie da patrzeć aż oczy bolą!
drHouse
adrianna.wu - Jak wspominała @kamila.zet, zmiany są wdrożone na stałe. Być może w tej kwestii pomocna będzie zmiana widoku na tryb nocny, opcja ta dostępna jest po rozwinięciu Menu (trzy paski w górnym rogu). - 11 miesięcy temu
drHouse - Zmiana na nocny nic nie daje jest za czarno. Nie chcę cudów na kiju tylko możliwości powtórek tak jak to robiłam przez ostatnie 10 lat. Teraz zamiast przyjemności i motywacji mam ochotę wyrzucić etutor w 'cholerę'. Dlaczego nie dajecie możliwości wyboru?🤬 Wasi programiści się nudzą? Szare tło zlewa się i utrudnia naukę. Nie chcę żadnych nocnych trybów i szarych nowości tylko dosłownie 'czarno na białym' tak jak było. Reszta jak chce to może się uczyć na tle różowych jednorożców. I don't care... - 11 miesięcy temu
Anna.Golianek - Też pomyślałam o rezygnacji. Mam dość zmian dla zmian i decydowania za mnie, co mi się podoba, a co nie. Na monitorze o dużej rozdzielczości okno powtórek wygląda kretyńsko i wymaga czasem machania myszą i gałkami ocznymi albo zmiany skali. Mam wrażenie, że powinnam korzystać z apki, bo tak woleliby "projektanci". I jeszcze jedno - sądząc po zniekształconych obrazkach, nikt tych zmian porządnie nie testuje. - 11 miesięcy temu
Hamilton - Mam tak samo - nowy wygląd zniechęca do powtórek i do eTutora. Można się mylić, rzecz ludzka, ale zbrodnią jest tkwić w błędzie. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podoba mi się wprowadzone już wcześniej "wyciągnięcie" ikony notatki przy powtórkach na główną kartę powtórki. Szybciej można się dostać do notatki. To jest dobra zmiana.

Ale bardzo mi się nie podoba przeniesienie "filtrowania i cykli" do ustawień powtórek. Filtrowania/cykle bardzo łatwo znikają i trzeba je ponownie ustawiać. Teraz jest za dużo klikania.
Nie podoba mi się również przeniesienie Kalendarza powtórek i rozkładania powtórek do ustawień. Będę musiała teraz trzymać dwie dodatkowe karty na stałe otwarte (postępy w nauce i ustawienia powtórek). Ech :-(

EDIT:
nie no, do tego tekstu na środku jednak się nie przyzwyczaję. To jest kompletnie nienaturalne. Wyrównajcie ponownie tekst do lewej!!!
Po zmianach szczególnie nieprzyjemnie weryfikuje się dłuższe zdania z wpisywanymi wykropkowanymi fragmentami. Poprzednio jak pytanie i odpowiedź były wyrównane do lewej i podobnej wielkości czcionka była łatwo było znaleźć podaną odpowiedź. Teraz jest trudniej i dłużej.
B
Barbara.m
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu
Marg-g - Nie da rady. Weszłam na eTutor, zobaczyłam tę ramę na 2/3 ekranu i od razu skoczyłam na forum, żeby sprawdzić, czy może nie wycofują tego czegoś. Niestety. A powtórki nietknięte i pewnie ich szybko nie zrobię. Gratulacje dla firmy. Udało się zarżnąć fajny produkt. Jedyne co mnie tu trzyma to historia uzbierana przez 4 lata na dwóch językach.
EDIT: po 7 godzinach powtórki nadal nie tknięte. Gratulacje.
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
Barbara.m - No u mnie dzisiaj próba wykonania powtórek w aplikacji na telefonie też skończyła się niepowodzeniem. W trakcie straciłam cierpliwość do domyślania się brzmienia tekstu do przetłumaczenia w zdaniach z fragmentem do wstawienia.
Zamiast tego układałam puzzle. A chciałam się pouczyć...
- 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przyklejenie przycisków do dolnej krawędzi ekranu to bardzo dobra zmiana, ale dlaczego po kliknięciu "podpowiedź" wędrują one nad klawiaturę (i tam już zostają)? Nie mogłaby klawiatura pojawiać się nad przyciskami?
Co do zmiany w trzykropkowym menu, to w pierwszej chwili wzbudziło to mój sprzeciw, ale po przetestowaniu uznałem, że pewnie da się przyzwyczaić. Szkoda tylko, że zniknęło dotychczasowe ustawienie cyklu. Choć to akurat da się szybko ustawić na nowo.
EDIT
Liczba powtórek w cyklu się nie wyświetliła, ale system zapamiętał, że miałem ją ustawioną na 20. A może 20 to wartość domyślna?
darkobo
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

" Z widoku pojedynczej powtórki zniknęła ikonka ℹ️ ze szczegółowymi informacjami o elemencie. Treści te znajdziecie teraz na liście elementów dodanych do powtórek w zakładce “Elementy w powtórkach” (https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all ) dostępnej w menu “Więcej”. "

Nie bardzo widzę sens tego usunięcia. Czemu to ma służyć? Chętnie bym się dowiedział. Bo "treści te" można było już wcześniej znaleźć we wskazanym miejscu, więc nie jest to przesunięcie a zwyczajne usunięcie. Po co?

Dla mnie ta ikonka była bardzo ważna. Gdy wyświetliła mi się zła odpowiedź, od razu mogłem sprawdzić, czy pierwszy raz udzieliłem błędnej odpowiedzi, czy już kolejny. Ma to znaczenie, przy decydowaniu, czy nie dodać np, kolejnego zdania z danym zwrotem. A gdy w ramach tych samych powtórek ponownie mi się pojawiała ta powtórka, od razu mogłem sprawdzić, kiedy będzie po raz kolejny - jeśli to był zbyt odległy termin, dodawałem ją od nowa.
Napisałem , do czego ta ikona była przydatna, chciałbym więc się dowiedzieć, do czego ma się przydać jej usunięcie.

A niestety nie poprawiono błędu, który pojawił się niedawno - w okienku, w którym wpisuje się powtórki mieści się tylko jedna linijka. Jeśli więc jest w powtórkach jakieś dłuższe zdanie (np. z diki), to nie widać go całości trzeba dość uciążliwie przewijać.
K
KrzysztofJankowiak
netis7 - 1. Zdecydowanie popieram Krzysztofa. Proszę o przywrócenie ikonki ℹ️.
2. Druga dziwna rzecz to jak wpisuje coś to jest drobną czcionką a później zmienia się na wielką. Czcionka nie powinna zmieniać rozmiaru>
3. W takiej wersji z ogromną czcionką przy pytanym wyrazie, czcionka w notatkach staje się niewidoczna. Ponownie proszę o wprowadzenie prostego edytora w notatkach.
- 11 miesięcy temu
adrianna.wu - @KrzystofJankowiak mieliśmy na celu uporządkowanie przestrzeni, aby ograniczyć ewentualne elementy rozpraszające. Z Waszych komentarzy zauważamy, że informacje dotyczące danego hasła, dla części w Was były istotne - skrzętnie to odnotowujemy.

Będziemy wdzięczni za przesłanie zrzutu ekranu na adres [...]@etutor.pl:
@KrzystztofJankowiak w kwestii okienka odpowiedzi w powtórkach,
@netis7 zmieniającej się wielkości czcionki, wtedy przyjrzymy się i zweryfikujemy je.
- 11 miesięcy temu
Dori13 - Dla mnie usunięcie ikonki "i" przy powtarzanym słowie jest nieporozumieniem. Bardzo przydatna funkcja umożliwiająca błyskawiczne sprawdzenie postępów w zapamiętywaniu danego słówka, została głęboko ukryta. W zasadzie w tej chwili robiąc powtórki nie ma możliwości skorzystania z tej funkcji, ponieważ zajmuje to zbyt wiele czasu. Wracając z poziomu "Elementy w powtórkach" do "Powtórek", automatycznie wyświetlane jest nowe słowo a nie to, którego historię sprawdzaliśmy. Korzystam kilka lat z tej platformy i po raz pierwszy spotkałam się ze zmianą, która niczego nie wnosi i bardzo utrudnia naukę. Ogromny minus za tę zmianę. Mam nadzieję, że zostanie to szybko "naprawione". - 11 miesięcy temu
KrzysztofJankowiak - @adrianna.wu - zrzuty wysłałem. Może jednak warto nie tylko "skrzętnie odnotowywać", ale jednak przywrócić pewne funkcje. O ile wygląd to rzecz subiektywna, o tyle jeśli ileś osób pisze, że usunięte funkcje były przydatne, to chyba warto w tym zakresie cofnąć zmiany. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystko było dobrze z powtórkami, a dopiero jak Państwo w nich zaczęli mieszać, to pojawiły się problemy. Z Etutora korzystam blisko 10 lat i wcześniej problemów nie było. Szary kolor i wycentrowanie tekstu w powtorkach moim zdaniem źle wygląda.
T
tsienkiewicz3
elderflower - Popieram i zgadzam się w 100%. Dziś przeżyłam kolejny "szok". To szare tło i wyraz na środku wygląda dziwnie, jest bardzo nieczytelne. Wyraz zlewa się z tłem.
Ale z etutor nie ma co dyskutować, trzeba zaakceptować czyjś szalony pomysł i próbować się przyzwyczaić (chociaż coraz ciężej akceptować te udziwnienia).
- 11 miesięcy temu
j_pawlowski - Ja czasami myślę, że niektóre zmiany są wprowadzane tylko po to, żeby były zmiany i osoby, które się nimi zajmują miały zajęcie. Czasami mówi się, że to "odświeżenie layoutu". Teraz w powtórkach obrazki wyświetlają się w większym formacie, więc jest się z czego "cieszyć". Na stronie postępy nauki użytkownika oczywiście musieli usunąć odnośnik do kalendarza powtórek, bo komuś tam przeszkadzał. - 11 miesięcy temu
drHouse - Zgadzam się. Szare tło zlewa się i przeszkadza. etutor podniósł mi ciśnienie bez kawy... - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy mógłby ktoś napisać coś o cyklach? Nigdy nie używałem tej funkcji, a widzę, że użytkownicy piszą o CYKLACH I LICZBACH POWTÓREK W CYKLU.
Marcin48
darkobo - Jak masz np. do powtórzenia 200 elementów, to można podzielić je na partie (cykle), np. po 20 elementów. Łatwiej jest wtedy przejść przez powtórki, zwłaszcza jeśli masz w nich sporo nowych lub stosunkowo nowych elementów.
Jak to zrobić masz napisane w pierwszym poście (filtrowanie i cykle), ale musisz to zrobić zanim przerobisz zaplanowane na dany dzień powtórki.
Bezpośredni link do filtrowania i cyklów: https://www.etutor.pl/repetitions/filter
- 11 miesięcy temu
Marcin48 - Dzięki @darkobo. Na Ciebie można liczyć :-) - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi póki co nowy wygląd sie podoba - w koncu jakaś dobra zmiana :D bo ostatnio co krok to smok.
Oczywiście wyjdzie więcej w praniu. Na pewno przy eng interface ciagle jeszcze trafiąją się polskie opisy.
O cyklach nie miałem pojęcia - szczerze mówiąc może być przydatne choć ja raczej dzielę wg Pomodoro - jakieś 25-30 minut pracy i przerwa.
To co by mi się podobało to np estymowanie za ile czasu skończę albo ile średnio poświęciłem na jedno słowo (chyba "duże" SuperMemo to miało między innymi)- taka statystyka wyświetlana gdzieś w rogu może by mnie bardziej mobilizywała bo czasami strasznie długo czasu mi schodzi na powtórki...
wp73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi też się nowy widok powtórek podoba na komórce. Jest na środku ekranu. Podczas jazdy na rowerze mogę robić powtórki...
piotr.grela
adrianna.wu - @piotr.grela, bardzo miło nam to "słyszeć" :) Życzymy owocnych powtórek! - 11 miesięcy temu
Marg-g - Spróbuję podłączyć etutora do android auto. Będę robić powtórki podczas jazdy samochodem. - 11 miesięcy temu
piotr.grela - Nie wiem czy to jest dobry pomysł, ze względu bezpieczeństwa chyba, że w przyszłości bedziesz używał(a) samochidy autonomicznego. Jeżdżę po mało uczęszczanej ścieżce rowerowej i mam jedno oko na telefonie a drugie na drodze. - 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
Marg-g - piotr.grela - chyba wiesz co to sarkazm, c'nie? Ostatnio mało nie rozjechałam kretyna na rowerze, bo akurat grzebał w komórce. Pewnie testował nowy wygląd powtórek na etutorze. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak się dostać do kalendarza w prosty sposób gdy się ma powtorzo e wszystkie powtórki. ?
mialek
Majon115 - Obawiam się że został usunięty. nie ma go w serwisie. wielka szkoda
poprawka
znalazłem
https://www.etutor.pl/repetitions/repetitions-calendar
- 11 miesięcy temu zmieniany: 11 miesięcy temu
mialek - ok. a jak tam wejść beż znajomości tego linku. ? chodzi mi o sytuację kiedy nie mamy już powtórek do przerobienia i znikają tezy kropki. - 11 miesięcy temu
Eleo.Norkaa - Tak:
Ustawienia konta - nauka i postępy - ustawienia powtórek
😉
- 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo poproszę o dodanie linku do kalendarza przy 3 kropeczkach w powtórkach - korzystam z opcji kalendarza - a teraz wynaleźć go w ustawieniach to jest problem. Bardzo poproszę o przywrócenie kalendarza powtórek do 3 kropek przy powtórkach.
G
gosia369
adrianna.wu - Kalendarz powtórek jest cały czas dostępny. Podczas realizacji powtórek wejdź w 'Więcej' (trzy kropki) i wybierz ustawienia powtórek. Jeśli wykonałaś już powtórki kliknij Menu 🍔 > Ustawienia konta > sekcja Nauka i postępy > Ustawienia powtórek :) Link bezpośredni - https://www.etutor.pl/repetitions/repetitions-calendar - 11 miesięcy temu
londynwarszawianka - Kalendarz powtorek - ciekawy layout, tylko brak jakiegos koloru do obramowania dni tygodnia. - 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kto wpadł na pomysł, aby wyśrodkować (zarówno pionowo jak i poziomo) tekst pytania? Teraz trzeba raz patrzeć na środek, raz na lewo -> to jest męczące dla wzroku!
Dodatkowo pytanie jest w ogromnym (zupełnie niepotrzebnym) prostokącie z pustą nieużywaną przestrzenią, który zabiera masę miejsca, przez co odpowiedzi nie mieszczą się na ekranie.
W aplikacji dodatkowo tekst pytania po udzieleniu odpowiedzi zmiemia swój rozmiar, co jest totalnie drażniące.

W kwestii ikonki (i) -> po co było to usuwać? Zamiast szybkiej informacji trzeba gdzieś jej teraz szukać ...

Są u Was jacyś testerzy sprawdzający User Experience? Zastanówcie się nad poprawkami - bo zmiany są tylko wtedy dobre, kiedy zmieniają coś na lepsze, a nie na gorsze.
D
darko_c

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak dodaję komentarz do powtórki, klawisz "enter" przenosi mnie do nowej linii, a fajnie byłoby, gdyby zapisywał powtórkę tak jak wcześniej. Łamanie linii można zrobić "shift" + "enter". Poza tym wszystko na plus.
aszarkowicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na górze jest miejsce na wygenerowanie obrazka za pomocą jakiegoś AI programu graficznego.
Łatwiej by się takie hasła zapamiętywały.
piotr.grela
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już o tym pisałem ale zmuszanie użytkowników do zmiany przyzwyczajeń albo dostosowywania się do widzimisie projektanta interfejsu jest średnie. Po to są opcje. Powinno być: wyśrodkuj pytanie - domyślnie do lewej. Pokaż przycisk taki i taki - domyślnie wyłączony. I od razu było by mniej narzekań. Mi akurat ostatnia zmiana odpowiada ale jednak wolałbym mieć możliwość wyboru.
Np przycisk usuwania pytania jest dla mnie kompletnie zbędny na każdej karcie - większość sam słówek sam dodawałem i jeśli chciałbym usunąć to dla mnie to powinno być w menu [...]. Więc od razu bym tą ikonkę sobie schował. Notatki raczej podobnie.
Wycentrowane pytanie - nie razi mnie to. Kalendarz powtórek - przyzwyczaję się chociaż nie wiem po co ta zmiana. Nie widziałem żeby ktoś narzekał.
wp73
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też dzisiaj szukałem, gdzie się podział kalendarz powtórek. Zawsze był w postępach i to ułatwiało sprawę. Robiąc nowe lekcje można było tam szybko zajrzeć i zobaczyć, czy robić jeszcze jedną lekcję czy poprzestać na tej, żeby nie mieć za dużo powtórek na przyszłe dni. Teraz trzeba grzebać po ustawieniach konta - moim zdaniem zmiana na minus. Też jestem za tym, żeby przywrócić kalendarz powtórek w stare miejsce.
D
dkucharczyk89

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W ostatnim czasie pracujemy nad odświeżeniem wyglądu platformy: profilu, lekcji, również modułu powtórek — tworząc spójną całość. Zdajemy sobie sprawę, że zmiany mogą być trudne dla stałych użytkowników. Nie jest to wbrew Wam, a dla Was. Słuchamy głosu naszych użytkowników, pośród których znajdują się ludzie o różnych zainteresowaniach, przyzwyczajeniach, z różnych grup wiekowych. Naszą rolą jest znaleźć rozwiązanie, które odpowiadać będzie zdecydowanej większości i będzie wpływać na efektywność nauki. Wierzymy, że dłuższe obcowanie z nowym widokiem pomoże się przyzwyczaić, dając mu i nam szansę.

Czytamy Wasze reakcje, odnotowujemy i analizujemy je, aby wprowadzić pomocne poprawki — nie jesteśmy wobec nich obojętni, tylko potrzebujemy czasu. Będziemy wdzięczni za zrozumienie i cierpliwość.

Natomiast wszystkie funkcje dotyczące zarządzania powtórkami umieściliśmy w jednym miejscu — ustawienia powtórek (podczas realizacji powtórek wystarczy kliknąć ‘Więcej’ [trzy kropki]), nie zmieniły one swojego działania.

Rozumiemy, że temat zmian budzi w Was wiele emocji, jednak prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi wobec nas i siebie nawzajem.
adrianna.wu
Pracownik eTutor
elderflower - Bardzo ładnie napisane, zwłaszcza ten fragment o słuchaniu głosu użytkowników... Dużo użytkowników odezwało się, pisząc o tym, jak uciążliwe są wprowadzane zmiany, głównie te czarne litery na szarym tle (to się zlewa i jest bardzo męczące, zlewa się również z tłem, wyśrodkowanie wyrazu też jest bez sensu i jest męczące) i jedyną odpowiedzią było to, że są to zmiany wprowadzone na stałe i trzeba się przyzwyczaić.
Zmiany te są utrudniające naukę i męczące. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, żeby czarne litery były na szarym tle i tło całego ekranu też jest szare, ale ta osoba powinna jak najszybciej zostać odsunięta od wcielania w życie swoich pomysłów.
- 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do poprzedniego wpisu mam nowe spostrzeżenia.

Zwykle robię powtórki na komputerze ale dzisiaj miałam wolne pół godziny czekania w samochodzie bo dojechałam za wcześniej :-) więc pomyślałam - zrobię powtórki w aplikacji. Otworzyłam aplikację, zaczęłam robić... i stwierdziłam, że bez lupy powiększającej to nie da rady przeczytać tych szarych maleńkich literek na czarnym tle w polskich zdaniach do przetłumaczenia (fragmenty zdań do wstawienia). W efekcie powtórki robiłam "na czuja" według domyślania się jakie może być polskie wyrażenie do przetłumaczenia :-( :-( W połowie odpuściłam powtórki i pewnie szybko do aplikacji nie powrócę :-(

Zatem: POWIĘKSZCIE PONOWNIE ZDANIA, "WYBIELCIE" CZCIONKĘ DO CZARNEGO TŁA !!!!!!

Te ogromne zdania zawierające fragment do wstawienia i maleńkie tłumaczenie też jest do d... Ale to może właśnie przez te nieczytelne małe, szare napisy na czarnym tle.
B
Barbara.m
11 miesięcy temuzmieniany: 11 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Taka ciekawostka:
W trakcie wykonywania powtórek rozłożonych na cykle, po najechaniu wskaźnikiem/kliknięciu w ikonę ze znakiem zapytania wyświetla się komunikat o treści: "Cykle pozwalają uczyć się większego materiału partiami po zdefiniowanej przez siebie liczbie elementów. Aby wyłączyć cykle powtórek, wyświetl ponownie okienko Przefiltruj lub podziel znajdujące się w menu powtórek po prawej i wybierz opcję Przwróć ustawienia domyślne, a następnie kliknij przycisk Zastosuj."
Problem polega na tym, że obecnie w menu powtórek nie ma okienka "Przefiltruj lub podziel". Nie każdy się domyśli, że trzeba wejść w ustawienia powtórek, a narastająca liczba pytań dotyczących gdzie się podziało to, czy tamto, po ostatnich zmianach wskazuje na to, że bynajmniej nie jest to intuicyjne.
Inna sprawa, że jak widać ludzie nie czytają Forum zanim napiszą pytanie.
Literówka w słowie "Przywróć" to już pikuś ;)
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki