ZALOGUJ SIĘ

Uwzględniliśmy Wasze sugestie odnośnie pasków postępu

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Dziękujemy za Wasze sugestie dotyczące pasków postępu wykonania lekcji, przekazywane za pośrednictwem forum, pocztą elektroniczną i telefonicznie. Uważnie wsłuchujemy się w Wasz głos i tym razem postanowiliśmy uwzględnić sugestie niezwłoczne, poza standardowym harmonogramem wprowadzania zmian w kodzie serwisu.

Paski obrazujące postęp lekcji zostały dodane w zakładce Lekcje. Paski pojawiły się także w spisiew zakładce Gramatyka.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 18

Przecież chodziło o postępy w całych lekcjach. W czym ma mnie podratować jakiś malutki zielony paseczek na w nowym, nieczytelnym rozkładzie lekcji?

W samej lekcji dalej są same procenty.

A sugestie dotyczą przywrócenie W CAŁOŚCI starego wyglądy albo danie możliwości wyboru. Strona jest strasznie nieczytelna w wielu miejscach.

Zróbcie osobną wersję dla mobilnych a nie psujcie togo co było.

---------------------------------------------------------
Łał, teraz zauważyłem, że uznaliście problem za rozwiązany, bo dodaliście paseczek i odfajkowaliście sugestię do załatwionych. Teraz potraktowaliście swoich klientów jak idiotów. Bardzo dziękuję. Tak samo potraktowaliście mnie, gdy chciałem powrotu notek gramatycznych po polsku.
Otus
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
pako - Podczas wykonywania lekcji też są widoczne małe paski postępu w górnej belce. - 10 lat temu
Otus - Przypominam, że sugestia nie dotyczyła samych pasków tylko powrotu do starego wyglądu, więc ponownie proszę nie robić ze mnie idioty sprowadzając problem do paseczków. - 10 lat temu
pako - Uwzględniliśmy tę część sugestii, która wydawała nam się uzasadniona (paski postępu). Jeżeli zaś chodzi o możliwość przełączania się do starej wersji interfejsu, nie będziemy w stanie tego zrobić z powodów opisanych w wątku sugestii. - 10 lat temu
Otus - Po co wam ten nowy beznadziejny wygląd? Rozpiska lekcji na poziomach również jest straszna. Wszystkie nowe ikony są beznadziejne. Dlaczego ciągle wprowadzacie zmiany bez testowania ich?

A poza tym uważam, że stary wygląd i stare forum powinno wrócić. :P
- 10 lat temu
elderflower - popieram w 100%

wygodniej i bardziej przejrzyście było gdy lekcje były jedna pod drugą, a nie tak jak teraz....
no ale przecież nie musi być tak jak nam użytkownikom się podoba i jak jest nam wygodniej... w końcu my się tu tylko uczymy (jakby nie było płacąc za to)...
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uważam,że pisząc w imieniu eTutor, że przywrócono paski postępu powinien Pan to najpierw sprawdzić.
Na stronie głównej profilu (gdzie sugeruje 3 lekcje) paska nadal nie ma.
Jak się wejdzie w lekcję to też pasków nie ma. A % wraz z tym pomarańczowo-niebieskim spisem treści są bardzo nieczytelne.
Proszę, traktujcie użytkowników poważnie. Dla mnie pisanie nieprawdy nie jest poważnym podejściem.
Z resztą jak czytam inne wypowiedzi, to nie tylko ja mam odczucie, że ktoś z nas sobie kpi.
Martulinka
pako - Jeśli chodzi o paski postępu dla każdego elementu z osobna wewnątrz lekcji, to nie planujemy ich przywrócenia. Zmniejszają one czytelność spisu danej lekcji, a wielu osobom tak szczegółowe informacje nie są potrzebne - ważne jest tylko, czy dany element lekcji został ukończony, czy nie.

Strona profilu będzie jeszcze zmieniana, przyjrzymy się możliwości wdrożenia tam pasków postępu dla lekcji.
- 10 lat temu
Otus - "Zmniejszają one czytelność spisu danej lekcji". Pan kpi czy sobie żartuje? A teraz to jest niby czytelniej? Jakoś nie przypominam sobie, by ktoś żądał takiej zmiany. "Wielu osobom"? Ilu i komu? W poprzedniej rozpisce wszystko było czytelne, a teraz jest graficzny bałagan. - 10 lat temu
pako - Myślę że to kwestia przyzwyczajenia. - 10 lat temu
Otus - Do nowego forum forum do dzisiaj się nie przyzwyczaiłem i dopiero ostatnio zacząłem korzystać pod wpływem Waszych "wspaniałych" zmian, więc myślę, że to jednak nie to. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a co z paskiem służącym do szybkiej nawigacji w obrębie każdej z lekcji, który był widoczny na środku strony ? czasami nie chcę wykonywać wszystkich ćwiczeń po kolei tylko realizować, te które mnie interesują, teraz muszę przeklikiwać nawet te ćwiczenia, które mnie nie interesują, zamiast przełączyć się do tych, które są dla mnie ważne.

kiedy przywrócicie tą funkcjonalność?
J
jsroka
pako - Wystarczy cofnąć się do spisu treści danej lekcji, klikając jej tytuł na górnym pasku. To tyle samo kliknięć, a spis jest znacznie bardziej czytelny niż rozwijane menu. Lepiej działa też na urządzeniach mobilnych. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przywróćcie Jeszcze stare ikonki elementów lekcji lub je jakoś rozróżnijcie. Przed zmianami wiedziałem, że tu jest opis gramatyki, tu są ćwiczenie, słuchanie, pisanie a tam obrazki. Teraz wszystkie ikonki są pomarańczowe, one się po prostu zlewają. Dacie też z powrotem możliwość rozwijanego menu lekcji: dla przykładu jest ćwiczenie mówienia i mogłem łatwo i szybko wrócić do tekstu mówionego przez lektora/ów i ponownie szybko wrócić to ćwiczenia mówienia. Niby mała rzecz ale moim zdanie bardzo wygodna. Pozdrawiam.
Olivanderus
pako - Będziemy pracować nad czytelnością ikonek w spisie elementów danej lekcji, bo faktycznie dla wielu osób ma znaczenie rozróżnianie poszczególnych elementów. Już teraz powiększyliśmy nieco ikonki, co zwiększyło ich czytelność.

Odnośnie rozwijalnego spisu elementów z danej lekcji odpowiedziałem powyżej.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtarzać się nie będę bo pisałem w poprzednim temacie, który został uznany za rozwiązany. Komfort korzystania z serwisu spadł znacząco i jeśli nie zostanie przywrócony użytkownicy będą zmuszeni głosować portfelem.
U
ucyen
Otus - Mnie we wrześniu kończy. Ostro pracują, żebym go nie przedłużał... - 10 lat temu
Martulinka - Dla mnie ogromna szkoda że tak się dzieje, zastanawiam się czy nie przedłużyć chociaż na 3 miesiące i dać eTutorowi szansę. Potrzebuję mieć gdzie się uczyć, bo za parę dni wyjeżdżam na stałe do Niemiec. Mam ostatnie 12 dni abonamentu. Tylko nie wiem czy jest na co liczyć, niemiecki nie jest rozwijany. - 10 lat temu
pako - @Martulinka: Liczba użytkowników kursu niemieckiego stopniowo rośnie, będziemy więc rozwijać go na miarę możliwości. Choć nie możemy obiecać tak szybkiego rozwoju jak w przypadku kursu języka angielskiego, który jest znacznie bardziej popularny (choćby przez to, że język angielski mamy w swojej ofercie od samego początku). - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak to jest zrobione, że na 27 calowym ekranie z rozdzielczością FullHD, widać tylko 7 lekcji w oknie przeglądarki? Nie liczę drugiej kolumny bo tylko powoduje zmniejszenie czytelności. Jak już koniecznie chcecie się trzymać tego nietrafionego wyglądu to może jest szansa na zmniejszenie elementów? Najlepiej byłoby zostawić jedną kolumnę z mniejszymi odstępami wierszy.
R
Rider_1984

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przetestowałem to nowe "cudo" i zrobiłem sobie całą lekcję. Dramat.

1. Zacznę od spisu lekcji na poziomach. Dawniej można było rozwinąć całą lekcję i zobaczyć co tam jest. Bardzo przydatna sprawa. Obecna rozpiska jest kijowa.

2. Nowy wygląd w lekcjach. O matko, ja dziękuje za tą "nowoczesność". Wolę jednak coś praktycznego, a nie świtaśnego. Nowe ikony są beznadziejne. Nie nauczyliście się na przykładzie słownika, że ten kolor to jak wykałaczka w oku? Testowaliście to przed uruchomieniem? Pewnie jak zwykle nie. Na początku wyglądały jak plama. I tak nie wiem, co te kwadraciki mają znaczyć, bo rozpoznaję tylko długopis i dymek. Widzę, że je powiększyliście, ale one dalej są graficznie paskudne. Gratuluję gustu osobie, która je projektowała, a jeszcze bardziej osobie, która je zatwierdziła.

3. Po wykonaniu ćwiczeniu nie pojawia się przycisk "dalej". https://www.etutor.pl/lekcje/1143/17764/ Gdybym nie wyczytał, w którymś wątku, to bym nie wiedział, że przejście jest na górnym pasku, który także został zmieniony i dla mnie jest dużo mniej przydatny niż poprzedni.

4. Jeszcze jedna rzecz. Nikt Wam nigdy nie mówił, że strona nie powinna być absurdalnie biała? Dawniej na Etutorze dominował mnie rażący biały, coś bardziej pod łagodny szary, a statystyki miały chyba niebieskawe tło. Naprawdę nie wszystko musi być białe. Nie wchodzę tutaj, żeby wypalało mi oczy.



Zachęcam osoby, które są zdegustowanie do dalszego dawania plusów tej sugestii: https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/sugestia/508220-Mozliwosc_wyboru_interfejsu_uzytkownika.html?unread

Jak chcieliście, żeby lepiej działało na mobilny to trzeba było zrobić osobna wersję, a nie niszczyć coś co działało w miarę sprawnie. Forum już zniszczyliście. Nie rozwalajcie całej strony. POPRZEDNI wygląd był zdecydowanie lepszy.
Otus
japonskiwachlarz - Serdecznie przepraszamy za powstałe utrudnienia w lekcjach związane z niepojawianiem się przycisków Dalej. Jest to oczywiście błąd po naszej stronie i nie zachęcamy do korzystania z przycisków nawigacyjnych na górze strony lekcji.
W dniu dzisiejszym postaramy się przywrócić prawidłowe działanie przycisków.

cdn.
- 10 lat temu
japonskiwachlarz - cd.:
Zmiana dotycząca rozwijania zawartości w spisie lekcji została wprowadzona kilka miesięcy temu - nie należy do zmian najnowszych.

W kwestii rażącego białego tła - zachęcamy do regulacji podświetlenia monitora. Prawidłowo wyregulowana jasność ekranu pozwala na komfortowe korzystanie z komputera niezależnie od koloru tła w serwisach internetowych.

Jeszcze raz przepraszamy za problemy z działaniem przycisków nawigacyjnych w lekcjach i pozdrawiamy.
- 10 lat temu
Otus - Ustawienie monitora od wielu lat mam takie same i Etutor kiedyś nie walił tak po oczach. Pamiętam jak wyglądał kiedyś. Wiem, że rozwinięcie lekcji nie zniknęło wczoraj, ale to była przydatna funkcja i dlatego o niej wspomniałem w ramach wylewania moich żalów. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak można było usunąć rozwijanie zadań w czasie przerabiania lekcji?
Wcześniej jak czegoś akurat nie chciałem wykonywać albo już to umiałem to dwoma kliknięciami przeskakiwałem do dowolnego zadania. Teraz muszę się naklikać, żeby to ominąć.
Naprawdę jest to takie obciążenie dla serwera wysłanie tej listy? Bardziej będzie obciążany przez wysłanie 10x zawartości która użytkownika nie interesuje i ją tylko przewija. Bardzo przydatna funkcja została usunięta.

Co do bijącej po oczach bieli to kolor pozostał taki sam, ale dodane zostały teraz po bokach ciemniejsze paski przez co ta biel się wyróżnia i faktycznie przeszkadza, ale może da się do tego przyzwyczaić.

Patrząc na poprzednią wersję ikon wydaje mi się, że głównym problemem nowych , poza tym, że są za małe, jest to, że wszystkie są tego samego koloru. Dużo szybciej rozpoznaje się kolor niż małe różnice w kształcie. Nawet jakby ikonki były napisami po chińsku, ale w różnych kolorach to by łatwo można było je rozpoznać.

No i usunięte paski postępu w lekcji... też serwer obciążały :)?
U
ucyen
japonskiwachlarz - W chwili obecnej kliknięcie linka z nazwą lekcji w lewym górnym rogu lekcji powoduje przeniesienie do spisu treści bieżącej lekcji - w tym miejscu można przejść do wybranej strony. W chwili obecnej przeskoczenie do wybranej strony zajmuje 2 kliknięcia - tyle samo, co przedtem. Natomiast usunięcie listy rozwijalnej w znaczącym stopniu przyspieszyło ładowanie zawartości strony.
Pozdrawiamy :)
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Otus - Czyli w każdą lekcję trzeba wchodzić osobno. Genialne. Uwielbiam takie nowoczesne ułatwienia.

Czy może Pani przedstawić szczegółowe dane jak szybko strona ładuje się? Ile na tym zyskano?
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Dostałem odpowiedź, że zmiany idą z duchem czasu a mi się wydaje, że aby iść z duchem czasu to powinna być możliwość dostosowania interfejsu użytkownika do wyglądu i funkcjonalności jaka mu najbardziej odpowiada a nie skazywanie go na produkt który nie ma w sobie żadnej elastyczności i możliwości ustawienia go według swoich własnych upodobań tylko narzuca pewien wzorzec może dobry tylko dla tego kto go zaprojektował. Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić np. wołu można przyzwyczaić do ciągnięcia wozu albo człowieka żeby był niewolnikiem. Uważam, że mieliście całkiem dobry produkt i myślałem, że będzie rozbudowywany w stronę zwiększenia jego funkcjonalności i wygody a nie odwrotnie np. kolorystyka, wybór czcionki i jej wielkości, sposoby wyświetlania pewnych elementów, ikony powinny być przynajmniej w podstawowym zakresie, możliwe do ustawienia przez użytkownika.

Np. brakuje mu pewnych elementarnych funkcjonalności bardzo użytecznych, które były w poprzedniej wersji : np. podgląd lekcji w formie listy a nie kafli. (powinien być wybór) Następnie ważną rzeczą jest to, że wszystkie ikony są pomarańczowe bardzo podobne do siebie zbyt monotonne i mało czytelne, to samo dotyczy nagłówków poszczególnych elementów lekcji odpowiednich proporcji i kolorów, wszystko wgląda tak samo jest zbyt jednorodne i zlewa się w jedną masę, bardzo fajną funkcjonalnością były różnego rodzaju listy rozwijane np. elementów lekcji podczas przerabiania jakiegoś elementu lekcji i szybki wybór dowolnego elementu lekcji itp itd.
K
kzys

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja to się tylko obawiam, że jak oni zaczną "uzwględniać" sugestie użytkowników to będzie jeszcze gorzej niż jest teraz (choć trudno to sobie wyobrazić. Jak oznajmili, że "przywrócili" zielone paski to po sprawdzeniu tej informacji puściły mi zwieracze.
Prośby o przywrócenie starego interfejsu są jak wnioski do ZUS - chcesz podwyższenia świadczenia to ci je odbiorą:)
Myślę, że Paco i drużyna prędzej splajtuje niż coś zmieni, oni po prostu tego nie kumają. Dla nich nich ta brzydota jest łada:( oprócz powtórek nie zostało z tego programu prawie nic a i to pewnie niebawem ... [WYCIĘTY FRAGMENT WYPOWIEDZI ZAWIERAJĄCY NIECENZURALNY WYRAZ - PROSIMY O ZACHOWANIE KULTURY WYPOWIEDZI]
Mam nadzieje, że wkrótce powstanie jakiś inna fajna platforma na którą się będzie można przenieść.
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W pełni popieram. Ja też nie rozumiem tych zmian. Zmiana kolorystyki to przecież w gruncie rzeczy nie zmiana (przy czym kolory zmieniono na bezsensowne). Inne elementy zmienione, o których mówicie, a które były bardzo przydatne, zostały usunięte. Zastanawiam się co będzie dalej. No i wreszcie po co to wszystko? (te pseudo zmiany). Podobno, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Nie wiem, może się mylę. Pozdrawiam
A
anialew

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przywrócić proszę stary wygląd lekcji :) Był schludny, ładny i przejrzysty.
M
mgent

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Zmiany stanowią początek dłuższego procesu związanego z przeprojektowaniem graficznym wnętrza serwisu. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy pracować intensywnie nad użytecznością oraz wyglądem poszczególnych działów elementów platformy. Wprowadzone zmiany sprawią, że nauka z eTutor będzie jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza niż dotychczas."

Czyli lepiej już było. :P Ważniejsze są ikonki od zawartości lekcji.
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za przywrócenie starych ikon i pasków.

Paski postępów nachodzą na zdjęcie.
Otus
pako - Czy problem dotyczy konkretnej lekcji? - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Otus - Sprawdziłem na kilku lekcjach i na każdej pasek postępu nachodzi na zdjęcie. Jeśli element nie był zrobiony na zdjęcie nachodzi biały pasek. - 10 lat temu
renata_k - @Otus - możliwe, że wina leży po stronie przeglądarki, dlatego też proponuję jej aktualizację do najnowszej wersji.

Pozdrawiam :)
- 10 lat temu
Otus - Ok. Jakoś to przeżyję. :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W spisie elementów danej lekcji zastąpiliśmy procentowe wartości graficznymi paskami, obrazującymi postęp wykonania danego elementu.
pako
Pracownik eTutor
elderflower - Ja wolałam procentowe wartości - ta zmiana mi osobiście utrudnia życie.

Mam dodane do powtórek 12 elementów z 13 i pokazuje mi się 5 kwadracików - rozumiem, że 5 kwadracików ma oznaczać 100%. Skąd mam wiedzieć, że tam mam jeszcze nie wszystkie słówka dodane do powtórzeń? Mam szukać w każdym ćwiczeniu?
- 10 lat temu
elderflower - oj, chyba nie doczekam się odpowiedzi od eTutora....

proponuję przywrócenie procentowych wartości zamiast nie do końca dokładnych kwadracików - może i fajne to, ale chyba dla dzieci...
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
japonskiwachlarz - Niestety, nie planujemy wdrożenia kolejnej zmiany. Ze względu na gwałtowny sprzeciw użytkowników wobec zastosowania systemu procentowego, w chwili obecnej pojawia się informacja w formacie paska postępu. Zgodziliśmy się z argumentem, że istotniejsza od dokładnego wyniku procentowego (w zakresie jednej strony lekcji) jest informacja o tym, czy dana strona została w ogóle wykonana, czy też nie.
Zaapeluję jednak do działu IT, aby ostatni kwadracik zapełniał się tylko w przypadku, gdy strona lekcji jest wykonana w 100%
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
elderflower - Staram się śledzić forum, ale niestety nie znalazłam nigdzie stanowczego sprzeciwu przeciwko pokazywaniu procentowych wartości postępu w lekcjach, co nie da się ukryć jest bardziej precyzyjne i pozwala lepiej sobie zaplanować naukę niż pięć zielonych kwadracików.

Dalej uważam, że kwadraciki i inne tego typu graficzne przedstawianie postępów jest fajne, ale dla dzieci, które jeszcze nie znają liczb. A ten kurs jest skierowany dla dorosłych, nie dla dzieci.

Dla mnie jest to duży minus...
- 10 lat temu
Otus - Żadnych procentów. Procenty to są w monopolowym. :P - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeszcze tylko możliwość rozwijania listy zadań w czasie wykonywania lekcji i będzie OK :).
U
ucyen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy tylko ja tak mam? czy mi się wydaje? Wcześniej jak wchodziłem w plan lekcji, to było widać ile jest elementów powtórek do dodania. A teraz trzeba najechać na dany element żeby pokazało dymek o ilości elementów. Wolałbym stary sposób wyświetlania, bo szybko i sprawnie można było sobie rozplanować w czasie lekcje. Niby pierdółka a kuje w oczy. Pozdrawiam.
Olivanderus
Otus - Faktycznie zniknęło. Jak przywrócili stare ikony to jeszcze było. - 10 lat temu
elderflower - Kolejna "genialna" zmiana.... a wszystko w imię tego, żeby było lepiej....
- 10 lat temu
rupcio - w tym kraju podatki też podwyższa się by było lepiej:) wszystko dla nas bez nas - komuna:) - 10 lat temu
t.linkowski - Olivanderus: "kłuje" (polecam http://sjp.pwn.pl/). - 10 lat temu
elderflower - Do t.linkowski - Nie znaleźliśmy się tutaj, aby uczyć się języka polskiego - a to już kolejna Twoja uwaga tego typu. Jest to żenujące i zupełnie nie na miejscu.

Może zamiast tego ustosunkujesz się w sposób merytoryczny do problemu poruszonego przez Olivanderusa?



- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
mgent - popieram autora wątku, brak widocznych elementów w spisie lekcji utrudnia rozplanowanie nauki danej lekcji. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki