ZALOGUJ SIĘ

Aktualizacja poziomu B1 - dodanie nowych tematów i lekcji

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Drodzy Użytkownicy!

Chcemy poinformować Was z odpowiednim wyprzedzeniem, że w ciągu 4-5 tygodni planujemy odświeżyć materiały na poziomie B1. Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji kursu na poziomie A1 oraz A2, wiąże się to z dużą ilością zmian w środku kursu.

Jakie dokładnie zmiany planujemy?
1. Usystematyzowanie liczby lekcji w tematach
Każdy temat będzie zawierał 3 piętnastominutowe lekcje, co zachęci do nauki i ułatwi utrzymanie równego jej rytmu.

2. Ujednolicenie lekcji pod względem zakresów tematycznych
Chcąc, by każdy temat miał 3 lekcje, przeanalizowaliśmy materiały zawarte na poziomie B1. Z dostępnych obecnie tematów udało nam się wyodrębnić 10 jednostek tematycznych, których zakres pokrywał się z odświeżonymi tematami na poziomach A1 i A2 oraz 11, które udało się nam połączyć w 5 tematów. Oznacza to, że zostało nam miejsce na zupełnie nowe, świeżutkie 16 tematów, np. "Studia" i "Na uniwersytecie" zostały połączone w jeden temat, dzięki czemu pojawił się nowy temat “Fantastyka”. Co ważne, żaden z zakresów tematycznych z obecnej wersji kursu nie zostanie usunięty, a jedynie przeniesiony lub połączony z innym, podobnym mu, i zaktualizowany.

3. Dodanie 16 całkowicie nowych tematów i aż 77 nowych lekcji
Dzięki wyżej opisanym zabiegom zrobiliśmy miejsce na aż 48 nowych lekcji (po 3 na nowy temat). Dodatkowo w tematach, dotychczas zawierających 2 lekcje, również pojawi się nowa lekcja - w ten sposób w sumie planujemy dodać aż 77 całkowicie nowych lekcji. Zostaną one oznaczone na spisie tematów oraz w pojedynczym temacie, abyście od razu wiedzieli, które tematy i lekcje są całkowicie nowe.

Podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji, wdrożymy szereg mniejszych zmian:
- odświeżenie zdań przykładowych w zaktualizowanych notatkach gramatycznych
- zrewidowanie słownictwa na tym poziomie zaawansowania oraz zapewnienie przystępnej ilości słownictwa w każdej lekcji
- dodanie nowych elementów: zagadnień gramatycznych, notatek językowych i zdjęć
- dodanie nowych dialogów oraz czytanek dopasowanych do nowego zakresu tematycznego.


Ważna informacja: zmiany będą miały wpływ na Wasze postępy w nauce.


Z każdą kolejną aktualizacją staramy się informować Was o zmianach z jeszcze większym wyprzedzeniem. Postępy, które osiągniecie do momentu zmian zostaną “zamrożone” i będą widoczne w spisie tematów poziomu B1 (https://www.etutor.pl/lessons/en/b1). Podobnie z oznaczeniem wykonanego testu oraz liczbą lekcji w temacie. Po wejściu w wykonane lekcje postępy zostaną przeliczone na nowo (spadną), sama aktualizacja widoku w spisie tematów nastąpi jednak po wejściu w dowolną lekcję z danego tematu i wykonaniu minimum jednego ćwiczenia. Wtedy również zniknie oznaczenie wykonanego testu.
Dlaczego tak to zadziała? Każdy temat i każda lekcja zostaną skrupulatnie przez nas zaktualizowane i chociaż te zmiany mogą być niewielkie, każdą zmianę (w tym aktualizację) nasz system odnotowuje jako nowy materiał, dlatego przeliczy postępy jeszcze raz. Natomiast testy zresetują się, ponieważ nie będą uwzględniały nowych materiałów. Nowe testy do wykonania zostaną dodane do lekcji w ciągu dwóch dni od wdrożenia aktualizacji.

Ponowne wykonanie zaktualizowanej lekcji nie będzie się wiązało z naliczaniem dodatkowych monet. Inaczej sytuacja wygląda jednak w przypadku lekcji oznaczonych jako nowe (77 lekcji) - są to w pełni nowe lekcje, dlatego za ich wykonanie system nagrodzi Was monetami. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy Was do powrotu do zagadnień z poziomu B1 i odkrywania nowości, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Na bieżąco będziemy przypominać o planowanych zmianach.
Pamiętajcie, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wdrożonych zmian, jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapraszamy do kontaktu :)
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Super! Zmiany jeszcze bardziej zacheca mnie do powtorzenia zagadnien z poziomu B1
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

na ogół modernizowane lekcje są nie tylko zmienione ale i poprawione. Już się cieszę, z gratulacjami poczekam.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest już przybliżony termin uaktualnienia B1, bo mnie to demotywuje do pracy? Jestem na jego początku, bez sensu robić teraz lekcje a za tydzień zaczynać od nowa. Miałem tak już z poziomem A2
M
Makuszek
marta.kopa - Celujemy w pierwszy tydzień grudnia. Gdyby pojawiło się opóźnienie, poinformujemy Was. - 6 lat temu
Gość - Ale jeszcze nie w bieżącym tygodniu? :) Dwie lekcje mi zostały. - 6 lat temu
marta.kopa - Na spokojnie :) Aktualizacja ruszy w poniedziałek. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Możemy potwierdzić, że zaktualizowane materiały na B1 pojawią się już w najbliższy poniedziałek. Pozdrawiamy
marta.kopa
Pracownik eTutor
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z radością informujemy, że aktualizacja poziomu B1 została wdrożona. Więcej szczegółów znajdziecie w aktualności https://www.etutor.pl/blog/114-Nowe_materialy_na_poziomie_B1.html
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam mieszane uczucia, bo jestem w trakcie 'ogarniania' dodanych materiałów na A-2. Dodane materiały na B-1 cofają mnie
z 93% przerobionego materiału na 40% i nie odbieram tego z entuzjazmem. To trochę tak,jakbym deptała w miejscu. Na A-2
dało się zauważyć znacznie więcej amerykańskiego angielskiego. Nie wiem jak inni, ale ja nie przyjmuję tego radośnie.

Pozdrawiam
danutka176
pkomarek1 - Też nie jestem zadowolony ani z większego udziału amerykańskiego angielskiego, ani z cofania się dotychczasowych postępów, co zmusza nas do ponownego przerabiania materiału. Nie mam nic przeciw powtarzaniu, ale tylko wtedy, kiedy się ja na to sam decyduję, a nie kiedy jestem do tego zmuszany... - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja tam jestem zadowolony, robię jednocześnie poziom C2 (który prosi się już o refresh), przerobiłem poprawiony poziom A2, dziś właśnie startuje z B1 i widać pozytywną zmianę, wszytko ma jakiś logiczny ład i więcej słówek/zdań można dodawać do powtórek. A to, że procent nauki mi spadł to mnie tylko bardziej motywuje (ale rozumiem tych co to irytuje, bo jak miałem mniejszy procent zaawansowania to spadający procent też mnie irytował, teraz już tak nie jest) do powtórek i nauki, bo miałem już pisać posta co ludzie robią jak mają z góry na dół 100% wykonanych lekcji (łącznie z BE i W podróży) a tak przynajmniej mam co robić. Jeśli chodzi o AmE to nawet mi akurat osobiście to pasuje, bo oglądam programy/seriale po angielsku, które głównie są stety bądź nie amerykańskie. Pozdrawiam wszystkich Fanatyków, Entuzjastów itd. :)
dstawarz
Barbara.m - Jest jedna sytuacja gdy spadek wykonania poziomu jest mocno kłopotliwy. Gdy ktoś chce przystąpić do egzaminu - trzeba mieć wtedy na ileś tam procent zaliczony dany poziom. Więc jakbym właśnie kończyła dany poziom a tu nagle wyniki mi spadły z powodu zmian to przypuszczam, że nie byłabym zadowolona. ;-) Ogólnie cieszę się z rozbudowy platformy i mam nadzieję, że kolejne poziomy też będą rozbudowywane. Marzy mi się też dodatkowy rozbudowany kurs tematyczny taki jak "w podróży". Pozdrawiam :-) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No to Pani Marto - czekamy teraz na rozbudowanie poziomow B2, C1, C2 Poziomy C1, C2 powinny byc naprawde bardzo trudne i wymagajace potu, lez i krwi :-)
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cieszę się z rozbudowy platformy i mam nadzieję, że pozostałe poziomy B2, C1 i C2 też ulegną rozbudowie :-)
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za Wasze opinie. Zdajemy sobie sprawę, że aktualizacja materiałów może się wiązać z niedogodnościami dla Was, dlatego informujemy o zmianach z wyprzedzeniem, abyśmy wszyscy mogli się na nie przygotować. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu na [...]@etutor.pl. Każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie. Wracając do planów - tak, kolejny etap to B2 :) W chwili, gdy pojawią się sprecyzowane terminy, na pewno Was poinformujemy. Pozdrawiamy mikołajkowo
marta.kopa
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki