ZALOGUJ SIĘ

Nowy wygląd tematów lekcji jest już coraz bliżej :-)

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Drodzy Użytkownicy, z racji tego, że za oknami nareszcie mamy wiosnę, postanowiliśmy trochę odświeżyć wygląd naszej Platformy :-) Jak niektórzy z Was już pewnie zauważyli, zmieniliśmy sygnały dźwiękowe po to, aby były krótsze i przyjemniejsze dla ucha. Teraz nadchodzi czas na kilka zmian w szacie graficznej serwisu. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji chcemy zrobić mały „lifting” listy tematów lekcji, aby docelowo wyglądał tak, jak na załączonym obrazku:

http://images.tinypic.pl/i/00903/b1xohmo8w2ar.png

Dlaczego taka zmiana? Otóż, chcemy mocniej zaakcentować tematykę poruszaną w lekcjach na każdym poziomie oraz dać Wam klarowny licznik w miejsce paska postępu, który „od ręki” będzie prezentować, ile lekcji z poszczególnych tematów zostało zaliczonych. Mamy nadzieję, że nowy wygląd listy tematów lekcji przypadnie Wam do gustu :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 16

Podoba mi się. :-) Brakowało mi informacji o tym ile tematów jest już zaliczonych a ile nie. A czy ten zielony ptaszek oznacza zaliczenie testu? Bo tego szczególnie mi obecnie brakuje i sprawia, że generalnie ich nie rozwiązuję (nie chce mi się wchodzić specjalnie w lekcje żeby sprawdzić gdzie test jest rozwiązany a gdzie nie). A wolę rozwiązywać testy dopiero po jakimś czasie od przerobienia lekcji jako, że to daje bardziej wiarygodną wiedzę o stopniu zapamiętania materiału.

Drobna sugestia - czy nie dałoby się dodać informacji o poziomie na jakim ostatnio zaliczyliśmy test? Tak aby od razu była widoczna informacja czy było to 100% czy 70% (i tym samym powinniśmy jeszcze powtórzyć dany materiał).

Pozdrawiam :-)
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak na razie wygląda na to, że na tę zmianę nie będę narzekać... :)
KateWBriget

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za wszelkie opinie. Cieszy nas, że nowy wygląd listy tematów lekcji wzbudza pozytywne odczucia :-) Jeśli chodzi o "haczyk" to oznacza on, że wszystkie lekcje w ramach konkretnego tematu zostały wykonane na 100%.

Dziękujemy również za sugestię dotyczącą oznaczania zaliczonych testów z poszczególnych lekcji. Taka informacja, o ile zostanie dodana, raczej nie będzie wyrażana w procentach, ponieważ po uproszczeniu widoku listy tematów do klarownej, przejrzystej formy, byłby to powrót do "punktu wyjścia", czyli obecnego widoku z paskiem postępu i procentami. Natomiast na pewno przemyślimy, w jaki sposób w ramach nowej szaty graficznej, można byłoby oznaczać zaliczone testy w widoku lekcji :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie,

Uuu to szkoda, że "haczyk" nie oznacza informacji o zaliczonym teście. :-(

Na pewno informacja o tym, że nie tylko wykonaliśmy 3/3 lekcje (minimum na 70%) ale że wykonaliśmy je wszystkie na 100% jest bardzo przydatna (przynajmniej dla mnie). Nie trzeba będzie wchodzić w lekcję aby sprawdzić czy pomimo wykonania lekcji nie pozostały jednak jakieś niewykonane ćwiczenia. Super :-)

Niemniej prosiłabym faktycznie o rozważenie w takim przypadku możliwości dodania informacji o zaliczeniu testu z lekcji. I tutaj procent byłby bardzo ale to bardzo przydatny. Czasami cofnięcie się o krok w jakiejś kwestii nie jest złe :-) Pamiętam, że wiele osób już pisało na forum o tym, że brakuje im takiej informacji na liście tematów. Gdy wykupowałam pierwszy raz abonament taka informacja była i jej zniknięcie było jedną z gorszych zmian jakie zostały wprowadzone. W sumie od tego momentu przestałam rozwiązywać testy bo zwyczajnie nie chce mi się szukać który test warto byłoby rozwiązać.

Zastanawiam się tylko nad tym, że ten "haczyk" będzie trochę mylący. Każdy kto nie doczyta będzie się pewnie zastanawiał co on oznacza? Zaliczenie wszystkich lekcji (na min 70%), zaliczenie wszystkich lekcji na 100% czy właśnie zaliczenie testu?

Dla mnie osobiście bardziej czytelne byłoby pozostawienie tej zielonej linii na dole obrazującej ogólny procent wykonania lekcji (jak linia dojdzie do końca to oznacza wykonanie wszystkich lekcji na 100%) i dodanie "haczyka" jako oznaczenia wykonania testu (najlepiej z procentem obok :-)). Obecnie występująca linia jest czytelna i nie zaciemnia obrazu (natomiast zdecydowanie dubluje się z procentami przy jednoczesnym braku na stronie informacji o liczbie wykonanych lekcji i wykonaniu testu).

Pozdrawiam.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uściślając, to "haczyk" oznacza, że wszystkie lekcje w ramach konkretnego tematu zostały przerobione na 100% i został wykonany test z lekcji (bez względu na końcowy wynik). Nowy przejrzysty widok lekcji jest już dostępny na kontach wszystkich Użytkowników :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek
pkomarek1 - I w związku z tym brakuje mi wskażnika, w jakim stopniu został materiał z danej lekcji przerobiony. Teraz jest albo ptaszek (100%), albo nic (czyli nie wiadomo w jakim stopniu) - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
kktm - Dokładnie. Naokoło zdjęcia powinien pojawić się progres bar w postaci "otoczki". - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super zmiany, mnie cieszy najbardziej pojawienie się możliwości zatrzymywania dialogów spacją. Dziękuję za wzięcie pod uwagę mojej prośby. Pozdrawiam.
V
violczyk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

bardzo poproszę o wprowadzenie oznaczenia procentu wykonania lekcji np. tego paska który był poprzednio. Korzystam często z serwisu w komunikacji miejskiej - więc chyba ciężko sobie wyobrazić żebym nagrywają teksty które trzeba przeczytać. A tym sposobem nie mam możliwości sprawdzenia które lekcje już przerobiłam, bo większość z powodu braku nagrań mam oznaczone jako nieprzerobione. Jedynym sposobem jaki widzę to prowadzenie notatek na papierze, ale chyba nie o to chodzi.
G
gosia369
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brak procentu i/lub paska na dole bardzo ale to bardzo przeszkadza.

Podobnie jak gosia369 ja też pomijam ćwiczenia polegające na dyktowaniu bo zwyczjnie coś mi nie działa w komputerze i uniemożliwia wykonanie tego ćwiczenia. Nie mam więc szans na realizację części lekcji na 100% ale test mogę zrobić. W efekcie nowy układ strony jest dla mnie mniej uzyteczny niż stary. Brakuje mi rozwiązania jakie proponowałam - pasek na dole obrazujący procent wykonania lekcji (jeśli nie chcą Państwo podawać tego procenta) i haczyk oznaczający wykonanie testu (w końcu to test najlepiej obrazuje czy opanowaliśmy materiał a nie zaliczone na siłę 100% lekcji).

Pomijając juz nawet lekcje z poszczególnych poziomów, to przykładowo w sekcji "w podróżny" którą realizuję niezależnie od lekcji na poszczególnych poziomach i wybierając interesujące mnie tematy mam teraz przy wszystkich lekcjach albo 0/1 albo 1/1. I zupełnie nic mi to nie mówi. :-((( Mam tam pozaczynane całe mnóstwo lekcji ale nie wiem w jakim stopniu. A z uwagi na specyfikę tego obszaru nie ma tutaj konieczności realizacji lekcji po kolei. Podobnie zresztą jest z sekcją "business english".
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie,

O jednej bardzo istotnej zmianie Pan nie napisał wcześniej :-(

Będąc w lekcji, po najechaniu na element lekcji zawierający listę słówek przestała sie wyświetlać informacja o tym ile słówek z ilu zostało już przeanalizowane (dodane lub odrzucone z powtórek). To była wyjątkowo przydatna funkcjonalność i usunięcie jej jest BARDZO złą zmianą. Wchodzenie w liste słówek tylko po to, żeby sprawdzić na ile przerobiłam juz tę liste jest bardzo niewygodne. Szczególnie gdy pracuje się na smartfonie.

Bardzo proszę o przywrócenie tej funkcjonalności.

Pozdrawiam
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po zmianach, gdy wchodzę na mój profil, strona zachęca mnie do wypełniania quizów. Quizy wykonane, a stronka nadal zachęca do ich wykonania, jakbym nie wypełnił testu.
S
SzpadelANG

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@SzpadelANG

W dniu dzisiejszym odświeżyliśmy nie tylko wygląd spisu tematów, ale również i poziom A1. Zostały do niego dodane nowe elementy, a same lekcje usystematyzowane tematycznie. Co się z tym wiąże, do niektórych tematów została dodana dodatkowa lekcja, a materiały w niej są zupełnie nowe. Jeśli przerabialiśmy quiz z takiej lekcji w przeszłości, a teraz lekcja została rozbudowana, to System zachęca do ponownego sprawdzenia się w quizie :-)

@Barbara.m @gosia369

Jeśli chodzi o paski postępu tematu, to były one zupełnie nieinformatywne. Kluczowe jest, aby lekcje były faktycznie przerabiane a nie rozpoczęte i po chwili porzucane. Zależy nam, aby Użytkownicy wykonywali lekcje w całości, ponieważ to właśnie umożliwia kompleksowe opanowanie poruszanych w nich materiałów.

Jeżeli chodzi o wskaźnik przerobionych lekcji, to cały czas jest on na stronie – jedyna zmiana jest taka, że teraz przybrał on formę liczby, np. 1/3, 2/4. 3/3.

Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenia z nagrywaniem wymowy w komunikacji miejskiej, to chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że w Aplikacji eTutor ćwiczenia typu "mówienie" są automatycznie pomijane i pokazuje się ekran gratulacyjny, mimo że wynik lekcji nie jest na 100%. Taki temat łatwo później rozpoznać po tym, że nie ma przy nim „haczyka” mimo kompletu przerobionych lekcji.

Z kolei w sprawie wyświetlania, ile słówek z listy zostało dodane do powtórek, to w samych smartfonach nie mamy możliwości na nic „najechać” z uwagi na brak myszki :-) (chyba, że korzystamy z któregoś modelu Samsunga z rodziny Galaxy Note z aktywnym rysikiem lub z iPada Pro również wyposażonego w dedykowany rysik). Sporym ułatwieniem w tej kwestii jest fakt, że z boku listy słówek mamy pasek wykonania i jeśli jest on niekompletny, to wystarczy wejść w daną listę i ją przerobić :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie

Chyba po raz pierwszy komuś z Państwa naprawdę udało się mnie wkurzyć.

"Zależy nam, aby Użytkownicy wykonywali lekcje w całości, ponieważ to właśnie umożliwia kompleksowe opanowanie poruszanych w nich materiałów."
Z Pana wypowiedzi wysuwa się jeden wniosek. Użytkownicy eTutora to idioci albo w najlepszym razie dzieci poruszające się we mgle. Nie wiedzące kompletnie po co wykupili abonament na eTutor. Chyba tylko dlatego, że nie mają co robić z pieniędzmi. A skoro są takimi idiotami, to trzeba im wyraźnie powiedzieć jak się uczyć żeby się czegoś nauczyć. I jak się nie uczyć. A każda metoda nauki inna niż wybrana przez pracowników eTutor jest beznadziejna, bez sensu.

"Jeśli chodzi o paski postępu tematu, to były one zupełnie nieinformatywne." - No tak, bo uzytkownicy nie wiedzą, że linia którka oznacza niewielkie przerobienie tematu a linia długa biegnąca od początku do końca kwadrata oznacza 100% wykonania. A taka prawie dochodząca do końca oznacza, ze pewnie pominęło się z jedno ćwiczenie. No kompletnie nieinformatywne.

"Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenia z nagrywaniem wymowy w komunikacji miejskiej, to chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że w Aplikacji eTutor ćwiczenia typu "mówienie" są automatycznie pomijane i pokazuje się ekran gratulacyjny, mimo że wynik lekcji nie jest na 100%. Taki temat łatwo później rozpoznać po tym, że nie ma przy nim „haczyka” mimo kompletu przerobionych lekcji. " - nie pisałam o komunikacji. Na KOMPUTERZE nie mogę przerabiać tych ćwiczeń i nie zamierzam nic z tym robić grzebiąc w ustawieniach. Po prostu w takiej formie jak obecnie te ćwiczenia wyglądają nie są mi do niczego potrzebne.

"Sporym ułatwieniem w tej kwestii jest fakt, że z boku listy słówek mamy pasek wykonania i jeśli jest on niekompletny, to wystarczy wejść w daną listę i ją przerobić" - na komputerze obecny sposób dochodzenia do tego ile słówek z listy jest przerobione również jest [usunięte przez administratora]. Żeby się tego dowiedzieć trzeba wykonać kilka dodatkowych kliknięć i przejść przez dodatkowe dwa ekrany. Szczyt niefunkcjonalności. Jasne "wystarczy wejść w daną listę i ją przerobić" - no ale odkrywcze, nie wpadłabym na to. Po uzupełnieniu poziomu A1 mam dużą część list rozgrzebaną. Wchodzę w listę i widzę, że jestem na 2 słówku z 30. Czy to znaczy, że pozostało mi do uzupełnienia 1 słówko czy 29? Ach, no tak. tutaj mamy kolejne ułatwienie. Można wejść w pasek w rogu, wybrać listę elementów i WOW juz widać. A było tak ładnie :-(((
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Jamz - Zgadzam się z Barbarą.m. Bierzecie nas za głupich delikatnie mówiąc. Znowu wasza "poprawa" idzie w ilość klikań by dowiedzieć się jakiejś rzeczy. Komu przeszkadzało to że po najechaniu na listę słówek pokazywało się ile słówek ma dana lista i ile z tych słówek włączyliśmy do nauki.
Zielony pasek na liście lekcji bardziej mi pasował niż 3/3.
Sposób aktualizacji też jest daleki od doskonałości. Wchodzę do poziomu A1 widze na jednej lekcji 3/3 klikam na poszczególne podlekcje i nagle robi mi się 0/3. Tak chyba nie powinno być. Choc na listach słówek tak jest od dawna że aktualizują się po wejściu do nich:/.
- 7 lat temu
KateWBriget - Całkowicie popieram Barbara.m.
A co do przerabiania całego materiału - wolne żarty. Przecież to jest koszmarnie NUDNE. Gdyby jeszcze ćwiczenia utrwalające były w jakiś sposób urozmaicone - np mamy małą listę słówek, ćwiczymy ich pisownie albo dobieramy podpisy, jest kolejna krótka lista, znów jakieś ćwiczenie z niej a pod koniec listy np obrazki z wszystkich słówek w lekcji - ok. Ale tak... Wałkujemy te słówka, wrzucamy do pamięci którtkotrwałej i ze względu na kompletny brak zaciekawienia wyrzucamy z niej zaraz po zamknięciu lekcji... Nie mówiąc już o ćwiczeniach z obrazkami gdzie np występuje dwa razy słówko toilet tylko raz znaczy "toaleta, sedes" a raz "toaleta WC"....
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam

Proszę o zrzut z ekranu z widoku lekcji z poprzedniej wersji A1.
Jeśli chodzi o lekcje, to nie podoba mi się to, że kiedy wchodzę w przerobione lekcje, to samo ich otworzenie i zamknięcie, powoduje, że ta lekcja odhacza się jako niezaliczona.
Dodatkowo według mnie wszystko jest pomieszane. Lekcje nie pokazują się w takim samym schemacie, jak wcześniej.
Ważne dla mnie jest, aby ktoś przesłał mi zrzut z poprzedniego wyglądu. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
K
Kinga2017
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oj, jestem mega niezadowolona ze zmian. Qrcze, a zadomowiłam się u Was na dobre i... trochę straciłam motywację. Zróbcie coś z tym. Nie dość, że lekcje, które pamiętam, że miałam na 100% (większość, czasem te z mówieniem pomijałam jak nie miałam dostępu do mikrofonu, ale nie zawsze), to w zasadzie nic nie mam zaznaczone na 100%, a co najgorsze, jak wchodzę w lekcję i wychodzę (w już przerobioną), to mi się % zmniejszają. Weszłam w lekcję miałam 96%, a wychodząc zmieniło mi na 77%. To jest bez sensu, bo robię A1 tylko dlatego, żeby w końcu usystematyzować wiedzę i sprawdzić co wiem, a czego nie wiem, więc chyba sobie nie wyobrażacie, że dla głupich ptaszków będę na nowo robiła odmianę to be. Po zmianach potrafiło mi się z całej przerobionej lekcji zmienić na 2/5!!! Chyba lekka przesada i kogoś delikatnie poniosło z tymi późno-wiosennymi porządkami...Jestem pewna tego co miałam zrobione, bo szłam grzecznie, po kolei, lekcja po lekcji, jak już wspominałam, jedynie czasem tylko pomijając nagrywanie. Chciałam w końcu na jakiejś platformie usystematyzować wiedzę, bo jestem samoukiem i trochę do tej pory skakałam po różnych stronach, książkach, podręcznikach i aplikacjach. postanowiłam u Was zrobić sobie wszystko po kolei od początku do końca, a Wy mi taki numer odwalacie, ech...
S
SmallM
Rider_1984 - Tak samo jest na poziomach B1, B2. Też lekcje przerobione na 100%, a jak klikam strzałkę żeby rozwinąć temat to procenty "lecą" w dół. Tak nie można się uczyć bo nie wiem, do której lekcji zostały dodane nowe elementy, a do której nie. Oczywiście jak została rozszerzona lista słówek to nie można sprawdzić bez wchodzenia ile jest w niej elementów, a chyba była taka funkcjonalność jak najeżdżało się myszką. - 7 lat temu
Barbara.m - Rider_1984 była funkcjonalność sprawdzania ile słówek pozostało po najechaniu myszką. Ale z odpowiedzi Pana Dawida wynika, że została zlikwidowana dla naszego dobra i " Sporym ułatwieniem w tej kwestii jest fakt, że z boku listy słówek mamy pasek wykonania i jeśli jest on niekompletny, to wystarczy wejść w daną listę i ją przerobić :-)" - 7 lat temu
SmallM - Mnie zaczyna dodatkowo irytować fakt, że biorą nas na przeczekanie, czy co? na inne tematy pracownicy eTutora odpowiadają, a na ten temat milczą od wczoraj. Mieli, jak to się mówi, jaja, żeby przeprowadzić operacje na żywym organizmie, to niech teraz je mają, żeby powiedziec rodzinie, że pacjent nie żyje i co z tym dalej. Nie wiem: mamy czekać, czy co mamy robić? Wielu ludzi wchodziło tu każdego dnia, żeby się uczyć i teraz są w kropce.

Rider na B1 i B2 tez namieszali? A jeszcze nawet nie podali tego do publicznej wiadomości.
- 7 lat temu
Barbara.m - SmallM - uczyć się dalej :-) Co sie nauczysz to Twoje :-) Ja tam dzisiajsze słówka już zrobiłam, dodałam kilka nowych i pewnie później zacznę powtórki specjalne. I potwierdzam, że na innych poziomach coś tam też się zmieniło. Nie patrzyłam dokładnie ale jak weszłam w jeden z tematów, to procenty wykonanych lekcji zjechały mi nagle w dół. Ale w innym temacie już nic się nie zmieniło. - 7 lat temu
SmallM - Nie, no coś robię, powtórki też mam za sobą, trochę robię lekcje, ale dlatego się wqrzam, bo nawet to co już miałam wczoraj na nowo zaliczone, dzisiaj zmienia mi % gdy w to wejdę. Zaliczanie po raz kolejny początkowych lekcji z A1 mija się z celem, tylko nie bardzo wiem w jaką lekcję powinnam teraz się wbijać :(. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

uprzejmie informuję, że odpowiedzi udzieliliśmy w tym temacie: https://www.etutor.pl/forum/thread/826129-Odswiezenie_poziomu_A1_kursu_eTutor_angielski.html?unread

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się.
aleksandra.rosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie zauważyłam, że na liście tematów pojawiła się informacja o zaliczeniu testu (drugi praszek). Super! Bardzo dziękuję za tę zmianę. Aż chce się zacząć robić testy sprawdzające :-)
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki