ZALOGUJ SIĘ

Różnica między "Stuff" a "Things"?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Czy jest jakaś różnica pomiędzy "stuff" a "things"? Kiedy lepiej użyć pierwszego, a kiedy drugiego?
Aniaa135

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Hi Aniaa- w naszym Et wyszukiwarce wpisz słowo "stuff" i otrzymasz multi-informacji,
przepisałem z "wordreference.com",
We know that "stuff" is uncountable and "thing" is countable.
1) I have a lot of things to do.
I have a lot of stuff to do.

Stuff tends to be relatively more informal than "things"; "things" is somewhere between neutral and informal.
...............
Z englishforums.com,
2) First, stuff is uncountable noun, while thing is a countable noun.
We use stuff to intrinsically talk about unidentified mass of thing(s) / substances / materials.
We use thing to extrinsically address items we can discreetly identified in terms of quantity / measurements.
Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - I po naszemu- słowem "stuff" oznaczamy ilości niepoliczalne, a słowem "things" policzalne.
Dobra informacja- https://www.etutor.pl/forum/thread/278191-Czym_sie_rozni_stuff_cos_od_something.html
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
darkobo - Mam wątpliwości, czy rzeczywiście słowem "stuff" oznaczmy tylko ilości niepoliczalne. O ile sam rzeczownik "stuff" jest niepoliczalny, to już przedmioty nim objęte chyba mogą być policzalne. Np. jeżeli użyjemy go w znaczeniu "klamoty", a z takim użyciem spotykałem się.

Zresztą zobacz no to, co sam zacytowałeś: We use stuff to intrinsically talk about unidentified mass of [b]thing(s) [/b] / substances / materials.
- 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
jerzy_pozoga - Hi darkobo- Klamoty, Hm...? No, a żarty, dowcipy, itp. ...to policzalne sztuki? - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki