ZALOGUJ SIĘ

Plusy wykupienia abonamentu?

10 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
może ktoś pomoze im się zdecydować. przeglądam etutora na jednodniowym abonamencie,który otrzymałem celem zapoznania się z tą platformą i tak się zastanawiam,co tak naprwdę ma w sobie etutor? (oprócz lekcji oczywiście- ćwiczenia są trochę niefajne,a opcja dodawania słówek z diki do bazy jest chyba dostępna również bez abonamentu. więc?)

z góry dzięki za opinie
Z
zbywho

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

Tylko że do korzystania z bazy to raczej abonament jest konieczny, przynajmniej do wykonywania powtórek. Jak znajdziesz lepszy program to daj znać.
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie etutor.pl jest świetnym narzędziem mobilizującym do nauki. Na moim przykładzie wiem, że dzięki tej stronie dowiedziałem się jak trudno jest opanować dobrze język. W większym stopniu zacząłem się interesować gramatyką,pisownią w swoim zakresie,słuchaniem i czytaniem tekstów. Sam portal wymaga uzupełnienia o dodatkowe źródła zewnętrze (książki,słowniki,internet).Tak jest w moim przypadku. W czasie nauki często uzupełniam materiały z portalu o dodatkowe informacje. Część odnośników do nich znajdziesz również tutaj na forum. Brak możliwości wykupienia płatnej opcji sprawdzania tekstu utrudnia możliwość nauki pisowni.Brak możliwości nauki mówienia bezpośrednio z lektorem to wady serwisu.Bardzo dużo materiałów, ćwiczenia, możliwość tworzenia list słówek według swoich potrzeb to duże plusy. Myślę również, że cena jest adekwatna do jakości.Serwis dobrze spełnia swoją funkcję i co dziwne uzależnia...

Pozdrawiam
jacek811
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Plusy tego serwisu = Można robić powtórki słówek (przy okazji słyszysz poprawna wymowę) w sumie mi to dało bardzo dużo, gdyż jak tutaj dołączyłam nie umiałam mnóstwa słówek, a dzięki temu systemowi szybko się nauczyłam i zaczęłam coś rozumieć w tym języku. Na początku nauki angielskiego może taki program na prawdę zachęcić do nauki.

Minusy tego serwisu: Twoje prace nie są sprawdzane, gdyż system niby sprawdzający nic Ci tak na prawdę nie sprawdzi:) Więc pisać no i mówić się tutaj nie nauczysz, gdyż do tego potrzebna jest opieka nauczyciela. Na wyższych poziomach jest dużo błędów i czasem gramatyka jest przedstawiona niezbyt zrozumiale. Gramatyki stąd wgl nie polecam :) Kup sobie lepiej książkę jakąś dobrą wydaj raz te 80 zł, a zobaczysz lepiej na tym wyjdziesz!:) Korzystam już jakieś pół roku z etutor'a i teraz czekam jak skończy mi się abonament i kończę z nauką tutaj :) Poza tym jak masz pytanie co do gramatyki to przeważnie użytkownicy uczący się tutaj próbują pomagać. (ale nie zawsze to co oni mówią jest dobrze)

Więc w sumie jedyne co tutaj mają w miarę fajnego to powtórki i filmiki :) tak to reszta szału nie robi :) Gdy kupisz sobie dobrą książkę do gramatyki i do tego jakieś fiszki (papierowe lub przez internet) dosłownie będziesz mieć to samo co tutaj :) Słuchanie możesz ćwiczyć np. po przez słuchanie BBC, audiobooków dopasowanych na każdy poziom, na stronie http://www.elllo.org/ (masz tutaj rozmowy i potem do tego quizy oraz słówka, których znaczenia mogłeś nie znać) albo po prostu przez oglądanie anglojęzycznej telewizji:)

A co do ćwiczeń tutaj z gramatyki to powiem, że nie ma się co zachwycać! Lipne są nie uczą zbytnio zastosowania czasów :)
be-alright
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zgodzę się trochę z przedmówczynią, że kupno fiszek da tyle samo co nauka tutaj. Na fiszkach masz w większości przypadków jedynie słówko i tłumaczenie. No i nie słyszysz jak się to powinno wymówić. Na etutorze listy słówek są dopasowane do tekstu. Czyli najpierw przeglądamy słówka, które potem pojawiają się w tekście, czyli mamy kontekst. A kontekst jest jedną z najważniejszych rzeczy w nauce języka (przynajmniej wg mnie). Nauka nawet miliona pojedynczych słówek nie sprawi, ze będziemy z nich konstruować poprawne zdania. Jeśli chodzi o listy słówek dopasowane do tekstów- tak jest na pewno na angielskim biznesowym, nie miałam tego normalnego abonamentu to nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy też tak jest.
G
Gevelka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zależy jakie fiszki kupisz :) Możesz mieć nawet do jednego słówka podane trzy (najczęstsze) znaczenia z trzema zdaniami przykładowymi oraz do tego masz płytkę z nagraniami oraz dostajesz dostęp do fiszek na swoim telefonie :)
Na fiszkach również masz podzielone tematycznie słówka i możesz je mieć zawsze przy sobie :)

Fiszki + dobry podręcznik do gramatyki(bo gramatyka na etutorze to jakieś nieporozumienie) + do tego korzystanie z darmowych serwisów żeby wyćwiczyć słuchanie :)

Bo etutor nie uczy pisać oraz mówić po ang :) Gramatyki też bym się stąd nie uczyła ;)
Poza tym nawet są błędy w zdaniach przykładowych podanych do wypracowań... Co jest bardzo żenujące...
Ja kupiłam tu abonament bo byłam nieświadoma tych wszystkich niedociągnięć. Już więcej nie będę przedłużać abonamentu ;) Bo zwyczajnie nie będę płacić za coś z błędami :) Nie jestem pierwszą osobą, która to mówi :) Więc mam nadzieję, że niedługo i wy to dostrzeżecie ;)

MIŁEJ NAUKI :)
be-alright
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Korzystałam z różnych kursów internetowych i wszędzie są błędy. Aktualnie korzystam z dwóch, w których wykupiłam abonamenty.

Jedno mogę stwierdzić, że e-Tutor najbardziej zachęca mnie do nauki dzięki różnorodnym ćwiczeniom. Duża ilość nagrań z przykładowymi zastosowaniami wyrazów sprawiła, że już płynniej mówię i lepiej rozumiem ze słuchu. System powtórek jest moim zdaniem dobry, gdyż można dodawać samemu słówka, usuwać, tworzyć własne testy, dzielić powtórki, itd.

Mówiąc krótko nie jest nudny a to gwarantuje mobilizację do nauki. Dodatkowo umożliwia kontakt z ludźmi, aktualnie uczącymi się w e-Tutor, dzięki czemu można szybko otrzymać odpowiedź na nurtujący nas problem np. gramatyczny. Dodatkowo można korzystać z wersji mobilnej. Myślę, że tutaj wytrzymam najdłużej. Bez abonamentu nie ma możliwości skorzystania z tych wszystkich opcji.

Natomiast jeżeli chcesz znać język angielski perfekcyjnie i zdawać egzamin państwowy, to lepiej skorzystaj ze stacjonarnego kursu, gdzie masz pod ręką lektorów. Pozdrawiam :)
S
sharky1w
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do wersji mobilnej:

Próbowałam robić lekcję na tablecie mam przeglądarkę tam z adobe flash player'em. Gdy w lekcji pojawiało się dodawanie do powtórek to od razu się wszystkiego odechciewało... Bo żeby dodać element do powtórek musiałam klikać cały czas podpowiedź aby wpisało się całe słowo bo tak to się nie da nic wpisać. Próbowałam również na kilku telefonach i też się nie dało :) Więc jedyne co mogę robić w wersji mobilnej to powtórki i czytać posty na forum oraz wiadomości co mogłam robić już wcześniej przed zmianą tej strony w mobilną :P Więc mnie to wgl nie zachwyca :P
be-alright
japonskiwachlarz - Nadal jesteśmy w trakcie zmian. Serwis nadal nie jest dostosowany w pełni do wymagań urządzeń mobilnych i mamy tego świadomość. Kolejne usprawnienia będziemy wdrażać na bieżąco. Pozdrawiamy. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.