ZALOGUJ SIĘ

Błędy w przykładowych zdaniach z powtórek. Oby ich było jak najmniej... ale ciągle coś...

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Znalazłem w swoich powtórkach dwa przykłady:

1) Can you check this information out? I'm not sure if it's true.

oraz

2) You do have a nice mosaic on the wall.

W pierwszym zdaniu zastanawia mie użycie THIS łącznie z INFORMATION. Czy to jest poprawne? A w drugim no nie mogę pojąć co robi to DO przed HAVE.

Z jednej strony wiem, że ten nie robi błędów, kto nic nie robi. Ale czasami jest to irytujące. Jak ktoś się uczy języka to chciałby mieć pewność, czy to czego się uczy jest poprawne, czy nie jest. Pół biedy jeśli błąd jest oczywisty... Trochę zauważam także literówek w wersji polskiej np. nie spełnia wymaganió

Pozdrowienia dla ekipy etuor.pl
srela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam,

ja każdy zauważony błąd, także literówki, zgłaszam poprzez link na dole strony "Zgłoś sugestię" i zgłoszone błędy są poprawiane dość szybko. Zdarza się że zgłoszę coś, co nie jest błędem ale nikt się za to nie obraża i otrzymuję odpowiedź z wytłumaczeniem.
Myślę że to pomaga także innym, ponieważ jest mniej błędów.

Pozdrawiam.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Problem jest w tym, że błędy znajduję podczas nauki, czyli korzystając z aplikacji mobilnej. I bardzo ubolewam, bo... tu nie ma linka 'zgłoś sugestię'.:-(
srela
Gość - Rzeczywiście w aplikacji mobilnej nie ma tego linka. Może się kiedyś zmieni? - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki