ZALOGUJ SIĘ

Aktualizacja materiałów na poziomie kursu A2

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Drodzy Użytkownicy!

Mając na uwadze doświadczenie wyniesione z wprowadzenia poprzednich zmian, chcielibyśmy poinformować Was z odpowiednim wyprzedzeniem, że w ciągu 2-3 tygodni planujemy odświeżyć materiały na poziomie A2. Wiąże się to z dużą ilością zmian w środku kursu, migracją materiałów, uporządkowaniem i ujednoliceniem dotychczasowych tematów, ale przede wszystkim dodaniem nowych lekcji.

Jakie dokładnie zmiany planujemy?
1. Usystematyzowanie liczby lekcji w tematach
Każdy temat będzie zawierał 3 piętnastominutowe lekcje, co zachęci do nauki i ułatwi utrzymanie równego rytmu nauki.
2. Ujednolicenie lekcji pod względem zakresów tematycznych
Chcąc, by każdy temat miał 3 lekcje, przeanalizowaliśmy materiały zawarte na poziomie A2. Z dostępnych obecnie tematów udało nam się wyodrębnić 35 jednostek tematycznych. Oznacza to, że zostało nam miejsce na zupełnie nowe, świeżutkie 15 tematów, np. "W restauracji" i "W barze" zostały połączone w jeden temat "Restauracja i bar", dzięki czemu pojawił się nowy temat “Media”. Co ważne, żaden z zakresów tematycznych z obecnej wersji kursu nie zostanie usunięty, a jedynie połączony z innym, podobnym mu i zaktualizowany.
3. Dodanie 15 całkowicie nowych tematów
Dzięki połączeniu niektórych tematów zrobiliśmy miejsce na aż 45 nowych lekcji (po 3 na każdy temat). Zostaną one oznaczone na spisie tematów, abyście od razu wiedzieli, które tematy i lekcje są całkowicie nowe.

Z pomniejszych zmian również:
- odświeżenie zdań przykładowych w zaktualizowanych notatkach gramatycznych
- zrewidowanie słownictwa na tym poziomie zaawansowania oraz zapewnienie przystępnej ilości słownictwa w każdej lekcji
- dodanie nowych elementów: zagadnienia gramatyczne, notatki językowe i zdjęcia
- dodanie nowych dialogów oraz czytanek dopasowanych do nowego zakresu tematycznego.


Ważna informacja: zmiany będą miały wpływ na Wasze postępy w nauce.

Postępy, które osiągniecie do momentu zmian zostaną “zamrożone” i będą widoczne w spisie lekcji poziomu A2 (https://www.etutor.pl/lessons/en/a2) Wiąże się to też z oznaczeniami wykonanych testów. Po wejściu w wykonane lekcje postępy zostaną przeliczone na nowo (spadną) i zniknie oznaczenie wykonanego testu. Dlaczego tak to zadziała? Każdy temat i każda lekcja będą skrupulatnie przez nas zaktualizowane i chociaż te zmiany mogą być niewielkie, każdą zmianę (w tym aktualizację) nasz system odnotowuje jako nowy materiał, dlatego przeliczy postępy jeszcze raz. Natomiast testy zresetują się, ponieważ nie będą uwzględniały nowych materiałów. Nowe testy do wykonania będą dodane do lekcji w ciągu dwóch dni od wdrożenia aktualizacji.


Wiemy, że zmiany są inwazyjne, dlatego chcemy Was poinformować z wyprzedzeniem, co nam wszystkim pomoże się lepiej przygotować.
Na bieżąco będziemy przypominać o planowanych zmianach.
Pamiętajcie, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wdrożonych zmian, jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapraszamy do kontaktu :)
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 14

Czy po wprowadzenia zmian w poziomie A2, pojawią się jakiekolwiek zmiany też na innych poziomach? Na przykład związane z przeniesieniem jednej lekcji, czy notatki, czy dowolnego innego elementu do innego poziomu? (to już kiedyś miało miejsce).

Czy można liczyć na szczegółowy wykaz zmian jakie się pojawią? (post factum oczywiście)
T
tsienkiewicz3

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czyli zmiany w lekcjach. Jak duże zmiany wystąpią natomiast w listach słówek A2? Czy te listy będą układane na nowo, wystąpią drobne zmiany, a może wcale?
K
KBPL
marta.kopa - W przypadku całkowicie nowych tematów, listy słówek będą w całości nowe.
Natomiast w pozostałych tematach listy zostaną zweryfikowane i zmodyfikowane, część słownictwa będzie przesunięta ze względu na połączenie niektórych lekcji. Modyfikacja obecnych list słówek będzie przede wszystkim polegała na dostosowaniu słownictwa do tematyki i poziomu, oraz podzieleniu go na mniejsze części, bardziej przystępne do przyswojenia podczas jednej sesji lekcyjnej.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zmiany nastąpią jedynie na poziomie A2 - tutaj faktycznie materiały będą migrować między lekcjami, ale nie będzie miało to wpływu na inne poziomy.
Odnośnie wykazu zmian - z pewnością opublikujemy listę tematów, które zostaną połączone oraz tych, które w całości będą nowe.
marta.kopa
Pracownik eTutor
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja sie ciesze, ze reorganizacji lekcji. Zawsze to jest szansa na powtorzenie materialu z poziomow nizszych. Chcialbym aby lekcje z poziomow B1 i B2 tez byly zmodernizowane.
Chcialbym zmienic w lekcjach Etutora jedna rzecz aby idiomy, czasowniki frazowe, kolokacje, przyslowia byly wprowadzane przy kazdej lekcji od poziomu A1 a nie hurtowo.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam. Kiedy dokładnie nastąpią zmiany na poziomie A2?
Kinga201706

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ponawiam pytanie.
Kinga201706

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Kinga201706 - zmiany na poziomie A2 planujemy wprowadzić w połowie tego tygodnia :-). Pozdrawiamy.
aleksandra.rosiek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trochę głupie rozwiązanie z przeliczaniem lekcji, bo jak jestem na stronie głównej poziomu A2 to pokazuje 100 %, wejdę w daną grupę lekcji także pokazuje wykonanie 100 %, przeliczenie następuje dopiero po wejściu w pojedynczą lekcje 1/3 i okazuje się wtedy wykonanie na poziomie 0 %
lukaszk85
aleksandra.rosiek - Jest to celowe działanie, wdrożone w oparciu o Państwa opinie po aktualizacji poziomu A1 - postępy osiągnięte do momentu zmian zostały “zamrożone” i będą widoczne w spisie lekcji poziomu A2. Po wejściu w wykonane lekcje postępy zostaną przeliczone na nowo (spadną) i zniknie oznaczenie wykonanego testu. Dlaczego tak to działa? Każdy temat i każda lekcja zostały skrupulatnie zaktualizowane i chociaż te zmiany mogą być niewielkie, każdą zmianę (w tym aktualizację) nasz system odnotowuje jako nowy materiał, dlatego przeliczy postępy jeszcze raz. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam.
Co oznacza znaczek "nowe" przy niektórych tematach? Czy oznacza to, że jest to cały kompletnie nowy temat? np. przy temacie 6 "relacje" czy 10 "cechy charakteru"?
B
Barbara.m
aleksandra.rosiek - Znacznik "nowe" dotyczy punktu:
3. Dodanie całkowicie nowych tematów :-).
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Aleksandro,

Skoro potwierdza Pani, że np. temat 6 jest całkowicie nowym tematem to dlaczego po wykonaniu lekcji 1 z tego tematu nie zostały mi naliczone monety?

Niestety wracamy tutaj do sygnalizowanej juz wcześniej przeze mnie kwestii dziwnego/niesprawiedliwego/niewłaściwego sposobu naliczania monet w zakresie aktualizowanego materiału. W lekcji pojawia się całkowicie nowy materiał (we wspomnianej lekcji 1 jedyne co wcześniej robiłam - to miałam dodane 3 słówka do powtórek, reszty ćwiczeń na pewno nigdy nie widziałam i nie przerabiałam) a jednocześnie system traktuje ten materiał jako już przerobiony i nie nalicza monet. Identyczna sytuacja miała miejsce dla poziomu A1. W wielu lekcjach stare ćwiczenia zostały zastąpione nowymi co spowodowało, że np. 90% materiału w lekcji było nowe, wykonujemy więc je poraz pierwszy a jednocześnie system traktuje to tak, jakbyśmy zresetowali wyniki i robili tę samą lekcję poraz drugi. Jest to bardzo demotywujące :-(

Gdzieś niestety jest błąd w algorytmie rozróżniania nowego i starego materiału a tym samym przerobionych i nowych lekcji.

Temat 6 był całkowicie nowy ale juz np. w temacie 1 w lekcji 1 z tego co widzę również stare ćwiczenia zostały zastąpione nowymi ale coś czuję, że gdybym wykonała tę lekcję, to okazałoby się, że też monet bym nie dostała. A co z materiału tej lekcji nie jest nowe? I taka sytuacja ma miejsce w przypadku wielu lekcji.
B
Barbara.m
aleksandra.rosiek - Pani Barbaro, dziękujemy za informację. Przyjrzeliśmy się dokładniej opisywanej przez Panią niedogodności - naszym zdaniem w systemie błędnie przyznano znacznik "nowe" do niektórych lekcji. Zgłosiliśmy już tę kwestię do rozwiązania do naszych programistów. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia, postaramy się zareagować najszybciej, jak to będzie możliwe. - 7 lat temu
Barbara.m - No tak, ale w zakresie lekcji 1 w temacie 6 ja na pewno nie robiłam tych ćwiczeń wcześniej. A jednak system uznał, że je robiłam. To jak to jest? To samo zresztą dotyczy wielu innych lekcji. Wydaje mi się, że to jednak nie jest problem znacznika "nowe". - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
aleksandra.rosiek - Jak udało nam się ustalić na ten moment, z technicznego punktu widzenia wygląda to następująco: monety przyznawane są za nową, wykonaną lekcję. Problem polega na tym, że część lekcji została dodana, inne lekcje zostały połączone, jeszcze inne mają zmienioną zawartość. Jeżeli monety przyznawane są za wykonaną lekcję, ale numer id tej lekcji nie uległ zmianie (bo na przykład została połączona z inną lekcją lub zmodyfikowano jej zawartość, dodając nowe ćwiczenia) to za taką ponownie przerobioną lekcję nasz system nie przyzna monet. Dlatego rozważamy przyznanie znacznika "nowe" lekcjom, które rzeczywiście zostały utworzone od nowa. Jednocześnie bardzo przepraszamy za powstałe utrudnienia. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Dziękuję za informację. Podejrzewałam, że tak to właśnie działa i problemem jest błędne rozpoznawanie przez system starego i nowego materiału. Niestety jak pisałam nie jest to motywujące gdy przerabia się lekcję, w której 99% materiału jest nowa ale system uznaje ją za ponownie przerobioną tylko dlatego, że id lekcji nie zostało zmienione :-( - 7 lat temu
aleksandra.rosiek - Pani Barbaro, dziękujemy za odpowiedź. Skontaktujemy się z Panią w tej sprawie mailowo :-). - 7 lat temu
abmmichal - Pani Barbaro dobrze opisała problem. Liczę że Pani Aleksandra dopilnuje sprawy. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dorzucę tu swoje trzy grosze - nawet materiały ,które są całkowicie nowe nie dodają monet za ich ukończenie, natomiast bywa, że niektóre nieoznaczone tym symbolem (choć nadal będące nowymi, bo nie przypominam ich sobie w ogóle) tak. Dla przykładu:. lekcja 8.1 i 8.2 przed chwilą nie dały mi żadnych punktów, natomiast 8.3 już tak. Z kolei całkowicie nowa lekcja 9.1 w ogóle.
C
chasdiel
aleksandra.rosiek - W kwestii monet serdecznie prosimy o kontakt, pisząc na adres: [...]@etutor.pl. Z góry dziękujemy. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy!

z radością Was informujemy, że planowana aktualizacja materiałów na poziomie A2 została w zeszłym tygodniu w pełni wdrożona.

Zgodnie z zapowiedzią usystematyzowaliśmy liczbę lekcji w tematach, zaktualizowaliśmy lekcje pod względem zakresów tematycznych, a także dodaliśmy nowe tematy (ich listę znajdziecie na dole aktualności).

Przypominamy, że wprowadzone zmiany mogą mieć wpływ na Wasze postępy w nauce oraz wykonane już testy na poziomie A2.

Wasze postępy osiągnięte do momentu wdrożenia zmian zostały “zamrożone” i są widoczne w spisie tematów poziomu A2 (https://www.etutor.pl/lessons/en/a2). W spisie tematów “zamrożone” zostało również oznaczenie wykonanego testu oraz liczba lekcji w temacie, stąd rozbieżności między tym, co jest wyświetlane w spisie tematów, a faktyczną liczbą lekcji po wejściu w temat. Aktualizacja widoku w spisie tematów następuje po wejściu w dowolną lekcję z danego tematu i wykonaniu minimum jednego ćwiczenia. Wtedy również znika oznaczenie wykonanego testu. Nowe testy są już oddane do Waszej dyspozycji.

Nowe lekcje a przyznawanie monet
Dzięki Waszym zgłoszeniom zlokalizowaliśmy lukę w systemie, która odpowiadała za brak przyznawania monet w przypadku przerabiania niektórych nowych lekcji. Opracowaliśmy rozwiązanie, które pomoże nam uniknąć takiej sytuacji w przyszłości, jednak jeżeli taki problem pojawi się u Was - prosimy o kontakt na [...]@etutor.pl.

Lista nowych tematów:
1. Relacje A2-6
2. Wygląd A2-9
3. Cechy charakteru A2-10
4. Zachwyt i krytyka A2-11
5. Pomieszczenia A2-14
6. Goście A2-15
7. Natura A2-19
8. W mieście A2-26
9. Dojazdy A2-27
10. Decyzje A2-30
11. Myśli i wyobrażenia A2-32
12. Fantazja A2-33
13. Media A2-36
14. Przestępczość A2-44
15. W biurze A2-49

Jak zawsze w przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
karol.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja spróbuje dodać coś od siebie, taka ciekawostka. W ogólnym rozrachunku miałem cały A2 ukończony.
Rozumiem, że nastąpiły zmiany w powyższych lekcjach. Ale nawet jeśli mam coś ukończone i klikam na strzałkę aby rozwinąć ta lekcje(mowie o tych, które nie zostały zmienione, a ukończone przeze mnie przed zmiana) następuje wyzerowanie statusu ukończonej lekcji po prawej w kołeczku. Jeśli dobrze mnie Państwo rozumieją, jeśli kliknę na cały epizod i rozwinę każda z lekcji aby zobaczyć szczegóły, status po prawej zmienia się na brak ukończonej lekcji. Czyli miałem 3/3 - klikam pierwsza z brzegu, mam ukończone 2/3, klikam następna mam 1/3, kliknę ostatnia i muszę robić cały epizod od nowa. Czy to ogólny błąd czy tylko u mnie się tak dzieje? Kłopot jest w tym ze zaraz okaże się ze muszę cały A2 robić od nowa.....:(
Proszę o info co z tym zrobić.

Chciałbym też dodać, że mam też "rozsypany" cały A1 - także, nic się nie zgadza, testy nie pokończone, lekcje nie porobione, czysty los. Proszę o informację czemu tak jest?
Łukasz Marciniak
kesonex
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
piotrek0515 - Ze względu na wiadomość podobnej treści, którą otrzymaliśmy również w zgłoszeniu, skontaktowaliśmy się z Panem mailowo.
Pozdrawiam!
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Lekcje z poziomu A2 po tej aktualizacji wydają się być bardziej treściwsze. Mi się bardzo podobają!
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki